Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 08:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 firewire i kamera Sony DCR-HC17E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post firewire i kamera Sony DCR-HC17E
witajcie. wiem ze podobny temat juz byl na forum, bo czytalam ale on nei rozwiazal mojego p[roblemu:( mam male pytanko.
dzisiaj kupilam na raty kamerke jak w temacie. Problem w tym ze jak podlaczam ja do firewire to win xp jej nie wykrywa. Tzn problem mpze byc w tym ze nie mam firewire na plycie glownej bezposrednio tylko na opbudowie z przodu kompa i trzeba bylo podlaczac kabelki zeby to firewire uruchomic wiec nie wiem nawet czy jest dobrze podlaczone choc w menadzerze urzadzen pisze ze karta 1394 dziala bez problemow. ale sprawdzic nei moge bo nie wiem jak...

mam tylko pytanie, kamera ma w sumei kilka godzin. Czy ejst mozliwe ze port DV zostal uszkodzony? kolega mnie wystraszyl bo napisal ze kiedys podl;aczyl kabel do wlaczonej kamery i zniszczyl w ten sposob port DV w kamerze i teraz zaden komp jej nie widzi:|

czy jest mozliwe uszkodzenie w jakis sposob portu DV jesli firewire z przodu obudowy zostal zle podlaczony i nie dziala?

piątek, 9 grudnia 2005, 01:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: firewire i kamera Sony DCR-HC17E
mika napisał(a):
czy jest mozliwe uszkodzenie w jakis sposob portu DV jesli firewire z przodu obudowy zostal zle podlaczony i nie dziala?

Są jakby dwa rodzaje wyprowadzeń przewodów FIREWIRE na obudowę:
- wtyczka do wpięcia w płytę jest w całości - tutaj trudniej o pomyłkę
- wtyczka jest pocięta na pojedyncze przewody - tutaj łatwiej (niestety) o pomyłkę.

Jeżeli ktoś nie myślał (ewentualnie myślał odbytnicą) to mógł źle podłączyć wtyczkę. I w tym przypadku jest prawdopodobieństwo uszkodzenia portu kamery.

Osobiście życzyłbym ci, aby wtyczka w ogóle nie byłą podłączona. Takie sytuacje również się zdarzają. Z błahego (!!!) powodu - tępoty i niewiedzy montera komputera. Gość najzwyklej nie wie, do czego służy takie cudo, jak FIREWIRE i nie trudzi się (całe szczęście w tym przypadku) z podłączeniem wtyczki do płyty.
Byłaby przynajmniej pewność, że port kamery jest OK.

piątek, 9 grudnia 2005, 11:22
Nowy
Nowy

hmmm a jest jakis sposob na sprawdzenie czy to firewire jest podlaczone czy nie? bo jak nie jest to tak czy siak kamery nie wykryje hmmmm... a w biosie jest wlaczone wiec tak czy siak polaczenie lokalne 1394 bedzie aktywne w windzie. hmm to chyba nie sprawdze czy zlacze dziala czy nie:(

piątek, 9 grudnia 2005, 16:39
Nowy
Nowy

Musisz pamiętać również o tym że trzeba włączyć kamere po podłączeniu jej do komputera. Jeżeli chcesz sprawdzić czy karta firewire działa dobrze to podłącz kamere bezpośrednio do niej, a nie do obudowy. Jeżeli to nie pomorze to poproś kogoś kto sie na tym zna i zerknie czy wszystko dobrze działa.

środa, 21 grudnia 2005, 20:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]