Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 12:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Mam DVX100b i jestem SZCZĘŚLIWY 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Mam DVX100b i jestem SZCZĘŚLIWY
Witam wszystkich.
Dwa dni temu kurier przynisł mi do domu moją nową kamere. Po wielu analizach i prześledzonych wątkach zdecydowałem się na dvx 100b, między innymi posty Luka_Brazzi :) i forum DVXUSER.com. Teraz czas na nauke i przyswojenie. Mialem kiedyś do dyspozycji na krótki czas PD170. Muszę powiedzieć że obsługa soniacza to jak nauka jazdy w aucie z automatem.

Teraz moze własciwe zapytanie.
Czy widział ktoś może w Polsce książke "DVX BOOK" by Barry Green ??
Pytam czy Warto ją sprowadzać ze stanów za prawie 80 USD ???

Może jest jakiś odpowiednik tej ksiażki bardziej dostępny w Europie ??
gdyż narazie oprcz manula nie mam nic, a nie chciałbym zrobić jakiegoś głupstwa jak np. zmian w firmowych file'sach, apropo jest jakas mozliwość powrotu do ustawien fabrycznych w razie W ???

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich fanów panasa, zresztą fanow sonego i reszty sprzętu tez w końcu święta;)
Każdy swoje chwali i tak jest najlepiej, kiedys wszyscy mieli zenita wiec nie ma sie co sprzeczac:)

P.S.
Analizowałem tez rynek pod względem hdv i prcz hvx 200 nie widziałem nic sensownego, a na niego mnie nie stac. Moze kiedyś :)
Aha, to mój pierwszy post na tym forum.

niedziela, 25 grudnia 2005, 22:41
Bywalec
Bywalec

ja jestem dokladnie w takiej samej sytuacji, najpierw Luka we mnei wzbudzil ciekawosc co to jest ten panasonic, a potem spedzialem pare DNI (doslownie) czytajac niekonczaca sie kopalnie wiedzy jaka jest dvxuser.com no i nabylem dvx100be, kupilem do tego wide lens RedEye 0.5x (robi wrazenie :) ) oraz lampe PagLight C6...

tak wyglada zestaw:

Obrazek

wlansie ja mam pytanie co do tej lampy, ktos wie gdzie mozna kupic sama platforme pod dvx'a taka jak do statywu, bo do lampy Paglight mam potezny batterypack i troche mnie denerwuje wiec chetnei bym go jakos przytroczyl do kamery, wiem ze bedzie wtedy wazyla wiecej niz wor ziemniakow i opadne z sil w rekach, ale mimo wszytsko chcialbym zaryzykowac...
tak myslalem ze jezlei do tej platformy mocnowanej do kamery gwintem, mozna by opaskami zaciskowymi przymocwac baterie to bylbym szczesliwy :)

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 15:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od konca. Po cholere do kamery chcesz przyczepiac baterie. Nie lepiej na pasku nosic? Ja mam pas bateryjny do Panasonica i jest to swietne rozwiazanie. Dociaza Cie i obniza srodek ciezkosci a jakby nie bylo sa to stabilniejsze zdjecia.

Jafor. Ksiazka nie jest zlym pomyslem ale nie wiem czy na pewno koniecznym. Jest tam sporo informacji nie tylko o samej kamerze ale ogolnie o pracy operatora. Co do powrotu do ustawien fabrycznych nie ma problemu. W menu -> scene file -> na samym dole pozycja save/initial. Save to zapisanie wlasnych ustawien initial powrot do fabrycznych ustawien.

Panowie mam propozycje. Jesli macie ochote zorganizujmy spotkanie warsztatowe w celu poznania kamer i sprawdzenia w roznych warunkach oswietleniowych i sytacjach to powiedzcie. Mozna by przy okazji postawic obok Z1 i PD170 dla pozadnego porownania.

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 16:12
Bywalec
Bywalec

Od konca. Po cholere do kamery chcesz przyczepiac baterie. Nie lepiej na pasku nosic? Ja mam pas bateryjny do Panasonica i jest to swietne rozwiazanie. Dociaza Cie i obniza srodek ciezkosci a jakby nie bylo sa to stabilniejsze zdjecia.

powiedzmy ze zalezy mi bardzo na integralnosci calego zestawu, im mniej od niego odstaje w postacji kabli itd tym lepiej, nawet kosztem szalonego wzrostu wagi, po prostu jest pore prawdopodobienstwo ze ktos mi szarpnie za ten kabel.. do niedawana testowalem robienie video aparatem z wide lens i podczas robienia jednego koncertu wisial mi pasek (nie za dlugi) i ktos mi za niego szarpnal i aparat polecial w publicznosc.. heheh chce tego typu sytuacji uniknac za wszelka cene (szczegolnei za cene nowej kamery, szkla, itd itd).

Luka_Brazzi napisał(a):
Panowie mam propozycje. Jesli macie ochote zorganizujmy spotkanie warsztatowe w celu poznania kamer i sprawdzenia w roznych warunkach oswietleniowych i sytacjach to powiedzcie. Mozna by przy okazji postawic obok Z1 i PD170 dla pozadnego porownania.

chetnie, tylko ze ja rezyduje w uk.

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 16:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To zeczywiscie moze byc problem :D Co do kabli. Obawialem sie tego samego i kable... Puszczam po reku i mocuje do ramienia :d

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 17:25
Nowy
Nowy

Panowie mam propozycje. Jesli macie ochote zorganizujmy spotkanie warsztatowe w celu poznania kamer i sprawdzenia w roznych warunkach oswietleniowych i sytacjach to powiedzcie. Mozna by przy okazji postawic obok Z1 i PD170 dla pozadnego porownania.[/quote]

Pomysł rewelacyjny. Chcąc być szczerym to już dawno o tym myślałem, jednak nie proponowałem gdyż nie miałem sprzętu no i możliwości. Może wyspy to nie najgorszy pomysł (tanie linie ;), ale musielibyśmy rezerwować bilety znacznie wcześniej :) Ja mieszkam na Dolnym Śląsku i mam możliwość załatwienia taniego i wygodnego lokum w Karkonoszach. Malownicza miejscowość, miejsce na grilla itp. Może by zkrzyknąć ludzi z DVX100 setkami i nie tylko i coś poorganizować. Nawet jakiś projekt ??? To tylko propozycje. Za miesiąc się bronie a, później mam czas i "moce" by się tym zająć. Co do warsztatów dysponuje jeszcze zestawem IANIRO redheads 3x8kW + 1x 2kW. Mam również Senheiserra ME66.

Czekam na propozycję. Gdyby jednak forma lub miejsce nie odpowiadało to dostosuje się do reszty. Z miłą chęcią posłucham użytkowników tego "oczka".

Pozdrawiam serdecznie

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 18:21
Nowy
Nowy

przepraszam sennheisera :) czy jak go tam odmieniają

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 18:23
Bywalec
Bywalec

To zeczywiscie moze byc problem :D Co do kabli. Obawialem sie tego samego i kable... Puszczam po reku i mocuje do ramienia :d

hmm ja wiem ze to sie nie powinno liczyc, ale nei chce wygladac jak cyborg hyhy :)

anyway... masz/macie jakis pomysl jak JEDNAK ta baterie przyczepic do dvx'a? ja wlansie myslalem zeby to zrobic na czyms co mozna przytroczyc do giwntu od dolu, np podstawce do statywu? bo chyba tylko ona by sie dala od dolu przymocowac?

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 19:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szczesliwcy jesli mozna wiedziec to w jakiej cenie udalo Wam sie kupic DVX100B i gdzie? Zastanawiam sie czy sie nie pospieszylem kupujac DVX100AE 2 tygodnie temu:)

Kris

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 19:39
Bywalec
Bywalec

Szczesliwcy jesli mozna wiedziec to w jakiej cenie udalo Wam sie kupic DVX100B i gdzie? Zastanawiam sie czy sie nie pospieszylem kupujac DVX100AE 2 tygodnie temu:)

Kris

ja dalem 1990 funtow

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 19:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No to troche przeplacilem ;) ale takie sa uroki mieszkania w Polsce.
Jedynie w DVX100A brakowac mi bedzie pelnego podgladu przy nagrywaniu 16x9 :( obrazek bede mial rozciagniety :(

Teraz rozgladam sie za mikrofonem w przystepnej cenie do 1000zl oraz

pozdrawiam
Kris

wtorek, 27 grudnia 2005, 12:40
Nowy
Nowy

Ja dałęm nieco więcej niż kolega, ale z Polską gwarancją i dostawą do domku. Naciołem się kiedyś na zachodnie zakupy i wolę dołożyć przed zakupem niż po, w serwisie (dosłownie). Co do mikrofonu to akurat na odwrót (ebaycouk) kupiłem ME66 + K6 + zestaw rycote z teleskopem i kablem za 250 GBP, nieżle nie :) Co prawda polowałem 3 miesiące, ale trafiłem. Wszystko nowe, przesyłka do Polski ubezpieczona 18GBP. To nieco więcej niż 1000zł, ale oprócz majka mam całą reszte, a sam kabelek firmowy z wtyczkami to też wydatek nie wspominając o "miotle". Ach, jeszcze zapomnialem dodać że gostek pokrył koszta przesyłki. Fakt zależało mu na sprzedaży i ryzyko było jednak się udało. Wszystko zależy czy Ci się spieszy czy nie.

Pozdrawiam

wtorek, 27 grudnia 2005, 13:47
Bywalec
Bywalec

ja kupilem wszytsko nowe w pudelku i dostalem do calego zestwu kasete za free heheh :)

po prostu trafilem na dobra firme, polecam
http://www.proav.co.uk

jak na razie zadnych klopotow, bylem tam nawet, ogladalem studio w ktorym testuja itd itd.. wiec dosc wiarygodnie to wyglada. mysle ze mozna z nimi pogadac co do shippingu do Polski ( o ile to nie bedzie kolidowalo z jakimi tam licencjami Panasonica).

wtorek, 27 grudnia 2005, 14:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No Panowie, fajne sprzęty, nie zapomnijcie o dobrym mikrofonie i futerku na niego ;-) :P

czwartek, 29 grudnia 2005, 16:10
Stały bywalec
Stały bywalec

Czy można ten zakup amortyzować na podstawie faktury wystawionej w UK lub innym kraju ?

wtorek, 3 stycznia 2006, 09:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona