Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 09:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 I nakręciłem swoje pierwsze wesele (było zaje..ie) 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post I nakręciłem swoje pierwsze wesele (było zaje..ie)
Ślub straszliwie mi się podobał, odbył sięw klasztorze w Kalwarii (po prostu cudowne miejsce, naprawdę było co kręcić), Zrobiliśmy 15 minutowy plenerek w ogrodach klasztory, pogoda rewelacyjna. GS400 spisała się wyśmienicie. Ale racją jest że na automacie wiele nie nakręcisz, balansowanie bieli i wzmocnieniem na pierścieniu wystarczyło (migawka na 50), zoom pod prawym palcem. Zauważalnie lepiej nawet działać na manualu nawet na zewnątrz przy ostrym słońcu. Przyjęcie jak na pierwszy raz miałem w dość specyficznym lokalu. Typowa góralska chata 100 % świeżego surowego drewna i tylko drewno, w każdym koncie po jednym kinkieciku z energooszczędnym Philipsem w środku. Zastanawiałem się nad dwoma halogenami, jednak finalnie pozostawiłem atmosferę nienaruszoną świetlnie, prócz 50W Xenofot na kamerze.

Dlaczego post w dziale Kamery Wideo? Otóż mam takie pytanie dotyczące Panasonic GS400. Kręcę sobie jakiś tam taniec. Wcześniej ustawiłem balans bieli i jadę na wzmocnieniu pod pierścieniem aż tu nagleobraz na ekraniku zrobił się czarny na 2 sek i znowu powrócił z migającym znaczkiem balansu bieli. Jaki powód zgubienia ustawienia balansu, bo na pewno nie dotykałem przycisków WB?

Drugie pytanie dotyczące montażu? Czy przy weselu 4 h nie będzie za dużo jak zrobię dwa teledyski z pleneru (jeden przed ślubem taki spaceropodobny, a drugi na 20 min przed oczepinami (plener ze zdjęciami nocnymi w formie teledysku)? Poza tym robię przyspieszoną skrutówkę w ragtaime, Przyspieszam także życzenia i robie z nich takrze mały teledysk bo życzenia dla mnie zawsze były nudne w oglądaniu i je zawsze przewijałem, a teraz przynajmniej się to z przyjemnością ogląda :-). Poza tym robię Czołówkę ze zdjęciami z przeszłości, Albumik ślubny pod koniec wesela i często na samym końcu daję nieobrobiony materiał z plenerów, gdzie zawsze dużo śmiesznych haseł i dogaduszej bywa, a uważam że jest to jedyna częśc materiału na płycie gdzie wszyscy (młodzi, drużbowie) są całkowicie wyluzowani i zachowują się w 100% naturalnie, dużo głupiej gadki i tutaj dopiero czuś prawdziwy (nie wycukierkowany i sztywniacki) klimat wesela.

Podajcie mi jeszcze jakiś pomysł bo bardzo lubię wprowadzać na rynek całkowicie nowe elementy. Macie jeszcze coś takiego bardziej niepowtarzalnego co można umieścić na kasecie? Oczywiście wiadomą rzeczą jest że młodzi życzą sobie dużej ilości różnorodności, a nie tylko czołówka, materiał i końcówka :-)) ???

wtorek, 1 listopada 2005, 10:37
Stały bywalec
Stały bywalec

A możesz wrzucić fragmenty filmu na jakiś serwer? Chętnie pooglądam(y) :)

wtorek, 1 listopada 2005, 19:47
Stały bywalec
Stały bywalec

skoro GS 400 byla w akcji rowniez z checia zobacze jakies fragmenty :) chociaz 15 sekund w poprawnej jakosci :) i gratulacje 1 razu :P

wtorek, 1 listopada 2005, 21:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Postaram się umieścić po kilka sekund
niedługo, bo narazie mam pełen dysk materiałów klientów, którym montuję oststnie już w tym roku wesela i czas niestety goni.
Napiszcie z których momentów urywki was specialnie interesują:

Może chwilka z błogosławieństwa, przysięgi, pleneru i z I-go tańca wystarczy? I jak to umieścić? W jednym pliku mpg2 ?

środa, 2 listopada 2005, 00:07
Stały bywalec
Stały bywalec

fajnie ze jestes chetny udostepnic probki kamerki GS400 no i swoje umiejetnosci pokazac;) mysle ze fajnie byloby zobaczyc filmiki w roznych warunkach zawrono oswietlenie jak i dzwięk:) i dla mnie moze byc kazdy w oddzielnym pliku mpg2 :)

kwestia umieszczenia tego teraz - ja niestety nie mam dostepu do zadnego serwera... bo tak bym dal mejsce bez probelmu...
moze cos takiego : http://www.yousendit.com/
tyle ze tam link dziala jakis czas tylko 2 tyg z tego co pamietam... :)

wiec wmiare mozliwosci mozesz umieszczac co jakis czas po 1 fragmencie:) z gory dzieki za wszystko :)

pozdro! :)

środa, 2 listopada 2005, 01:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]