Teraz jest środa, 17 października 2018, 00:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 HDR-FX1 - wrażenia 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post HDR-FX1 - wrażenia
Witam

Czytając wiele negatywnych (choć nie tylko) opinii na temat kamery Sony HDR-FX1 zdecydowałem się podzielić kilkoma wrażeniami po jej zakupie. Po pierwsze rzeczywiście nie jest to kamera dla kogoś kto aspiruje na wielki ekran kinowy. Prawdziwego trybu 24p nie znajdziemy choć Cineframe w kontrolowanych warunkach radzi sobie całkiem nieźle. Jest to kamera dla tych którzy szukają najlepszej możliwie jakości za relatywnie rozsądne pieniądze. Obraz jest nadzwyczaj dobry (oczywiście w HD). Kolory są wspaniałe, ostrość obrazu jest niesamowita a kontrola wystarczająca. Pewnie że jest problem z nośnikiem ale nawet po przeskalowaniu obrazu do normalnego formatu obraz jest niesamowity. Trochę słaba jest sekcja Audio ale można sobie poradzić.. Ja z całą stanowczością jestem ZADOWOLONY z zakupu i polecam ją jako przyszłościowy zakup. Jeśli pokazuję znajomym nagrane materiały na ekranie HD to przysłowiowa szczęka opada.. ;)

Pozdrawiam
Marcin

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 14:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miło, ze kto poruszył temat FX'a. Jestem posiadaczem tej kamery od maja i musze przyznać, że choć był to zakup nie planowany to jednak bardzo udany. Poprzednia kamera (SONY VX2000) bez ostrzeżenia odmówiła posłuszeństwa - awaria przetwornika CCD - i konieczny był pilny zakup.
Padło na wymarzoną po prawdzie FX1.
Parametry i kultura pracy fantastyczne. Nowy, piekny świat.
Bardzo dobra ergonomia. Przyciski są tam gdzie trzeba.
Szkoda tylko, że trzy przyciski definiowalne mają ograniczoną listę możliwych do przypisania funkcji. Chciałbym przypisać im inne niż to widzi producent. Szkoda, bo niby mam wybór... a jednak go nie mam.
Jedno czego można sobie życzyć to trochę jaśniejszy obiektyw. Ale to by było chyba zbyt wieleszczęścia. Jestem b.zadowolony. Polecam.

Słowo jeszczeo VX2000:
- jeśli komuś z Kolegów stało się to samo (awaria CCD) to przypominam, że SONY przyznało się do wypuszczenia "felernych" przetworników w latach 2002-2004 i wymienia je za darmochę nawet po gwarancji.

Pozdrawiam.
Roman.

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 22:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]