Teraz jest wtorek, 17 lipca 2018, 17:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Sony HVR-A1E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony HVR-A1E
Niedawno wszedłem w posiadanie kamery Sony hvr-a1e.
Oczywiście, umieszczę tutaj swoją opinię na jej temat jak cokolwiek nią nakręcę (2 dni temu kupiona).
Jeżeli ktokolwiek z was ma na jej temat jakieś pytania co do użytkowanie, funkcji... itd. proszę pytać.

sobota, 10 grudnia 2005, 23:51
Nowy
Nowy

Post Sony HVR-A1E
Mam pytanie o bardziej szczegółowe dane techniczne. Ciekawe, bo na oficjalnej stronie http://www.sony.pl ten model kamery jest nieznany. Znalazlem jedynie krótki opis na stronie http://www.mpc.com.pl. Jakaie są gabaryty, czy jest dostępna instrukcja obslugi w .pdf, czy "pudelko" z przelacznikami i mikrofonem nad kamera musi zawsze byc zainstalowane, czy jest jakaś bardziej "kompaktowa" wersja mikrofonu ? Zastanawiam sie nad tą kamerą lub alternatywnie nad HDR-HC1E, ale narazie zbieram dane. Szukam mozliwie malej i dobrej kamery do wypraw wakacyjnych, stad waga i wymiary są decydujące (poza jakością zdjęć). Może jeszcze jest za wczesnie, bo HDV dopiero startuje....[/b]

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 19:19
Nowy
Nowy

Wymiary i trochę danych znajdziesz na stronie
http://www.p ixmania.com/pl/pl/165860/art/sony/cyfrowa-kamera-pro-hvr-a1.html
Instrukcji w pdf-ie nie było, przynajmniej w zestawie przeze mnie zakupionym. Jest instrukcja po angielsku, polską mieli mi wysłać z salonu sony ale coś się nie mogę doczekać tego :?
Adaptor XLR (pudelko :) ) można oczywiście odkręcić, mikrofon w tej kamerze to właściwie osobny model (ECM-NV1) więc wystarczy poszukać jakiegoś innego mikrofonu i zakupić, aczkolwiek nie uważam osobiście że ten w zestawie jest dużym mikrofonem.

Kamera ma wiele ustawień manualnych, co ważniejsze (dla mnie przynajmniej) manualny balans bieli który pozwala ustawić sobie kolory jak najdokładniej do tego co widzimy.
Dobra jest stabilizacja kamery, mimo że cyfrowa to spisuje się świetnie.
Kamera jest 'ciężka' z przodu, zwłaszcza po zamontowaniu adaptera XLR.
Z tym formatem HDV to jest tak że ja np. jeszcze tego nie doświadczyłem w warunkach domowych wcale ponieważ: 1) nie mam telewizora HD, 2) nie mam w Windowsie SP2, który trzeba mieć żeby wogóle sprzęt HDV został wykryty (to nie znaczy że nie podłączymy kamery, to znaczy że po przełączeniu w kamerze na format HDV lub w czasie próby zrzucenia materiału nagranego w HDV, komputer poprosi o sterowniki, a takowych nie mamy :? )

Jeśli chcesz wiedzieć coś jeszcze - pytaj

Pozdrawiam

wtorek, 27 grudnia 2005, 14:28
Nowy
Nowy

Witam! :-)
Mam pytanie o ogólen wrażenia dotyczące "zabawy" HVR-1A1E. Jakie są Twoje subiektywne odczucia, co filmujesz, jakie masz uwagi na plus i minus...Zastanawiam się nad PD 170 lub własnie HVR-A1E i staram się zebrać jak najwięcej opinii. Pozdrawiam

piątek, 7 kwietnia 2006, 11:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]