Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 10:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Sony HVR-A1E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony HVR-A1E
Proszę o wszelkie opinie na temat kamery HVR-A1E. Jestem amatorem i chcę się upewnić czy wybieram dobrą kamerę. Chcę wydać do 10.000 PLN. Zamierzam robić filmy do celów reklamowych (na nośnikach DVD, VCD, do zamieszczania w Internecie, do prezentowania na dużych monitorach w czasie targów) i reporterskich (praca w różnych warunkach, newsy dla telewizji). Czy jest jakaś inna kamera w tej cenie, którą należy wziąć pod uwagę? Każda uwaga jest dla mnie cenna, zwłaszcza od osób, które już pracowały na HVR-A1E.

wtorek, 15 listopada 2005, 10:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obrazek
(Cyt)"HVR-A1E to wyjatkowa obudowa, posiada różnorodność funkcji, format 4:3, oferuje zawartosc HDV na 1080 liniach. Możliwość wyboru formatu HDV, DVCAM czy DV, posiada czujnik CMOS o 2.969 Megapikselach.
HVR-A1E nie ogranicza się do video, daje możliwość zdjec z 2.8 Mb (1920x1440 pikseli).
Posiada mikrofon stereo, 2 wejscia XLR na zewn. mikrofon."

--
Zastanawiam się tylko czy z powodu zastąpienia 3CCD pojedyńczym CMOSem jakość obrazu znacznie się pogorszyła...

Obrazek
To jest HC1.

Uważam ze jest to identyczna kamera jak HC1 tylko zmieniono magnetowid miniDV na DVcam - niby dużo, ale nie poprawi to jakości obiektywu, czujnika CMOS.
Obrazek

Test kamery HC1 masz tutaj http://www.videozona.ru/video_tests/sonyhc1/

A nie lepiej zamiast kiepskiej kamery HDV kupić dobrą DV?
Pozatym wydaje mi się że FX1 (i niedługo następca FX2) ma ładniejszy obraz od powyższych (ma 3CCD). A cena "tylko" :) dwa razy wyższa. No ale chcesz się profesjonalnie zajmować filmowaniem. Musisz potestować - znajdź jakąś firmęsprzedającą kamery w któej mógłbyś nakręcić kilka filmików i zobacz co sięlepiej będzie nadawać do twoich potrzeb.

wtorek, 15 listopada 2005, 11:31
Bywalec
Bywalec

Dlaczego "kiepskiej kamery HDV"? Zgodnie z podanym linkiem HC1 bije na głowę GS400. Profesjonalne odwzorowanie barw, a nie sztucznie przesycone tak jak to jest w 3CCD GS400. GS400 sztuczny kontrast, HC1 (A1) duża dynamika (szczegóły w cieniach, jak i jasnych partiach obrazu). Obecnie dobry 1 CCD/CMOS moze byc znacznie lepszy od naciąganych 3 CCD.
TomekNowy jeżeli nie będziesz nagrywał w ciemnych pomieszczeniach to bierz A1, inaczej FX1. Jeżeli problemem nie jest rozmiar kamery to w FX1 uzyskać można lepszą stabilizację obrazu, ale za to A1 jest mała, lekka i wszędzie można ją zabrać - również na wakację.

wtorek, 15 listopada 2005, 12:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

chyba nie spodziewasz się że będzie dobra?
Jest słaba, za kilka lat jak się upowszechni HDV będzie to klasa tanich kamerek amatorskich. Obecnie można ją zastosować do filmowania HDV w celu przeskalowania do PAL - zyskamy niezłą ostrość i to by było na tyle
Co do kolorów to w porónaniu do FX1 - hc1 i a1e mają kolory lekko wyblakłe, obiektyw jest ciemny. Ciekawy jestem jak wygląda obraz z tej kamery na telewizorze. Monitor komputera niestety nie pozwala ocenić tych właściwości.

Nie powiedzialem że GS400 jest idealną kamerą - to kamera dla amatorów. Aczkolwiek jedna z najlepszych w tym przedziale cenowym. Na TV obraz z tej kamery wygląda świetnie.
--
Konkludując:
w okolicy 12000zł - Wybrałbym FX1 a nie A1E,
lub kamerę HDV innej marki + dobry mikrofon

Niestety (Bardzo żałuję, bardzo...:)) nie posiadam żadnej z powyższych kamer a to co napisałem jest jedynie moją subiektywną oceną. Przed wydaniem takiej kupy szmalu chciałbym jednak porządnie przetestować różne modele, zwłaszcza jeśli to będzie jedyna kamera jakiej będziesz używał, a 10000zł to dla ciebie dużo.

wtorek, 15 listopada 2005, 15:16
Bywalec
Bywalec

HC1 - to najtańsza kamera HDV
chyba nie spodziewasz się że będzie dobra?
Jest słaba, za kilka lat jak się upowszechni HDV będzie to klasa tanich kamerek amatorskich. Obecnie można ją zastosować do filmowania HDV w celu przeskalowania do PAL - zyskamy niezłą ostrość i to by było na tyle
Co do kolorów to w porónaniu do FX1 - hc1 i a1e mają kolory lekko wyblakłe, obiektyw jest ciemny.

Chyba jednak trochę przesadzasz ;) HC1 jest najdroższą, amatorską (do zastosowań domowych) kamerą na rynku! Nie miałem okazji się nią bawić, ale czytałem wiele recenzji. Nawet camcorderinfo.com, który zawsze bez wyjątku wybierał Panasonici, uznał ją za najlepszą kamerę roku 2005. Bije prawie we wszystkich kategoriach każdą inną kamerę amatorską - od odwzorowania kolorów (a ma tylko 1 CMOS!, po co nam 3CCD w kamerach domowych!), po nagrania w słabym oświetleniu. Dla użytkownika domowego jest "cholernie" droga. Ale gdyby była za droga na swoje możliwości to nikt by jej nie kupował. A wykupują ją jak świeże bułeczki, nie tylko w USA, ale również w Polsce.
Cytuj:
Nie powiedzialem że GS400 jest idealną kamerą - to kamera dla amatorów. Aczkolwiek jedna z najlepszych w tym przedziale cenowym. Na TV obraz z tej kamery wygląda świetnie.

Jeśli obraz z GS400 wygląda świetnie to czego możesz się spodziewać od HC1, jeśli jest o niebo lepsza od GS400 ?

Natomiast A1E to rzeczywiście najtańsza kamera HDV półprofesjonalna (jeśli można tak nazwać). Dlaczego Sony wprowadziła kamerę z jednym przetwornikiem na rynek prosumers? To może jedynie świadczyć o tym, że jest pewna jej jakości. A1E jest na prawdę dobra. Jeżeli kolory wydają sie tobie mdłe i zimne to zmień ustawienia w kamerze (nasycenie i balans bieli - opcja shift). Zgadzam się, że lepsza jest FX1, ale droższa, dużo cięższa i większa. O innych kamerach HDV nie ma co wspominać, bo ich nie ma w tym przedziale cenowym (pomijająć JVC).

Bardzo długo nie będzie konkurencyjnej kamery HDV w cenie HC1. Powód - zbyt duże zużycie energii w układach scalonych kompresujących obraz HD. A akurat Sony dysponuje pojemnymi bateriami do kamer domowych, jak i technologią produkcji wydajnych układów przetwarzających obrazy (patrz CELL i PS 3).

wtorek, 15 listopada 2005, 20:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]