Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 08:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 co wybrać???Panasonic NV-GS400,250, czy Sony DCR-PC1000E???? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post co wybrać???Panasonic NV-GS400,250, czy Sony DCR-PC1000E????
witam, mam zamiar kupic kamere do dokumentacji, filmów artystycznych, amatorskich, fabularnych, wiem ktore to sa dobre kamery, ale one kosztują powyżej 10 tys, co u mnie odpada. Mi leży cena 3000-5000 tys.
Jak na razie mam na oku panas gs400, 250, lub sony pc1000E. Dla mnie najważniejsza jest jakosc obrazu i praktyczność i współpraca z pc no i cena, bo jak powyżej 4000 to tylko raty a jako student ciężko :D . Co wy na to??? bede wdzieczny za wszelką rado-odpowiedż. pozdro

poniedziałek, 19 grudnia 2005, 22:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z tych trzech to bezapelacyjnie GS400 ma najostrzejszy obraz i najlepsze parametry, aczkolwiek GS250 niewiele mu ustępuje. Co do PC1000 to ma ona obraz w okolicy 250tki, czyli troszkę ustępuje gs400 ostrością.
porównaj sobie testy
http://www.videomax.ru/tests/
a zwłaszcza ten:
http://www.videomax.ru/tests/400-1000-940/

poniedziałek, 19 grudnia 2005, 22:57
Nowy
Nowy

Post dzieki
no hej, dzieki za tak szybką i skondensowaną odpowiedz, ale te ruskie testy mnie dobijają, wole ruchomy obraz bo wkoncu to kamera a nie aparat. Mam prośbe, pal licho jakies szczegóły, załóżmy że mnie nie stac na 400, i decyduje się na 250 lub 1000, która tak szczerze lepsza? panasonic dobrze współpracuje z pc i jest trwały? bo różne tu opinie, a nie widziałem jeszcze zdania o 1000e, ufam sony i znam tą marką ale nie chce wydac kasy w chaniebny sprzęt, pozdrawiam

poniedziałek, 19 grudnia 2005, 23:19
Nowy
Nowy

Post aha
a! zapomniałbym, co ze stab. obrazu, sony ma elektr a panasonic optyczny. czy to spora różnica? co ze stabilnością sony 1000e ze względu na nietypową budowę??? np statyw itd, i jeszcze jedno, nakręciłem juz kilka filmów taką kamerą że kot napłakał: hi8 sony w sumie analog. Filmy sa teraz znane w polskich galeriach, więc jakość nie jest ważna lecz pomysł i montaż, mimo wszystko niezbyt dobrze wygląda taki film puszczony z projektora i czasem wstyd. Tylko dlatego chce kupic coś w stylu sony 1000e. a kolesie chwalący się kamerkami jak np: pd170 najczęsciej... szkoda słów, to tyle, narka i ja być wdzięczny za każdy tekst zmuszjący mój mózg do chociażby chwilowej pracy ponad centralnym poziomem wskazówki przeciętności. Pozdrawiam

wtorek, 20 grudnia 2005, 00:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Witam
Myślę że jakbyś przeglądnął archiwum to sporo byś znalazł.

Tutaj możesz znaleść przykładowy materiał z GS400

Kliknij

Co do GS250 jakość podobna jednak stabilizacja obrazu gorsza.

wtorek, 20 grudnia 2005, 01:33
Nowy
Nowy

hmmm, juz czytalem to dzisiaj i mi nie wiele dało, to tak jak dyskusja z aparatami foto canon 300D czy nikon50 i tak wkółko. Ja tylko nie chce się zawieść, i tyle, nie widze żeby ktoś marudził na sony tej klasy, a panasonic ciągłe sprzeczki i co wątpliwości to za chwile riposty, mnie nie interesuje zabawa merytoryczno słowna tylko zwykła porada, jak przed małżeńswtem, a ja się czuje jakby kumple mi zaczęli przedstawiać kandydatki z haiti, wysp dziewiczych lub niemiec. Ja chce tylko wiedziec czy nie wyrzuce kasy jak kupie sony pc1000E?czy panasonic przewyższa go klasą a może taki sam, jeśli taki sam, to czy panasonic nie ma innych pułapek, w postaci mniejszej trwałości, niższej kompatybilności z kompem itd, proste, nie chce szczególików mądzących w głowie lub tysięcznej dygresji w postaci rączki lub obrazu w kościele czy na poprawinach wujka Henia. Okażcie swój profesjonalizm, odsłońcie kurtyny wiedzy utylitarnej, pozdro

wtorek, 20 grudnia 2005, 01:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post To może ja coś z własnych doświadczeń:
Kupiłem Panasonica GS400 i jest to uważam bardzo zacna kamerka. Jednak Sony ma widocznie lepszy system stabilizacji obrazu. W Panasoniku mogło by być lepiej (mowa o 250 i 400, bo te niższe już dużo odbiegają na minus). Sonówką można bardziej drgać a obraz jest stabilniejszy. Na minus Sonówek na pewno częstsze przypadki padania płytek FiWi (złącze 1394), ale można to zminimalizować oczywiście przez zwiększenie ostrożności podczas podłączania kamerki do kompa. Jakość obrazu widocznie lepsza w Panasonicu, ładniejsze kolory, lepsza ostrość.
Do GS400 bardziej należy porównywać HDR-HC1, która jest wg wielu siedzących w temacie kiepskim gadżetem HDV dla naiwnych na Cmosie z kiepską czułością lecz super obrazem w idealnych warunkach oświetleniowych. Ogólnie np. w sklapach gdzie sprzedaje się i Sony i Panasy (np. BEIKS) jest to kamerka bardziej na pokaz niż do pracy :-))

Co do automatyki w Panasonicu GS400 działa poprawnie ale lubi się gubić przy słabszym świetle (nie mówię oczywiście o ostrości lecz o kolorystyce). Zresztą Sonówka ma prodobnie więc manual i balans bieli jest wymogiem obowiązkowym i oczywiście jakaś podstawowa wiedza (nie jest to "głupi jaś".

Na plus dla Panasa jak dla Ciebie do filmów artystycznych podałbym funkcję ProCinema (fajnie wygląda nagranie). Poszukaj dokładnych opisów tej funkcji, bo nie ma sensu się rozpisywać w tym wątku na ten temat. PC1000 ma coś podobnego ale nie widziałem efektu działania.

Poza tym zdjęcia z GS400 są bardzo przyzwoite. Nie jest to ważne ale jeżeli już jest to niech choć będzie na poziomie. Dodatkowo programowalny pierścień na obiektywie bardzo się przydaje. Podobnie jak dodatkowy przycisk REC pod kciuk gdy trzymasz kamerkę odwrotnie wkładając dłoń w uchwyt, oraz funkcja ZEBRA, której nie znajdziesz w kiepskich kamerkach a przydaje się bardzo.

Może tyle. Bo to narzie mi przyszło tak od strzału do głowy ;-)

piątek, 23 grudnia 2005, 02:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]