Teraz jest środa, 24 października 2018, 05:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Sony DCR-TRV940..... co wy na to? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Sony DCR-TRV940..... co wy na to?
Przymierzam sie do kupna właśnie tej kamery. Mam pytanie do tych co już ją posiadaja jak sie sprawuje w praktyce. Czy ktoś zna jej słabe punkty. Cena w Sony to ok.12tyś. Na Allegro 8,5tyś ale tylko 12mieś. gwarancja. Może by tak z Niemiec zawsze troche taniej. W opisie tej kamery przeczytałem że posiada "hologramowy system auto focus" czy ktoś wie co to za udogodnienie , bo jakoś nie bardzo kumam. Mam jeszcze pytanie czy jest możliwość dokupienia nasadek na obiektyw na ten typ kamery. Za wszystkie sugestie tak "za" jak i "przeciw" będę wdzięczny. 8O

środa, 26 lutego 2003, 00:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam odpowiednik właśnie z Niemiec DCR TRV 950 E. Rewelacja. Kupowałem osobiście więc wiem, że cena na Allegro jest z niewielką marżą. Kosztowała mnie 2050 EUR. Może można ciut taniej, ale na pewno niewiele. Polecam. Hologramowy system auto focus polega na tym, że kamera wysyła nieszkodliwy laser, który się odbija od filmowanego obiektu i na tej podstawie jest ustawiana ostrość. Sprawdza się w trudnych warunkach oświetleniowych. Dostała tytuł kamery roku 2003 w stowrzyszeniu EISA. Naprawdę polecam. Jedyna jej wada, to może to, że jest trochę za mała no i przydałby się dobry zewnętrzny mikrofon. W razie pytań mój e-mail milpens@plusnet.pl

środa, 26 lutego 2003, 10:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem czy nie widziałem jej wczoraj za 9999 w sklepie przy rondzie ONZ(Centrum SONY Protech,Świętokrzyska 34, tel 620-45-52)
Pozatym jeśłi by ta kera kosztowała 12 000 to chyba bym wolał DCR VX 2000.

DCR VX 2000:
- ma większe przetworniki bo 1/3 cala
- ma ręczne ustawianie balansu bieli(940 nie ma tego)
-no ma gorszą o wiele jakośc robienia zdjęć ale wydaje mi sie że kamera jet do filmowania a aparat do robienia zdjeć!!!
-ma mniejszy wyświetlacz LCD(a 940 ma na dodatek dotykowy)

środa, 26 lutego 2003, 11:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam jeszcze pytanko o dodatki do tej kamery. Czy sa możliwości zakładania filtrów na obiektyw lub innych nasadek (np. szerokokątna) i czy dźwięk wymaga dodatkowego mikrofonu (dla przecietnego słuchacza). Jak wygląda sprawa ładowarki i rzeczywistego zużycia akumulatora przy kożystaniu z ekranu w czasie filmowania (praktycznie)
Co do wielkości to taka właśnie mi odpowiada i nie jest to dla mnie wadą. Co do matryc 1/3" to TRV 940 ma ich nieco więcej na jedna matrycę. Nie chcę przez to powiedzieć ze VX 2000 jest gorsza. (są gusta i guściki)

środa, 26 lutego 2003, 18:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Filtry i inne rzeczy bez problemu. Średnica 37 mm. Mikrofon jeśli musi, to może być, ale trzeba unikać miejsc o dużym natężeniu dźwięku tzn. blisko orkiestry itp. Oryginalna bateria przy korzystaniu z ekranu starcza na około 80 min. , dlatego zalecam kupno baterii o większej pojemności (kupiłem taką i wystarcza na całą imprezę bez ładowania i jescze na dość długo).Polecam. Balans bieli nie do końca jest manualny, ale oprócz automatu można ustawić swoje ustawienie. Pozdrawiam.

środa, 26 lutego 2003, 21:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kupilem ja w sobotę (tj. 1.3.2003) w sklepie z konstelacji Sony za 8500zł brutto. cena początkowa byla 9499 ale sie potargowalem i za tyle mi ja sprzedali. Pierwsze wrazenia sa rewelacyjne. cudownie w karzdych warunkach oddaje kolory, naprawde wygladaja jak w rzeczywisrosci. goraco polecam kupno.

poniedziałek, 3 marca 2003, 12:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Skoro kupiłeś to może powiesz coś o automatycznej ostrości w tej kamerze bo mnie nie satysfakcjonuje i szerokie plany są nieostre - gdzie te megapixele bo ja ich nie widzę :) Obraz był normalny nie szokował mnie ostrością szczegułów na max. oddaleniu. No i co z funkcją Nightshot w tej kamerze ???? Dlaczego ta kamera nie podaje wartości przysłony, oj Sony nie rób tandety.

wtorek, 4 marca 2003, 14:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Funkcja " NightShot" jak i np. zoom x 200 to czysto reklamowy bajer bez żadnego znaczenia w kamerach cyfrowych.
Kamery Sony VX 2000 i Canon XL1s to najwyższa klasa na rynku konsumenckim.
Moim zdaniem lepiej kupić kamerę Canon XM 2 - cena taka sama jak TRV940 a możliwości większe.

środa, 5 marca 2003, 02:50
Nowy
Nowy

Funkcji NightShot w TRV-940 NIE MA!! kto wam mowil ze jest? gdzie to przeczytaliscie? ta kamera ma zoom 180x ale ja uzywam 24x bo wiecej nie ma sensu. z ostroscia macie racje, nie najlepiej ja lapie ale stabilizator obrazu jest rewelacyjny oraz glębia kolorow. co do wartosci przeslony to tez nie wiem gdzie to sprawdzic

środa, 5 marca 2003, 12:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kupilem ja w sobotę (tj. 1.3.2003) w sklepie z konstelacji Sony za 8500zł brutto. cena początkowa byla 9499 ale sie potargowalem i za tyle mi ja sprzedali.

A gdzie dokladnie Pan ja kupil? Moge poprosic i info na email: justy_na@tlen.pl
Tez jestem zainteresowana, ale w tej cenie widzialam te kamery tylko na Allegro. Dzieki, pozdrawiam

środa, 5 marca 2003, 17:40
Nowy
Nowy

Oczywiscie. "RYSPOL" RZeszów ul. Asnyka 2 tel. (0-17) 852 06 79. Cena na wystawce była 9499 ale najpierw powiedzialem ze chce na raty bez zaswiadczen a oni mi ze musze wplacic 50% czyli ok 4500 bo mi spuszcza na 9000 zgodzilem sie i powiedzialem ze przyjade w sobote. w sobote wpadlem i powiedzialem ze mam 8000 gotowki i jak chca to ja biore. chwile sie zastanawiali i powiedzieli ze minimum mi ja dadzą za 8500 wiec bez wachania sie zgodzilem

środa, 5 marca 2003, 21:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziekuje bardzo, to sie Panu poszczescilo, moze i mnie sie uda, ale w innym sklepie, Rzeszow to troche za daleko. Pozdrawiam

środa, 5 marca 2003, 22:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]