Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 22:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jak nagrać z PC na GS400 ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Jak nagrać z PC na GS400 ?
Jakich dokonać ustawień GS400, aby nagrać zmontowany materiał po Fi-Wi na kasetę miniDV (mam kartę DVRaptor RT-2MAX z ADVC-50). W trybie REC obrazu z PC nie widać na LCD, lecz obraz "z obiektywu", w trybie PLAY na LCD pojawia się obraz z PC, lecz nie potrafię włączyć nagrywania. Czy ktoś opanował już jak tego dokonać?

piątek, 16 grudnia 2005, 21:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam ma gs 400 i nie mam zadnego problemu ze zrzutem z kompa do kamerki
mam Adobe premiere 6,5 przy exsportowaniu wybieram opcje export to tape i po bólu nastepuje zrzut do kamerki
Mój gg8790199

piątek, 16 grudnia 2005, 21:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja mam wspomaganie karty DV Raptor RT-2 MAX, przez co nie muszę ekportować przez Export To Tape, lecz odtwarzając z Timeline AP 6,5 mam na wyjściu sygnał DV, zresztą jak napisałem obraz pojawia się na LCD kamery, lecz w trybie odtwarzania z taśmy. W tym trybie nie potrafię włączyć nagrywania. Czy nagrywasz na GS 400 w trybie kamery, czy odtwarzania z taśmy ? Jeśli to pierwsze, to czy obraz z PC pojawia się na LCD kamery?, jeśli to drugie, to jak uruchamiasz nagrywanie?

piątek, 16 grudnia 2005, 21:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nagrywam przez firewire a nie przez analog
nagrywam gdy kamera jest ustawiona na odtwarzanie z tasmy
jak juz pisałem z menu wybieram export to tape i juz.
na wyswietlaczu mam obraz zrzucany do kamerki natomiast na ekranie monitora nie mam nic jest czarny po zrzucie całego materiału na tasme obraz na ekranie monitora sie pojawia

piątek, 16 grudnia 2005, 23:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki, nagrałem film na taśmę, ale czuję niedosyt. Chodzi o to, że AP przygotowując export generował preview dla prawie całego materiału, gdyż miałem pozakładane filtry. Generował wszystkie fragmenty, które były zaznaczone czerwoną kreską pomimo, iż one wszystkie chodziły w RT nie tylko na wyjściach analogowych, ale również DV. Obraz podczas odtwarzania z timeline był obecny na LCD kamery podłączonej Fire-Wire. Trudność polegała na przełączeniu kamery w tryb nagrywania. Przecież jest możliwość podłączenia dwóch kamer po fire-wire i przegrywania materiału z taśmy na taśmę, tylko wówczas kamera nagrywająca nie może być przełączona w tryb kamery, lecz odtwarzania, jak wóczas w GS400 wymusić nagrywanie ? Próbowałem zgodnie z instrukcją, lecz nie wychodzi :cry:

sobota, 17 grudnia 2005, 23:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z kamery na kamere nie przegrywałem
ale po co robic takie numery wystarczy przełozyć tasme
???!!! i po bólu

niedziela, 18 grudnia 2005, 00:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To tylko przykład, problem jest inny, i nadal nie rozwiązany : JAK WYMUSIĆ TRYB NAGRYWANIA KAMERY GS 400 PRZEŁĄCZONEJ W TRYB ODTWARZANIA Z TAŚMY ? Po co ? Aby nagrać na kasetę miniDV zaznaczony fragment bezpośrednio z Timeline AP z pominięciem funkcji EXPORT TO TAPE.
Mam kartę Canopus DV Raptor RT-2 MAX, która umożliwia mi pracę w RT nawet zaznaczonych przez AP czerwoną kreską fragmentów, stąd korzystanie z funkcji EXPORT TO TAPE jest uciążliwe z powodu automatycznego generowania zbędnych w tym przypadku Preview. Jedyną korzyścią jest przełączenie przez program kamery w stan nagrywania, czego nie potrafię osiągnąć poprzez odpowiednią kombinację przycisków kamery bądź pilota.

niedziela, 18 grudnia 2005, 15:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]