Teraz jest wtorek, 13 listopada 2018, 05:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 JVC 4000 a GS400 kilka pytań 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post JVC 4000 a GS400 kilka pytań
witam, jestem tu nowy i rozwazam przesadke z dv4000 na gs400. Czytałem juz sporo w archiwum i wiem że gs zaoferuje mi zauwazalnie lepszy obraz, chodzi mi raczej o pare drobniejszych spraw. Oczywiście filmuje wesela (ok 10-12 rocznie za srednio 1000 zł) i moje pytania dotyczą głównie warunków weselnych. Po 1 balans bieli: uzywam zawsze ustawien manualnych ale w momencie wyjscia młodych z koścoła na zewnątrz filmuje jednym ciągiem i kiedy wychodzą przełączam balans na auto. I tu jvc zawodzi. Ustawianie trwa bardzo długo i jest mało precyzyjne a nie chce przerywac filmowania bo to dośc wazny moment (np rzucanie ryzem). Wczesniej miałem ms5 i było zdecydowanie lepiej. Czy gs400 w tym względzie spełni moje oczekiwania? Tzn czy auto balans jest szybki i skuteczny ??? Pty drugie to drobnostka, mianowicie chodzi mi o sanki do mocowania lampy,Czy w tych 2 kamerach są identyczne ??? uzywam klasycznej lampy hamy z regulowanym palnikeim (35w) zasilanej "żelem" 7Ah i kiedy kupiłem lampe musiałem stopkę troche przypiłować (dokł. zwęzić). W jvc szerokosc wnęki na sanki jest ok 16mm Czy w panasie jest taka sama czy musiałbym sie bawić znów w majsterkowicza. jeszcze 2 pyt: Jaki jest czas pracy kamery na aku 1800 mAh alby tym który jest dostarczany w standardzie lub napiszcie jaką macie pojemnoeśc i jaki jest czas pracy na Waszym.... ijeszcze jedno. Uzywając lampy 35w na kamerze zdarza sie ze ktoś podleci w tancu a blisko i zostanie przeswietlony. Tak sobie mysle że przesiadając sie na 3CCD mógłbym przejśc na 20W. Czy takie połączenie bedzie ok ??? moze to głupie ale nigdy nie filmowałem kamerami 3CCD a czytam o tej technologi sporo wiec stąd moje pytania. Dodam jeszcze że na sali stosuje z regóły 2 lampy na wysokich statywam 2x300 lub 500 W + 35W na kamerze. To tyle... z góry dziękuje za wszelkie uwagi... a cha i jeszcze jedno.... mieszkam w 35 tys mieście w zachodnopomorskim i nie ma mozliwości przetestowania kamery czy nawet pomacania jej w sklepie. Mam pare nieuzywanych juz kaset miniDV. Jesli byłby chętny do nagrania mi kilku minut materiału z gs400 to chętnie taką kasetke podesle z kopertą i znaczkie zwrotnym ............

piątek, 25 listopada 2005, 16:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miałem GS 400 pół roku i byłem z niej naprawdę zadowolony. Przesiadłem się na nią z JVC GR DV 4000. Po niej kupiłem VX 2100. GRDV4000 to dla mnie porażka. Smugi i ciągłe uciekanie o świecowych kinkietów plus konieczność doświetlania planu. Panaś był całkiwm fajny do filmowania. Co do sanek to niestety 400 ma standartowe jak każda pożądna kamera (nie mylić z GRDV4000). Do 400 wypada kupić mikrofon najczęściej zalecany to Monocar 600 (mam taki przy VX 2100). Sprawdza się na sali weselnej. W kościele używam kamerowego. GS400 już dawno nie miałem w łapie więc zajżyj tu: http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... ght=gs+400 i Tu: http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... ght=gs+400

sobota, 26 listopada 2005, 14:35
Stały bywalec
Stały bywalec

OK, rozumiem że z pracy balansu byłeś zadowolony tak ??? (dla mnie to bardzo istotne), interesuje mnie jeszcze jedna sprawa, czy ktoś z Was wie jaka jest ogniskowa dv4000 w pozycji szerokiego kąta (wide), oczywiście wiem że 3,8 mm ale chodzi mi o ekwiwalent dla 35mm. To dla mnie wazne poniewaz chce ustalić czy do gs400 bede potrzebował konwertera. Teraz uzywam konwertera x0,55. Jego gwint to 58mm, jvc 52 mm wiec redukcja 52-58 załatwiła sprawe ale biorąc pod uwage że panaś na gwint 43mm to tu sie zaczyna problem bo przejściówki 43-58 nie dostane, nawet uzycie dwóch redukcji jest problematyczne. Czy ktoś z Was uzywa konwertera w gs400 kręcąć w ciasnych salach ??? Wyczytałem że ogniskowa w panasie w trybie filmu wynosi 45mm. Hmm szeroko to to nie jest ale znając ogniskową jvc bede miał porównanie, z góry dzięki za odpowiedzi ......

środa, 30 listopada 2005, 23:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]