Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 16:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Przyszłość HDTV . 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Przyszłość HDTV .
Skoro przyszłością jest HDTV to dlaczego nie polecacie kamer które dadzą radę nowej technologii ?? Przecież kamer nie kupuje się na rok dwa, są to zakupy na ładnych parę lat. Czy nie lepiej dołożyć i mieć ją " na zapas " ? Wiem że taka mozliwość podbija znacząco cenę kamery ale może pogadamy o tym ?? :roll:

poniedziałek, 28 listopada 2005, 08:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jesli stac Cie na kamere HDTV to kupuj :D Osobiscie polecam Varicama Panasonica oraz Vipera Grass Valey (dawniej Thompson) ale oczywiscie Cinealta tez jest dobrym wyborem.

Jesli mowisz o kamerach HDV to sa 2. Sony Z1U oraz JVC HD100. Na poczatku roku wejda HVX200 Panasonica i Canon XL H1. Kiedy wybierasz z posrod 4 kamer nowych to wyboru nie masz. Dobrze poczekac... Zwlaszcza, ze telewizory HD jeszcze nie sa w powszechnym uzyciu.

poniedziałek, 28 listopada 2005, 19:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a Q... dlatego ze najtańsza kamera HDV Sony HC1 (6000zł) kosztuje 3 razy tyle ile średnia kamera PAL miniDV (2000zł). To do jasnej cholery nie jest dołożenie trochę, tylko 3 razy tyle!!! Myślisz że bym nie kupił HC1 zamiast Panasa GS75 - pewnie że tak, ale:
- pomijając cenę i wrzaski żony że trzeba meble zmienić i dywan kupić, a ja sobie kupuję zabawkę.
- GS75 jest średnią kamerą miniDV, całkiem niezłą dla amatora. Natomiast HC1 jest to najtańsza kamera HDV. A do najtańszych rzeczy jakoś nie mam przekonania, taki uraz z biedronki.
- do montażu w HDTV pozatym potrzeba dosyć szybkiego komputera a dużą ilością dysku, mniej więcej 4x szybszego niż wystarczy do edycji w PAL, nie piszę konkretów bo różni ludzie mają różne wymogi co do szybkości konwersji.

wtorek, 29 listopada 2005, 09:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

luka: jvc bym nie liczyl, bo zbiera strasznie cienkie opinie (jakos mnie to nie dziwi mocno ;) ).
generalnie w tym przypadku to tak jak w branzy komputerowej - ten kto sie spieszy do nowosci ten 2x traci. lepiej nie inwestowac na darmo w sprzet pierwszej generacji. tym bardziej, ze rzeczywiscie do powszechnego hdtv jeszcze nam daleko.

wtorek, 29 listopada 2005, 10:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kamery z wyższej półki
Przepraszam, ale na "zapas" kupowałem kiedyś ziemniaki. Dzisiaj kupuję to co w danej chwili jest mi potrzebne. Postęp technologiczny jest tak duży, że nawet gdy sobie kupisz kamerę z wyższej półki to musisz się zastanowić czy ona się zwróci i czy da się na niej zarobić, bo o to przecież chodzi. Za dwa lata (ja zmieniam kameery co 2-3) będą takie maszyny, że oczu nie oderwiesz.bb

wtorek, 29 listopada 2005, 10:56
Nowy
Nowy

Może i macie rację, że jakiś czas kopara mi opadnie na widok kamerki HDTV
za 3-4 tys. Ale ta technologia już jest - niemcy bedą pokazywać Mistrzostwa Świata w HDTV - telewizorków jest juz dość sporo a będzie jeszcze więcej. I nie są to wcale koszmarne kwoty -są samsungi LCD za 3-4 tys. Dlatego o tym myślę. Pozdro.

środa, 30 listopada 2005, 10:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jak masz pieniadze na drogie zabawki to przeciez nikt ci nie broni kupic nawet varicama i krecic nim sobie urodzin cioci..

opinie jakie uslyszales dotyczyly raczej praktycznego zastosowania takiego sprzetu do zarabiania.

środa, 30 listopada 2005, 10:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a gdzie ty widziałeś telewizory z pełnym normalnym HDTV????
to co jest u nas w sklepie to jedynie HDTV ready - a to bardziej chwyt reklamowy niż faktyczne możliwosci. Jedyne co potrafią takie telewizory to odtwarzanie sygnału cyfrowego z rozdzielczościami 720 i 1080 ale co do wyświetlania to już nie jest tak różowo, bo te telewizory skalują do swojej 1280x720 lub 1360x768. HDTV ready mają tez niektóre plazmy z 480 liniami. Wszystkie telewizje HD w europie będą nadawać w 1920x1080i czyli z przeplotem. Jakoś nie uświadczyłem telewizorów HDTV1080 u nas w sklepach,

.... aaaa nie, widziałem jeden Sony LCD 37'' 1920x1080 w MM czeladź za 20000zł. Mnie jakoś na niego nie stać, a chały nie chcę kupować, a najtańsze LCD to niestety straszny shit, mają niewiele zalet a mnóstwo wad. Te najdroższe to już całkiem fajne, ale ... najdroższe.

środa, 30 listopada 2005, 10:44
Bywalec
Bywalec

Natomiast HC1 jest to najtańsza kamera HDV. A do najtańszych rzeczy jakoś nie mam przekonania, taki uraz z biedronki.

Widze inver, ze jestes negatywnie nastawiony do HC1. Bez urazy, ale jezeli nie masz przekonania do najtanszych rzeczy to dlaczego kupiles najtansza na rynku kamere 3CCD!
Tak na prawde HC1 nie powinna kosztowac wiecej niz HC90 (okolo 3000), bo HC90 ma wszystko co jest potrzebne do uzyskania obranu w rozdzielczosci HDV. Po prostu Sony chce zarobic i zarabia niezle na HC1, pewnie ma przebicie 1000%.

środa, 30 listopada 2005, 11:38
Bywalec
Bywalec

Rhayader napisał(a):
Może i macie rację, że jakiś czas kopara mi opadnie na widok kamerki HDTV
za 3-4 tys. Ale ta technologia już jest - niemcy bedą pokazywać Mistrzostwa Świata w HDTV - telewizorków jest juz dość sporo a będzie jeszcze więcej. I nie są to wcale koszmarne kwoty -są samsungi LCD za 3-4 tys. Dlatego o tym myślę. Pozdro.

Coz ze beda nadawac w HDV, jak pewnie skapresuja to tak silnie, ze obraz bedzie gorszy niz bezposrednio z kamery DV...

Ale pewnie i tak bedzie lepszy niz to co teraz nadaja...
Na dzien dzisiejszy telewizje chca upnac jak najwiecej kanalow w wykupionym pasmie co wiaze sie ze zwiekszenim kapresji...

Taki stan rzeczy powoduje, ze ogladanie meczu na duzym telewizorze nie ma sensu...bo widac tylko kwadraciki bedace oznaka silnej kapresji...

Pozdrawiam,
Rafal

środa, 30 listopada 2005, 11:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Inver maks dla plazmy to 720 z tego co wiem ale glowy nie dam i sie nie wyklocam. Co do emisji.. HDTV to trzy rozdzielczosci zdaniem EBU: 1920x1080, 1440x1080, 1280x720 i emisja moze byc dokonywana w kazdej z nich. Co do kamer prosumerskich. Nie ma (nawet w planach) opracowania prosumerskiej kamery 1920x1080i badz 1920x1080p. Wprowadzenie przez Sony, JVC i inne sztucznego formatu HDV niejako upewnia nas, ze prosumerskie kamery true HD to odlegla przyszlosc... Sony juz kilka razy pokazalo, ze ich sposob na sprzedaz to zapchanie rynku slabszym sprzetem i potem z bolem i niechecia wprowadza cos lepszego.

środa, 30 listopada 2005, 11:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

i kilka wielkogabarytowych 1920x1080, ale już chyba w tych zakresach się producenci na LCD przerzucają, chociaż...

Ostatnio chyba JVC zaprezentował 27" calowy panel 1920x1080
plazmowy, gdzie xeon ma większe sprężenie i bogatszą mieszankę....
Prototyp...

LCD to wydaje mi się ślepa uliczka - za dużo wad, no ale poczekamy i zobaczymy.

Cała nadzieja w OLED - jak w końcu zaczną coś z tym robić.
--
Co do HC1 - to coś mi w niej nie pasuje (poza cena)- nie jestem w stanie dokładnie określić co, ale jest jakieś przekłamanie w obrazie, tak jakby był interpolowany w górę. Nie mam do niej urazu jako takiego bo gdybym miał do wyrzucenia 6000 to bym kupił, lubię nowinki. Cena tej kamery powinna być niższa - tak właśnie w okolicy 3000zł.

środa, 30 listopada 2005, 11:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]