Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 02:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Dźwięk w Ag DVC60/30 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Dźwięk w Ag DVC60/30
Chciałbym mieć możliwość nagrywania fonii z dwóch mikrofonów jednocześnie,a dokładnie jeden wewnątrz kamery,a drugi to zestaw bezprzewodowy podpięty do kamery.Koniecznie musi nagrywać wewnętrzny kamery jako zabezpieczenie w razie utraty transmisji w zestawie bezprzewodowym.Czy używając Ag Dvc 60/30 jest to wykonalne.

Jeszcze jedno.Jak jest naprawdę z automatycznym wysterowaniem dźwięku w tych modelach,bo w sieci można znaleźć różne informacje.

poniedziałek, 31 października 2005, 18:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Widzę,że jednak brak osób pracujących na tego typu kamerach,albo nikt nie chce dzielić się zdobytą wiedzą,a przyznam szczerze,że liczyłem na parę osób z tego forum.

czwartek, 3 listopada 2005, 19:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widzę,że jednak brak osób pracujących na tego typu kamerach,albo nikt nie chce dzielić się zdobytą wiedzą,a przyznam szczerze,że liczyłem na parę osób z tego forum.

DVC60 nie mialem ale od roku uzytkuje z powodzeniem DVC30.
Jezeli chodzi o dzwiek laczony z mic przy kamerze + zestaw bezprzewodowy to musisz dokupic adapter XLR. Wtedy bedziesz mogl zmiksowac dzwiek z mikrofonu podpietego na kamerze z dzwiekiem z mikrofonu bezprzewodowego. Wbudowany w kamere mikrofon jest do D... tzn na wesela itp se nie nadaje ze wzgledu na jego kierunkowosc. Natomiast podpinajac zewnetrzny mikrofon (jack) musisz dokupic lub smemu zrobic uchwyt, najlepiej taki gdzie mikrofon podtrzymywany jest przez gumki (tak zeby nie mial bezposredniej stycznosci z uchwytem.

Uzywam mikrofonu AG-MC15P + uchwyt wlasnej konstrukcji - nie mam problemow z dzwiekiem i przesterami :) Teraz przymierzam sie do zakupu adaptera XLR i zestawu mikrofonow - 1 na kamere 2 bezprzewodowy - seinnheiser EW100 G2

Pozdrawiam
Kaziu

czwartek, 3 listopada 2005, 20:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie ukrywam,ze własnie na twoją odpowiedź liczyłem najbardziej,aczkolwiek jest jeszcze kilka osób na tym forum,które może coś dodadzą w tym temacie.
Zamierzasz dokupić przystawkę z XLR-ami,a w Ag dvc60 weścia już są i w dodatku jej cena jest dużo niższa od Ag dvc30(przynajmniej oficjalnie w Polsce).Dochodzi dodatkowo to,ze jest naramienna i dlatego zastanawiam się nad tym modelem.
Teoretycznie Ag DVC 30 i 60 to te same kamery,jednak już w ilości pikseli na przetwornikach widać róznicę 30-ka 470k,a 60-tka 410k,dodatkowo nie ma pewności jaka jest optyka w 60-tce(czy na pewno Leica).
Generalnie myślałem o 30-stce,ale po obniżeniu cen na model naramienny
zaczynam się mocno zastanawiać nad tą kamerą,tylko chciałbym zebrać
jak najwięcej informacji na jej temat od userów.
Kaziu jak już kupisz ten zestaw to daj znać jak to się sprawuje.
Dziękuję za odzew na mój post.

P.s.Jeżeli istnieje możliwość zobaczenia materiałów z AG DVC-30,to daj znać na priwa.

czwartek, 3 listopada 2005, 22:46
Stały bywalec
Stały bywalec

Własnie ściągnąłem sobie instrukcję obsługi w pdf-ie(po polsku) od AG-DVC30.ZAciekawił mnie np.fakt posiadania funkcji Tape Protect(Camera) czyli tryb ochrony taśmy,który w kamerach amatorskich powoduje zawsze wyłączenie zasilania kamery po ok.5min bezczynności,natomiast w AG DVC30 ma możliwość wyłączenia jedynie wirowania samego cylindra głowicy po tym czasie(funkcja STBY).Rozumiem,że cylinder ponownie zostaje wprawiony w ruch po naciśnięciu przycisku rec.Może ktoś wie jaka jest zwłoka w nagrywaniu?

Kamera ta posiada również możliwość sprawdzenia bieżącej sumy czasu pracy głowic w trybie VCR i CAMERA.Rozumiem,że dotyczy to całkowitego czasu pracy cylindra głowicy(wynik wyświetlany jest z odstępem 1godzinnym za pomocą liczby pięciocyfrowej).Jaka zatem powinna być wyświetlona liczba,jeżeli kamera przepracuje np.500godzin?

W instrukcji napisano,że żywotność głowic i niektórych elementów z toru prowadzenia taśmy to ok.2000godzin.Myślę,że to chyba nie jest źle jak na
małą kamerę cyfrową.

Podoba mi się możliwość przyporządkowania różnych funkcji pod przyciski
user 1,2,3 oraz możliwość sterowania przesłoną za pomocą pierścienia.
Jest wiele ciekawych ustawień dotyczących samej jakości obrazu,ale to chyba norma w tego typu kamerach.

Interesuje mnie,jak spisuje się autofokus,czy ekran LCD 3,5 cala dobrze sprawdza się przy ustawieniach ostrości manualnej,jak duży wpływ ma kąt
odchylenia lcd w stosunku do oczu na jakość obrazu,jak zmienia się wartość przesłony przy najdłuższej i najkrótszej ogniskowej,ile czasu zajmuje wymiana kasety(z tego co widać na fotkach to kieszeń wysuwa się na sankach do góry,co zapewne wydłuza czas wymiany kasety).

Na koniec dodam ciekawy link do zrobienia we własnym zakresie sterownia funkcją rec/pause oraz zoom za pomocą urządzenia przyklejonego np.do rączki statywu :
http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... D%26sa%3DN

czwartek, 17 listopada 2005, 10:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]