Teraz jest środa, 15 sierpnia 2018, 17:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 DCR-HC90E vs. GS150 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post DCR-HC90E vs. GS150
Stoje przed dylematem zakupu nowej kamerki cyfrowej, Dotychczas używałem Sony DCR HC-42 ale nie odpowiada mi jakość obrazu przy słabym oświetleniu.
Zastanawiam się nad kupnem DCR-HC90E. Pytanie - czy ta kamerka jest trójprzetwornikową kamerą? Nigdzie nie mogę odnaleźć tej informacji. Na stronie Sony również tego nie podają (albo niedowidzę :) ).
A może nie warto wydawać 400-500zł więcej na tę kamerkę tylko może zdecydować się na Panasonica GS140/150? Jak wg. Was wypadają te dwie kamerki (tzn Sony vs. Panasonic) w konfrontacji ze sobą?

Pozdrawiam.

środa, 30 listopada 2005, 17:55
Nowy
Nowy

Odpowiem na Twoje pytanie w połowie gdyż sam posiadam jedną z tych kamer (SONY HC90). Miesiąc temu sam miałem problem w wyborze kamery. Z tego co się zorientowałem to w domowych warunkach m.in. przy słabym oświetleniu najlepiej nagrywają kamery marki Sony. Ktoś już wypowiadał się na temat tych kamer na tym forum. Porównywał właśnie HC42 i HC90 stwierdzając że 90-tka wypada dużo lepiej. Kamera ta ma jeden przetwornik odpowiednio 3mpx dla zdjęć i ok 2 mpx dla filmu. Zarówno zdjęcia jak i filmy są bardzo dobrej jakości więc nie żałuję tego zakupu. Co do kamery Panasonica nie będę się wypowiadał gdyż sam jestem jeszcze "świeży" w temacie filmowania cyfrowego nie mam jeszcze wielkiej wiedzy. Nie chce zachęcać lub zniechęcać do niej. Powiem tylko tyle, że jako posiadacz 90-tki jestem zadowolony z jej zakupu i nie żałuję.

środa, 30 listopada 2005, 21:25
Bywalec
Bywalec

Pierwsze próby na HC-90 już wykonałem. Niestety były to krótkie chwile nagrane w Media Markt i to przy niezłym oświetleniu więc zbytnio nie widziałem różnicy między tymi kamerkami (chodzi mi tu o ew.szumy i słabe nasycenie kolorami przy gorszym oświetleniu).
Dostrzegłem natomiast różnicę w ostrości obrazu i w odwzorowaniu szczegółów na korzyść Sony.

czwartek, 1 grudnia 2005, 08:50
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja już dawno temu miałem dylemat czy sony czy panas. To był naprawde trudny wybór kilka dni porównań i zdecydowałem sie na hc90 z czego jestem naprawde zadowolony. Nieraz potrafi mnie pozytywnie zaskoczyc. Polecam

czwartek, 1 grudnia 2005, 10:43
Bywalec
Bywalec

Pierwsze próby na HC-90 już wykonałem. Niestety były to krótkie chwile nagrane w Media Markt i to przy niezłym oświetleniu

Bierz HC90.
W razie potrzeby mogę wystawić oryginalny materiał DV z tej kamery, napisz tylko jakie warunki nagrania Cię interesują...

czwartek, 1 grudnia 2005, 10:45
Bywalec
Bywalec

Bierz HC90.
W razie potrzeby mogę wystawić oryginalny materiał DV z tej kamery, napisz tylko jakie warunki nagrania Cię interesują...

Byłbym bardzo wdzięczny. Trudno mi jest określić warunki ale chodzi mi o słabe oświetlenie. Powiedzmy niewielki pokój (ok. 15m2) oświetlony zwykłą żarówką 40W.

czwartek, 1 grudnia 2005, 17:50
Nowy
Nowy

Post HC 90 E
warzyfko napisał(a):
Cytuj:
...Bierz HC90...

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem. Chcąc robić filmy w słabym oświetleniu (mieszkanie i żarówka) pewnie masz na myśli filmowanie dzieci. Może nie mam racji, ale właśnie przed takim problemem stanął mój znajomy. Pożyczył ode mnie HC 90 i właśnie na taką zdecydował się. Twierdzi, że nie żałuje.
Ja od siebie mogę dodać, że filmy wieczorem w domu wychodzą bardzo dobrze. Kamera rejestruje świetnie, a jej stabilizacka obrazu sprawia, że film wychodzi jak ze statywu.
Natomiast na dobre zdjęcia nie licz, zwłaszcza te wykonane z lampą. W świetle dnia są niezłe (jak na kamerę to nawet dobre), ale zdecydowana większość aparatów tych nawet za 1000 PLN robi lepsze. Ale to w końcu kamera. Jak nie ma się aparatu pod ręką, to i to dobre.
Polecam tę kamerę, panasa zaś nie znam.

czwartek, 1 grudnia 2005, 21:09
Bywalec
Bywalec

Byłbym bardzo wdzięczny. Trudno mi jest określić warunki ale chodzi mi o słabe oświetlenie. Powiedzmy niewielki pokój (ok. 15m2) oświetlony zwykłą żarówką 40W.

Cześć. Na dysku znalazł się tylko jeden fragment, natomiast jest on nakręcony niemal "przy świeczce", jest na nim moment focusowania na jaśniejszym elemencie (światło wpadające przez uchylone drzwi łazienki), więc jakiśtam ogląd powinien Ci dać.
Właśnie wrzuca się na YSI (~90mb). Za kilkanaście minut powinien być cały, namiary klepnę na priva.

piątek, 2 grudnia 2005, 09:34
Bywalec
Bywalec

Naprawdę - wielkie dzięki "Warzyfko". Materiał pobrałem. Chyba się zdecyduje na tę kamerkę. Wczorej wysłałem e-maila do Sony Polska i Ci wskazali mi adres gdzie mogę jeszcze sobie nakręcić próbkę materiału i skonfrontować ją z moją HC-42. Także dzisiaj się już umówiłem i pewnie w przyszłym tyg. będe już się cieszył nową zabawką.
Pozdrawiam.

piątek, 2 grudnia 2005, 17:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]