Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 10:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 analogowy samsung 8mm - jaka jakosc obrazu ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post analogowy samsung 8mm - jaka jakosc obrazu ?
witam
zastanawiam sie nad kupnem tej kamerki:
Obrazek
jest to uzywany, analogowy samsung 8mm VP-M53

pewnie sie zastanawiacie po co mi taki zabytek ? nie mam wystarczajacego budzetu nawet na najtansza cyfrowke, potrzebuje kamerki, ktora pomoze mi uwiecznic na tasmie co nieco z zycia :) a jesli daloby sie to jeszcze przezucic na komputer bylym w 7 niebie ;)

prosze tylko o odpowiedz, czy po podlaczeniu do komputera przez fire-wire jakosc obrazu bedzie zadowalajaca ? napewno ktos z Was ma probke filmu z jakiegos analoga na kompie, bylbym wdzieczny gdyby mogl ktos udostepnic krociutki fragmencik (nalepiej z podobnego sprzetu) lub podac kilka zrzutow z ekranu, to zadecydowalo by o zakupie...
pozdrawiam :)

sobota, 19 listopada 2005, 16:15
Bywalec
Bywalec

Powiem szczerze kazda kamerka 8 mm jest oki tylko w zaleznosci potem jakim programem bedziesz material przechwytywal z Fire Wire na komputer.Jest wiele programow do obrobki materialu np Canopus Edius 3, Adobe Premiere, Avid, Ulead, Boris, itp. Wazny jest efekt koncowy co i jak ma byc uzyskane. To jest moje zdanie. Pozdrawiam i powodzenia :P

sobota, 19 listopada 2005, 16:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Przez fire-wire nie podłączysz, bo analogowe kamerki nie mają tego złącza. Jeżeli chodzi o jakość, bawiłem się kiedyś jakimś modelem Sony Video8, na moje oko obraz minimalnie lepszy od VHSa.

sobota, 19 listopada 2005, 16:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do zrzucenia w "dobrej jakości" materiału ze źródla analogowego (kamera, magnetowid) do postaci cyfrowej na HDD PC-ta potrzebujesz jeszcze np. konwerter analogowo-cyfrowy a to wydatek około 500 zł.
Pozdrawiam : Marian
PS. Lepiej zainwestować w kamerę cyfrową. Można wziąść pod uwagę system ratalny.

sobota, 19 listopada 2005, 16:40
Nowy
Nowy

dziekuje za blyskawiczne opinie i podpowiedzi :)
potwierdzam, rzeczywiscie nie mozna tej kamerki podpiac prez fire-wire, jest tylko AV, zakup analoga jak widze mija sie z celem...
co do oprogramowania to przymierzam sie do jakiegos prostego programu, np Sony Vegas, potrzebne mi jest absolutne minimum, dodawanie napisow, podklad, jakis efekt...Adobe nie dla mnie...przynajmniej narazie ;)
pozdrawiam

sobota, 19 listopada 2005, 17:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Subiektywna opinia : Ulead Video Studio 9.
Pozdrawiam : Marian

sobota, 19 listopada 2005, 22:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]