Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 06:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Kamery Sony VX2100 są awaryjne??? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

więc:

to grzanie się obudowy od strony przełączników fokusa, ND, expo w VX2000 to normalka, zawsze tak jest , przez to co się dzieje troche mnie skołowało i sądziłem że to wada , ale to nie wada ani żadna usterka kamery...

co do oddania kolorów to miałem w TV źle ustawione parametry , kolory oddaje jednak tak samo dobrze jak w LCD ...
ale i tak pozostaje problem trzech białych punktów widocznych na TV przy ciemnym świete i wzmocnieniu CCD już od 12db

jeden z tych świecących punktów ma taką ledwo widoczną rysę w dół , jak jest ciemno to widać , ale widać też że ta rysa ma początek u góry, tyle że zanika po drodze i od punktu świecącego zaczyna iść w dół ,

w normalnym świetle tego nie widać, ujawnia się to przy wzmocnieniu już od +12db i to w sumie ledwo widać na ciemnym tle, ale jak jest +18 to już widać w miarę wyraźnie na ciemnym tle, na tle w miarę jasnym nie widać aż tak..

Czy ta wada CCD będzie uznana za wadę fabryczną układu CCD w VX2000 , czy będą chcieli kasę za wymianę CCD

dodam że to ujawniło się całkiem niedawno, do tej pory filmowałem w różnych warunkach i nie widziałem żadnych takich zmian...

przełączyłem kamerę w tryb 16:9 WIDE i dwa punkty znikneły , a trzeci co jest najbliżej środka LCD stał się wyraźny w ciemnym świetle , wzmocnienie +12db

czwartek, 29 czerwca 2006, 22:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To był sobotni wieczór przed komunią.

co zrobiłeś z tym fantem w sobotni wieczór??

czwartek, 29 czerwca 2006, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Po pierwsze u siadłem i zapłakałem... :)
Potem pogalopowałem do znajomego serwisantai już 2 godziny później wiedziałem, że jestem "ugotowany".

Na chwilę wróciła do łask stara, jednoprzetwornikowa cyfrówka Panasonica.
Bardzo dużo stresu przy nagrywaniu (kamera nie pierwszej młodości - w końcu kupiłem VX'a bo tej "już był czas") i sporo niezadowolenia podczas montażu. Jednak te dwie kamery dzieliła przepaść i wtedy to doceniłem poważnie.

Na następne imprezy już był FX - uff.....

Tak to było.

poniedziałek, 3 lipca 2006, 19:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ehh... te awarie sprzętu a co gdyby padła na 100dniówce? Aż strach pomyśleć

poniedziałek, 3 lipca 2006, 22:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Może tych godzin na rok to wystarczy (200) Tak polczyłem trzy Studniówki po
po trzy godz . trzy komunie po 2 godz 20 wesel po 4 do 5 godz jakieś dwie inne imprezy po 2 godz.To daje jakies 100 godz
Jesli zgrywasz materiał z tej samej kamery to 200 godz masz akurat na rok tyle ile daje ci gwarancja.

Więc Adam napisz ile taniej masz tą Sony bez gwarancji a ile z gwarancją
Jestem ciekaw co postanowiłeś.

Ja kupiłem dwie kamery z gwarancją 1 rok . W pierwszym przypadku był to rok 1991 dostałem gwarancję sklepową Był to National M 1000. Po pół roku sklep zbankrutował i moja gwarancja razem z nim ,na szczęscie nic się nie stało . trzy inne kupiłem na Zachodzie dwie z Niemiec i jedną z Angli gwarancja była tylko Europejska nie honorowana w Polsce. Z jedą miełem problem po 8 miesiącach ale zrezygnowałem z wysłania do serwisu do Niemiec i naprawiłem u nas za 300 zł.(Wysyłka czekanie około 2 miesięcy)

Kamera a własciwie licznik kamery nabija godziny pracy bębna już w momencie włożenia kasety do wnętrza i pod warunkiem że sama kamera jest włączona. Inaczej pisząć to jest tak - jeżeli chodzisz godzine z włączoną kamerą i co pare minut nagrasz np. parę sekund materiału to nabiłś przesz tą godzinę dokładnie 1H a nie wsumie z 5 min = nagranemu materiałowi. Zawsze tych godzin wychodzi więcej niż nagra się materiału i tak jak liczyłeś, liczyć pracy kamery nie można. Licznik w kamerze czas pracy pobiera na podstawie pracy bębna (głowicy) która pracuje już tak j/w napisałem czyli w momencie załadowania kasety.

wtorek, 4 lipca 2006, 08:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2