Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 09:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 sony hdr-fx1 czy dsr-pd170 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post sony hdr-fx1 czy dsr-pd170
Dzień dobry wszystkim.
Czy ktoś może mi doradzić którą kamerę wybrać hdr-fx1 czy dsr-pd170

wtorek, 13 grudnia 2005, 18:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja juz decyzje podjalem. Zastanawialem sie nad FX1 v DVX100A.
Wybor padl na DVXa.
Zabawa w HDV jak na dzien dzisiejszy jest nieoplacalna.
Zeby robic np wesela w HDV od A (montaz i authoring DVD) do Z (Z=zgranie zmontowanego filmu ponownie na HDV by pozniej wgrac calosc na bluray lub HD-DVD) trzeba by bylo cene ustalic na poziomie min 2-2.5tys i miec przynajmniej 7-10 klientow na HD w 2006r.

PD170 - jest jak VX2100 w obsludze do D...

wtorek, 13 grudnia 2005, 20:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

PD170 ma duże możliwości ale też duże oczekiwania. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na to, że do poprawnego zarejestrowania audio ta kamerą właściwie niezbędna jest pomoc dźwiękowca "na planie".
Efekt może być lepszy niż przy innej kamerze, ALE...

FX1 nie stawia takich wymagań. A mam wrażenie, że każde ułatwienie przy np. weselnej gonitwie jest super przydatne.
Zwracam tylko uwagę na głośne orkiestry, o dziwo lepiej w tej kamerze sprawuje się automatyka dźwięku niż ręczne nastawy (przeciwnie niż w serii 2000).

Pozdrawiam.

wtorek, 13 grudnia 2005, 21:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Koledzy KaziuK i romanek zwrocili sie w strone tylko i wylacze wesel. Szczerze mowiac malo kto kupuje FX1, albo PD170 na wesele. Owszem sa ludzie ktorzy uzywaja do tego takich kamer (swoja droga mozna przeciez pojsc na wesele i z JVC DV5000E- pytanie po co). Postaram sie odpowiedziec pod katem malych niezaleznych produkcji, np. dla lokalnej TV.

Z obydwoma tymi kamerami mialem doczynienia, z FX1 dosc krotko, bo tylko dwa razy udalo mi sie robic nia zdjecia, bylem zadowolony, ale jakosc obrazu nie byla duzo gorsza od PD-150 (niestety na PD170 nie mialem okazji pracowac). O ile nie posiadasz innego sprzetu HD, przedewszystkim telewizora o takiej rozdzielczosci, nie zauwazysz ogromnej roznicy. No i gdy trzyma sie w reku FX1, albo Z1 to ma sie wrazenie ze jest to zabawka z plastiku (nie wiem moze tylko ja tak czuje) jakies to malo wytrzymale sie wydaje, co do wytrzymalosci PDkow chyba nikt nie bedzie sie klucil, ze te kamery sa nie do zdarcia. idac dalej... Niewiele stacji TV uzywa do robienia swoich materialow soniakow HDV, owszem uzywaja ale nie HDV, tylko HD, a to dosc istotnma roznica, zreszta nie oto sie rozchodzi. Uzywaja za to DVCAMow, co zreszta widac wielkorotnie (ujecia z sadu jakiegos, albo czasem jak lapia jakiegos polityka, to w kadr zlapie sie operator z Pedekiem. Mozliwosc nagrywania na DVCAM to duzy plus. Jezeli natomiast chcesz krecic wesela, to ja nadal polecam VX-2100
Pozdrawiam[/b]

środa, 28 grudnia 2005, 11:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

PD sa na rynku od kilku lat i trudno oczekiwac, ze ich wlasciciele szybko pozbeda sie ich i wejda w nieznany system. Takie decyzje podejmuje sie przy koniecznosci sprzetu. Ja bylem zmuszony i zakupilem Z1.
1. systemy DV, DVCam, HDV
2. Elastycznosc w doborze dzwieku - canony i wewnetrzny kamery. (wiele kombinacji, jak przy zawodowych kamerach.
3. Obraz zyleta i nikt mi nie powie, ze jest inaczej porownujac wczesniej wspomnianego PDka.
Nie chce sie wdawac w szczegoly, bo nie mam czasu, ale powiem jedno, nie zaluje ani zlotowki wydanej na ta kamerke. Pracuje nia od maja. jest ok.
Wazne....NIE POTRAFIE PRACOWAC NA AUTOMACIE!!!!! Tylko RECZNE ustawienia.

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

środa, 28 grudnia 2005, 13:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Koledzy KaziuK i romanek zwrocili sie w strone tylko i wylacze wesel.[/b]

Nie powiedzialem ze moja dzialalnosc opiera sie wylacznie na weselach:)
Zaznacze ze DVX100A nie jest taki super do wesel - posiada tylko manula dzwieku a wesela jak wiadoo to dynamicznie zmieniajaca sie akcja i nie zawsze jest czas na wysterowanie dobrze dzwieku...

Maciejooo napisał(a):
Jezeli natomiast chcesz krecic wesela, to ja nadal polecam VX-2100
Pozdrawiam[/b]

Moze jestem zbyt wymagajacy ale ta kamera nie da sie pracowac na manualu! Ciezko nastawiac manualnie ostrosc bo w LCD i w wiznierku nic nie widac (kiepskiej jakosci) praca na manulanej przeslonie to porazka.
Kolorystyka i plastycznosc obrazu pozostawia wiele do zyczenia.
Zdecydowanie lepszym rozwiazaniem do wesel jest DVC30 Panasonica Czuloscia tylko troszke ustepuje VX21000 a obraz ma naprawde bardzo dobry.
Chyba, ze ktos lubi duze zabawki Sony to VX2100 jest dla niego.

Kris

środa, 28 grudnia 2005, 13:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hehe koledzy poprostu tak sie sklada ze raz w zyciu mialem okazje krecic wesele (wtedy stwierdzielm nigdy wiecej:D) i naprawde manual na weselu to niezla charowka na manualu, stad polecalem VX2100 ktory na automacie calkiem niezle trzyma ostrosc (odwrotnie nize biel, z ta trzeba sobie samemu radzic).. Hmm a co do gabarytow kamery to jestem zdania, ze nie majac stedicama (steadycama) dynamiczne ujecia kreci sie najlepiej ciezka kamera :)

do Pana gaga Zazdroszcze kamery :) naprawde. Ale sam pan musi przyznac ze nie nalezy porownywac Z1 do FX1, prawda?

środa, 28 grudnia 2005, 14:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę, ze nie jestem wyjątkiem, będąc nastawionym głównie na wesela, studniówki, komunie itd.
Nie sądzę jednak by zastosowanie FXa do tych celów i jego sprawdzanie się w tych warunkach miało być wadą. (Maciejooo)
Również PD spotyka się w mojej okolicy. I chyba nie chodzi tu o szpan.
Ta kamera (FX) po prostu "daje rade". I o to chyba chodzi.
A że TV nie robi w HDV? No nie robi bo zaopatrzyli się nie tylko w kamery DVCam ale również w cały osprzęt. Oni też liczą pieniążki i nie wymieniają kamer co rusz.
Sam najchętniej używam opcji DV 16:9.
To jest pełne i prawdziwe 16:9 (ten temat też był poruszany na tym forum) a do tego inne zalety o których już coś nasmarowaliśmy wcześniej.
I słowo o automatyce. jest O.K. i... jest potrzebna.
Każdy kto "robił" na weselu wie, że to nie my decydujemy o wszystkim co, jak, kiedy i gdzie się dzieje. Marne szanse b przygotować każdy plan, ujęcie. Niespodzianka goni niespodzianke.
Najważniejsze : nie dać sie zaskoczyć.

środa, 28 grudnia 2005, 23:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja też podziele się wrażeniami z FX-1. Zrobiłem tą kamerą ok 25 wesel. Nigdy nie używałem na (weselu) automatu tej kamery (jedynie audio cały czas automat). Wszystkie ustawienia manual. Obraz żyleta, dżwiek troszke słaby jak na tę klase kamery. Wygląd super. Raz miłem kłopot z pixlelizacją ale to wina kaset. Dziwi mnie jedna rzecz, Jak niektórzy panowie i panie mogą filmować w automacie, a w szczegolności ostrość, balans bieli, no i przysłona. Nie wiem albo ja sie za mocno przykładam albo inni sobie olewają, lub wasze kamery filmują same. Pozdrawiam wszystkich.

czwartek, 29 grudnia 2005, 01:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Posiadam VX2100 i moim zdaniem porazka jest w niej reczna regulacja przeslony. Mam pytanko do posiadaczy kamer Z1, FX-1 i PD-170 czy w nich mozna regulowac plynnie przeslone ew czy maja wiecej pozycji (skokow) ?

czwartek, 29 grudnia 2005, 11:15
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Działa w lewunio i prawunio. Płynniusio.:-)
Pozdrawiam

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

czwartek, 29 grudnia 2005, 12:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeżeli chodzi o FX-1 to regulacja przysłony działa płynie i nie ma żadnych skoków. Pozdrawiam

czwartek, 29 grudnia 2005, 13:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja powiem ze swojej strony. Zależy jakie mają być rzeczy kręcone na kamerze. Jeśli wesela to polecam PD. Z1 to zyski i tak dalej ale przynajmniej na nastepne 5 lat PAL nie zniknie z rynku i nie wiem czy warto inwestowac w nienajlepsza mimo wszystko kamere HDV a nie poczekac az format sie unormuje i wejda nowe kamery, bardziej dopracowane. PD jest bardzo wytrzymala kamera a dobra automatyka sprawdza sie w wiekszosc warunkow.

Jesli maja to byc filmy (czy fabula czy dokument) to albo PD albo Panasonic DVX100. Na moim Panasonicu skrecone juz bylo okolo 20 filmow fabularnych pare teledyskow i reklam. Jesli masz czas na prace z kamera na zdjeciach.. Tylko Panasonic. Swietny obiektyw (jasniejszy od Sony) pelna kontrola nad obrazkiem i bardzo pewny zapis.. Same atuty. Jedyna sprawa. Nie wiem jak zachowuje sie nad dluzsza mete z dzwiekiem gdyz nie pracowalem na niej bez dzwiekowca.

czwartek, 29 grudnia 2005, 16:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tyle, że to wszystko na razie są pseudo-HD. FX-1, co z tego, że jest to HD, skoro matryca została ta sama, co w 2100. PD jest jednak bardziej profesjonalny...

piątek, 30 grudnia 2005, 11:26
Nowy
Nowy

Zdecydowałem się na pd-170

wtorek, 3 stycznia 2006, 22:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona