Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 08:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Kamera na szkolenia...prosze o szybka odpowiedz 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera na szkolenia...prosze o szybka odpowiedz
Witam. Szczerze mowiac nie mam zielonego pojecia o kamerach cyfrowych. Ale zaczne od poczatku. Potrzebuje tania kamere na szkolenia - widzialem jakiegos SONY za ok 1600-1700 zl. Kamera ma wlasciwie tylko jeden cel - nagrywac na szkoleniach zachowania uczestnikow podczas symulacji, ale to nie jest wazne...:) Chcialbym sie dowiedziec jak mozna szybko obraz z kamery nagrac na plytki, zeby uczestnicy dostali swoje filmy tuz po szkoleniu. Prosilbym o odpowiedz w jakim formacie nagrywa kamera - jak to szybko i amatorsko nagrac na plytke (chyba najlepiej na DVD lub VCD - nawet VCD lepiej - bo nie potrzebuje nagrywarki DVD, ktorej niestety nie mam w laptopie). Prosze o napisanie, czy jest mozliwe takie szybkie nagranie filmu, czego potrzebuje, itp. dzieki bardzo. pozdrawiam,

środa, 23 listopada 2005, 22:43
Bywalec
Bywalec

Pierwsza podstawowa rzecz ile materialu tzn ile trwa. Kamera nagrywa w formacie DV Avi jest to nieskompresowany obraz Video i Audio gdzie 1 godzina materialu zajmuje 13 GB. A potem to nalezy przerobic na DVD lub na VCD,SVCD w zaleznosci jaki chce sie uzyskac obraz oraz dzwiek. A odnosnie szybkosci przerabiania to jak bys mial specjalne urzadzenie Canopusa to nawet jest mozliwosc robienia materialu w locie ale takie urzadzenie kosztuje. Wiec jezeli nie to musisz to programami robic podlaczyc kamere przez karte Fire Wire i przechwycic material z kamery na komputer. Takimi programami sa np. Canopus Edius. Adobe Premiere, Boris, Ulead, Avid, Sony Vegas,itp. Wiec ok 1 h materialu z kamery oraz przerobka na DVD lub inny format ok w przyblizeniu 2 h. Ja w takim czasie bym zrobil w DVD jakosc 720x576 Pal 4:3 dzwiek DD 256 bitrate 8000 jakosc super. Gdzie nawet w DVD menu bym zrobil i inne bajery. Pozdrawiam i zycze milej zabawy.:)

środa, 23 listopada 2005, 23:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

środa, 23 listopada 2005, 23:52
Nowy
Nowy

Jeżeli nie zależy Tobie na jakości a jedynie na szybkości to kup kamerę która nagrywa bezpośrednio materiał skompresowany do mpg na płytkę DVD. taką płytkę można w całości szybko skopiować.

środa, 23 listopada 2005, 23:56
Bywalec
Bywalec

Jakosc nie jest za ciekawa filmowac ta kamera DVD mialem ja i p tygodniu oddalem fajna zabawka ale jezeli chodzi o jakosc obrazu to kiszka nie jest warta tych pieniedzy co kosztuje a miec wygode ze nagrywa na DVD to zadna rewelacja. Szczerze nie chaial bym jej za darmo. Posiadam kamere Sony HC 90 i Sony VX2100 i nigdy nie kupil bym kamer na plytki DVD. To moje zdanie.

czwartek, 24 listopada 2005, 00:51
Nowy
Nowy

Dzieki wszystkim za odpowiedz. Kurcze, caly czas pracowalem z analogowa, no i nastapilo hmmm.... zmeczenie materialu i trzeba nowa kupic. no a jak juz nowa kamerka to pomyslalem o cyfrowce. Choc powiem szczerze, ze jest to troche skomplikowane...ale moze dam sobie jakos rade. Dzieki Matek28 - jakos mniej wiecej mnie oswieciles w sprawie kamer :). Choc nadal mam metlik - czy przypadkiem nie kupic analoga. Zobacze.

czwartek, 24 listopada 2005, 01:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, jak chcesz szybko skopiować na płyty to analog napewno nie pomoże Tobie, wręcz przeciwnie. Także posiadam VX2100 i jestem zadowolony z jakości ale Ty piszesz o 16 1700,- a to nie ta pólka cenowa. Pomysł z kamerą na płytki jest technicznie dobry. Niestety jakość rejestrowanego obrazu jest słaba (bez doświetlenia). Pozostaje Tobie albo szybko, nawet bardzo i ze średnią jakością albo lepiej (GS75, 250, 400) lecz technologiczniej niestety wolniej (zgranie materiału do komputera i szybki rendering i wypalenie na płytę.
Pozdrawiam

czwartek, 24 listopada 2005, 03:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
matek. piszesz tu ze nie kupilbys kamery na dvd?? ale kolega potrzebuje kamere do nagrywania szkolenia a nie reportazy do tv! a roznica cenowa - widzisz roznice w cenie??

czwartek, 24 listopada 2005, 14:03
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Do takiego konkretnego zastosowania kamera DVD (lub HDD) może być nawet lepsza niż DV (nie chodzi akurat o jakość a o wygodę). Wyjmujesz płytkę z kamerki (lub podłączasz do kompa przez USB), wkładasz do kompa, "obrabiasz" wszystko automagicznym programem dołączonym do kamerki, nie robisz rekompresji jak w przypadku DV, nagrywasz na DVD i gotowe.

czwartek, 24 listopada 2005, 20:33
Nowy
Nowy

To jeszcze jedna sprawa - Jaka kamere wybrac? Chodzi o konkretne modele w cenie 1600-1700 zl. Jeszcze sie zastanowie nad kamera DVD - jakie sa najtansze modele?? I oczywiscie w miare dobre. Niestety pospiech nie jest najlepszym doradca - a mi sie spieszy. Jakosc nie ma specjalnego znaczenia - liczy sie - szerze mowiac cena i prostota :). dzieki

czwartek, 24 listopada 2005, 21:00
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Najtańszym modelem DVD jest chyba najprostszym model Sony:
http://www.skapiec.pl/site/cat/18/filtr ... _0_0_0_0_0
Jeżeli chodzi o jakość to niech się bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą, chociaż akurat w przypadku DVD chyba wąskim gardłem jest jakość samego nośnika.

piątek, 25 listopada 2005, 15:18
Nowy
Nowy

A jak to wyglada z innymi nosnikami. Tzn. na czym (poza DVD) nagrywaja kamery cyfrowe? Jaki jest maxymalny czas nagrywania? Ja bardzo przepraszam za tak banalne pytania, ale nie mam zbyt wiele czasu na czytanie lektury dot. tego tematu. A nigdy wczesniej nawet nie mialem cyfrowej kamery w rece:). I jeszcze jedno - jak to wyglada z FireWire - czy moge w czasie rzeczywistym zgrywac obraz na komputer - ile to zajmuje - czym kompresowac? czy takie programy sa dostepne z kamera? dzieki i licze na was - kamerke musze kupic jeszcze w tym miesiacu!.

piątek, 25 listopada 2005, 19:11
Nowy
Nowy

Ja chciałby się podpiąć do pytań Zeeona z moim lamerskim pytaniem:

Czy mogę przez firewire nagrywać na żywo film bezpośrednio na dysk twardy w komputerze?

Chcę nagywać powiedzmy ok 0,5 godz. materiału ze statywu w pomieszczeniu, więc chcę zaoszczędzić na czasie (i nie zrzucać filmu z kasetyDV na dysk tward).
Miejsca na dysku mam ok. 40 GB, ale też nie zależy mi bardzo na jakości, więc obraz może być skompresowany.

Moje pytanie brzmi czy to się da zrobić, a jeśli tak to przy pomocy jakiej taniej kamery i przy jakich minimalnych parametrach komputera (Centrino 1,7 GHz wystarczy?)

pozdrowienia

m6m6m6

wtorek, 6 grudnia 2005, 14:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do "m6": Możesz spokojnie tak zrobić. Tylko nagrywaniem będziesz sterował poprzez kompa a nie przez kamere. W kamerze wcale nie musisz miec kasety. Przed chwilą próbowałem poprzez UMS 7.0. Żadnych problemów. Tylko nie wiem po co zadałeś to pytanie jak mogłes to sobie sprawdzić w parę minut. Oj leniuszek z ciebie.

wtorek, 6 grudnia 2005, 15:59
Nowy
Nowy

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Nie pytam z lenistwa. Jestem dopiero przed zakupem kamery a ponieważ zależy mi na trochę niestandardowym wykorzystaniu, to w sklepach nie mogę dopytać o szczegóły.

Kamera ma służyć głównie do nagrywania badań/wywiadów itp. na miejscu w pomieszczeniu zamkniętym (stąd pomysł, żeby materiał zrzucać od razu na dysk). Tyle że zależy mi na lepszej jakości obrazu niż z kamery internetowej (stad pomysł, żeby podłączać się przez firewire a nie USB).

Właściwie moje jedyne oczekiwenia to:

1. Możliwość nagrywania materiału "na żywo" na twardym dysku przez firewire

2. Zewnętrzny mikrofon

3. Pilot

4. Czytelny (NIE KONIECZNIE: piękny) obraz raczej statycznych scen w sztucznym/kiepskim oświetleniu

Będę wdzięczny za podpowiedzi

pozdrawiam

m6

wtorek, 6 grudnia 2005, 22:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]