Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 19:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Canon XL1S - na co zwroci uwage przy kupnie uzywki ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Canon XL1S - na co zwroci uwage przy kupnie uzywki ?
Witam Gorąco

Mam kilka pytan dotyczących kamerki Canon XL1s.
Mam okazje kupić takową za 800 Funtow ( to co fabtycznie bylo zapakowane do pudełka + melatowy kuferek na kamere i statyw do niej). Czy to dobra cena ... kamerka ma 7 miesiecy i stan wizualny jest idealny.

Tutaj drugie pytanie, co i jak sprawdzac przy kupnie uzywanej kamerki ? Dodam tylko, ze nie mam mozliwosci zgrania materialu na kompa bo jestem w Anglii i po prostu nie mam jak.

I trzecie pytanko ...
skad mozna załatwić polska instrukcje obługi tego sprzętu ( papierowa bądź pdf.) ?

dzieki za pomoc
Pawel

czwartek, 17 listopada 2005, 00:55
Bywalec
Bywalec

szkoda, ze nikt tutaj nie ma pojecia na ten temat. Liczylem na jakis odzew i pomoc.

pozdrawiam
Pawel

sobota, 19 listopada 2005, 16:48
Bywalec
Bywalec

szkoda, ze nikt tutaj nie ma pojecia na ten temat. Liczylem na jakis odzew i pomoc.

pozdrawiam
Pawel

hej ja Ci technicznie nie doradze, bo dopiero zaczynam przygode z semi-pro sprzetem, ale 800 funtow za xl1s to podejrzana cena, w uk pojawilo sie pelno scams bazujacych glownie na western union przekazach, sam prawie padlem ofiara jednego z nich.

niedziela, 27 listopada 2005, 14:27
Bywalec
Bywalec

o co chodzi, bo nie wiem

środa, 30 listopada 2005, 00:49
Bywalec
Bywalec

chodzi o okazje na internecie, jaka jest niewatpliwie xl1s za 800 funtow o ile to na necie znalazles hehe. oszusci uzywaja roznych trickow jednym z nich jest wyludzanie pieniedzy przez western union, ale kamery to nic, ludzi na samochody na tym oszukiwano hehe. generalnie jezeli ktos nei chce przyjasc zaplaty paypalem/bank transfer badz spotkac sie osobiscie to to na 95% jest oszust.

środa, 30 listopada 2005, 01:30
Bywalec
Bywalec

nie no, az takim glupkiem to ja nie jestem.
Kama kupilem na miejscu od znajomego w Anglii - tyle tylko, ze chcialem sie upewnic sam co do jej sprawnosci. No ale widac - na tym forum albo ludzie wielu rzeczy nie wiedza, albo po prostu nie chca pomoc młodzieży :))

W kazdy razie sprzet zakupilem, sprawdzilem i juz na siebie pracuje :))

pozdrawiam
Pawel

czwartek, 16 lutego 2006, 01:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

KOrzystam z Canonow XL1 i XL1s od 3 lat. Jest jeden kamekoder ktory tak dropi jak nie wiem co. Tragedia poprostu. Trzeba uwazac, sprawdzic pozadnie. Sprawdz tez czy nie gubi ostrosci i jak sie sprawuja pierscienie na obiektywie. Ogolnie XL1 a juz wszczegolnosci XL1s, nie bardzo nadaja sie do pomieszczen, dynamicznych imprez z czesta zmiana planu (przynajmniej moje sie nie nadawaly). Nie wiem czy da sie to sprawdzic, ale sprobuj sprawdzic albo spytac jaki ma przebieg godzinowy. Moze poprostu ktos chce pozbyc sie kamery ktora musi przejsc remont glowic. Aha i jeszcze jedno. Mozliwe ze po krotkim uzywaniu spodoba Ci sie obiektyw tej eski. NIepotrzebnie. Jest okropny. Kamera szczerze nie trzyma ostrosci, czesto po intensywnym uzywnaiu padaja silniczki od zooooooomu. No ale cos za cos :) Kamerka ma mozliwosc kontroli wszystkich nastaw manualnych, jest naramienna i pewnie ta ktora kupujesz ma adapter z wejsciami XLR. Jakosc obrazu juz mi sie przejadla, moze to tylko kwestia ustawien manualnych, ale wg mnie jakies przesycone kolorki daje.
Heh mam nadzieje ze nie zniechecilem Cie do tej kamerki. Poprostu duzo na nich pracuje i wiem co potrafia i co mnie w nich wkurza. Napewno jest to lepszy pomysl niz VX2100:)

czwartek, 16 lutego 2006, 08:56
Bywalec
Bywalec

Czlowieku chyba nie filmowałeś XL1s. Jak ma sprawdzić czy nie gubi ostrości?? Przecież Auto w tej kamerce nie wchodzi w grę tylko Manualna ostrość!! Pozdrawiam

poniedziałek, 13 marca 2006, 16:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]