Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 18:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Panasonic GS75 i za dużo czerwieni 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic GS75 i za dużo czerwieni
Witam,
Podczas odtwarzania filmów nagranych w pomieszczeniach (przeważnie w domu - pokoje, kuchnia) jest bardzo duże natężenie koloru czerwonego, natomiast jeśli nagram coś na wolnym powietrzu jakość filmu jest bardzo dobra - kolorki bardzo ładne.
Tak się zastanawiam, czy nadmiar tego koloru czerwonego to jest jakaś wada lub usterka tej kamery czy jest jakiś prosty sposób na choćby minimalne zredukowanie tego koloru.
Niemam wygórowanych wymagań, nagrywam zupełnie amatorsko, jednak ten kolor bardzo "psuje" jakość filmów.
Pozdrawiam

niedziela, 18 grudnia 2005, 23:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post ...
...a poczytaj w instrukcji obsługi o balansie bieli. Sprobuj ręcznie go ustawić.

poniedziałek, 19 grudnia 2005, 11:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ciekawa rzecz z tą czerwienią lub raczej "przesyceniem na czerwono." Ostatnio mi się zdarzyła podobna sytuacja. Kręciłem w automacie (z lenistwa), w "ciężkich warunkach oświetleniowych" po włączeniu kamery od razu zauważyłem "przesycenie". Wyłączyłem kamerę, włączyłem ponownie, znowu "przesycenie", już miałem się brać za manual, a tu jak ręką odjął wszytko ok. 8O
Pozdrawiam

poniedziałek, 19 grudnia 2005, 12:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post ...
automatyka balansu bieli ma pewne opóźnienie ... trzeba dać jej szansę lub ustawiać ręcznie. Ja ustawiam ręcznie prawie zawsze, automatyce przeważnie zostawiam tylko ostrość...

dużo lepiej wygląda film przy słabej żarówce na ustawieniach ręcznych niż automacie, automat przeważnie będzie "za czerwony", pozatym automat nie da +18dB, maksymalnie co daje to +15dB, szumy są do zniesienia i tak b.niskie w porównaniu z innymi kamerami. Dobrze jest nosić przy sobie złożoną białą kartkę A4, balans ręcznie można teżna jakimś szarym lub białym kolorze z otoczenia ustawić, byle tylko nie było nic kolorowego w polu widzenia kamery.

poniedziałek, 19 grudnia 2005, 14:10
Bywalec
Bywalec

Tak a'propos ręcznego ustawienia balansu bieli, ostatnio zauważyłem, że do ustawienia onego rewelacyjnie nadaje się... pielucha tetrowa! Nie błyszczy się tak jak zwykła kartka papieru i trochę rozprasza światło.

Pozdrawiam
Imer

wtorek, 20 grudnia 2005, 10:52
Nowy
Nowy

wypróbuję jeszcze wasze sposby :lol:

Pozdrawiam

środa, 21 grudnia 2005, 14:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]