Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 01:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamery Sony VX2100 są awaryjne??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamery Sony VX2100 są awaryjne???
Mam zamiar kupić kamere Sony VX2100 , czy lepiej kupić z oryginalną gwarancją Sony Poland czy taniej bez gwarancji jakdo tej pory wszystkie moje kamery sprawuja sie poprawnie sprzedawca ostrzega mnie ,że sa one awaryjne prosze o pomoc zawsze jest to patre złotych dzieki za pomoc miłego dnia Adam

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 13:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolega kupił rok temu w kwietniu i żadnych usterek. Ja mam dopiero od lipca tego roku ale też żadnych problemów. Mamy tą opcje tańszą z roczną gwarancją sklepową. Decyzji za ciebie nikt nie podejmie. Moja od 15.11 tego roku zaczęła zarabiać na kolejną. Jak ktoś ma pecha to i w drewniaym kościele cegła na główke spadnie. Jak bym miał kupować kolejną kamerke to kupiłbym taką samą i w takim samym systemie.

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 16:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kupiłęm 3 lata temu i działa nadal...bez zastrzeżeń.

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 22:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Słówko o gwarancji. Mój VX2000 ( nie 2100! ) padł po 14 misiacach. Szacowany koszt naprawy = 4.500 PLN.
Wynik: zakup nowej kamery (tym razem FX1) i... szybciutko wykupiona 5-letnia gwarancja. To kosztuje 360 PLN.

"Tak na zdrowy rozsądek"

A tak swoją drogą poprzednie moje kamery nie "defektowały" nigdy.
Wolę jednak z gwarancją. Lepiej niech sobie leży.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 22:47
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Najtanszy koszt naprawy w serwisie to min 600 zł a przy awarii przetwornika 4 500 zł.

Wię jesli VX2100 kupisz za 50 do 60 % ceny w porównaniu do kamery z gwarancją to warto zaryzykowac

W dzisiejszej dobie walki o rynek i nagły spadek cen sprzętu video wiąze sie też z tym że i jakośc jest chyba też gorsza.
Produkcja podzespołów przenoszona jest na tańsze rynki produkcyjne,
I mimo to że jest tam Made in Japan to nie gwarantuje ci to najwyższej jakości

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 23:50
Bywalec
Bywalec

sony 2000 miałem 4 lata była super, 1-sza sony 2100 okazała sieę niewypałem,od samego początku były z nią problemy, na szczęście udało mi się ją wymienić.Drugi egzemplarz jest jak na razie ok (4 miesiące)
Moje zdanie jest :nie oszczędzaj na żeczach ważnych,za jakiś czas nawet nie będziesz pamiątał co zrobiłeś z zaoszczędzonymi pieniędzmi ,a jeśli sprzęt zacznie szwankować to będzie Cię to kosztowało o wiele drożej.

wtorek, 13 grudnia 2005, 09:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

awaria przetwornika to koszt 1900zł wiem coś na ten temat :) .Serwis Saysonic Wa-wa.

wtorek, 13 grudnia 2005, 09:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam.

Słówko o gwarancji. Mój VX2000 ( nie 2100! ) padł po 14 misiacach. Szacowany koszt naprawy = 4.500 PLN.
Wynik: zakup nowej kamery (tym razem FX1) i... szybciutko wykupiona 5-letnia gwarancja. To kosztuje 360 PLN.

Jezeli padl CI przetwornik w VX2000 to teraz mozesz dochodzic odszkodowania od SONY gdyz glosno bylo ostatnio o tym ze SONY montowalo wadliwe przetworniki do wielu kamer min. do VX2000.

pozdrawiam
Kaziu

wtorek, 13 grudnia 2005, 10:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jest tylko jeden problem jeśli uzywasz kamery do celów amatorskich to jest O.K. ,ale jeśli chcesz jej używa do celów a=zarobkowych to gwarancja jest inna.
Nie wiem jak w przypadku kamery ,ale pod koniec ubiegłego roku był w radu ZET poruszany temat gwarancji na zakupioną frytkownicę .Była używana w lokalu gastronomicznym i niestety gwarancja nie była 1 rok a tylko 3 miesiace.Uzasadnienie było takie, że jest to sprzęt do użytku domowego.

Tak więc tu też trzeba zwrócic uwagę i zapyta w Sony jak oni podchodzą do tego tematu.I co z tego że dopłacisz za 5 letnią gwarancję jak potem gdy przedłożysz dowód zakupu z gwarancją to zaczynają się problemy. A przecież Sony 2100 to nie jest to kamera profesjonalna (chocią za taką można ją uznac)

wtorek, 13 grudnia 2005, 11:28
Bywalec
Bywalec

Z kamerami SONY jest tak samo jak z tą frytkownicą, jeśli jest użytkowana do celów zarobkowych, to Sony nie naprawi jej na gwarancji a tłumaczenie że była używana do celów domowych nic nie da ponieważ każda kamera SONY ma licznik godzin pracy!!!!

wtorek, 13 grudnia 2005, 12:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jestem użytkownikiem VX od stycznia, jak na razie 0 problemów.
Fakt, Sony nie uwzględnia napraw gwarancyjnych z przebiegiem ponad 200 godzin rocznie.
pozdrawiam

wtorek, 13 grudnia 2005, 12:51
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Może tych godzin na rok to wystarczy (200) Tak polczyłem trzy Studniówki po
po trzy godz . trzy komunie po 2 godz 20 wesel po 4 do 5 godz jakieś dwie inne imprezy po 2 godz.To daje jakies 100 godz
Jesli zgrywasz materiał z tej samej kamery to 200 godz masz akurat na rok tyle ile daje ci gwarancja.

Więc Adam napisz ile taniej masz tą Sony bez gwarancji a ile z gwarancją
Jestem ciekaw co postanowiłeś.

Ja kupiłem dwie kamery z gwarancją 1 rok . W pierwszym przypadku był to rok 1991 dostałem gwarancję sklepową Był to National M 1000. Po pół roku sklep zbankrutował i moja gwarancja razem z nim ,na szczęscie nic się nie stało . trzy inne kupiłem na Zachodzie dwie z Niemiec i jedną z Angli gwarancja była tylko Europejska nie honorowana w Polsce. Z jedą miełem problem po 8 miesiącach ale zrezygnowałem z wysłania do serwisu do Niemiec i naprawiłem u nas za 300 zł.(Wysyłka czekanie około 2 miesięcy)

wtorek, 13 grudnia 2005, 13:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Udało mi się w końcu wymienić przetworniki CCD w ramach akcji wymiany prowadzonej przez SONY. Przyznali się do felernej serii tych elementów i robią to gratis. Problem w tym, że do takiej informacji trzeba dotrzeć. Problem też w tym, że na czas szukania tańszych rozwiązań tego problemu musiałem mieć inną kamerę. Nie ma tego złego co by na deobre nie wyszło - dzięki temu mam teraz FX'a który mnie bardzo cieszy.

wtorek, 20 grudnia 2005, 09:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witam! a jakie byly objawy tych feralnych przetworników?Sony
pozdrawiam

wtorek, 20 grudnia 2005, 10:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W moim przypadku wyglądało to bardzo prosto:
nagle w wizjerze zobaczyłem wyjątkowo nie naturalne kolory. Po krótkim teście okazało się, że to nie zwidy i omamy. Jeden z przetworników "padł" i już. Obrazek zrobił się buraczkowy. Nie miałem zieleni. Za to miałem całkiem okazałe... ciśnienie. To był sobotni wieczór przed komunią.

Z pewnością każdy zauważy jeśli "straci" przetwornik.

Kolejne rozczarowania to servisowe ceny zespołu przetwornikó (wszystkie trzy są fabrycznie klejone na pryzmat i prawie nie ma mozliwości wymiany ich pojedynczo - nie w servisie).

środa, 21 grudnia 2005, 20:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona