Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 02:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 PANASONIC GS400 - SZYBKA SONDA 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post PANASONIC GS400 - SZYBKA SONDA
Proponuję szybką sondę. Na pewno wielu uzytkowników forum będzie wdzięcznych za wpisy.
Wpisz się jeżeli:
1. używasz Panasonica GS400 do tzw. celów zarobkowych (wesela, studniówki ... inne)
2. jak twoim zdaniem sprawdza się w tej roli (jego plusy i minusy)
3. czy zamieniłbyś go na inną kamerę ? Jaką ?
4. czy kiedykolwiek ktoś z klientów miał uwagi co do "mało profesjonalnego wyglądu" GS400 ? Uwagi typu "Panie, takim małym cosiem chcesz kręcić ? Ja chcę coś WIELKIEGO bo tylko WIELKIE jest PROFESJONALNE"
5. ile czasu go używasz i czy cię zawiódł kiedyś (jak) ?
6. inne uwagi mile widziane

Z góry dziekuję osobom nie mającym nigdy styczności z w/w kamerą - nie potrzebuję wpisów typu "to nie kamera dla profesjonalisty" albo "to g**** a nie kamera - tylko VX2100 jest the best". Jak nie miałeś nigdy GS400 w ręce - to nie wpisuj się !!!

Wpisującym się z góry BARDZO DZIĘKUJĘ ! :D

czwartek, 29 grudnia 2005, 16:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jestem tez uzytkownikiem ww kamerki i chetnie sie cos wiecej o niej do wiem uzywam a raczej bede uzywał do krecenia wesel itp dotychczas robiłem na innym sprzecie ale to nie jest istotne

czwartek, 29 grudnia 2005, 18:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Hmm
Bardzo fajna kamerka. Ostatnio umieszczałem próbki z wesela:
LINK

Więc odpowiem:
1. Tak

2. Sprawdza się wg mnie wszystko na wysokim poziomie. Wiadomo że ma słabszą czułość od np. 2100, ale po co są lampki doświetlające. Gadanie że przy 2100 nie trzeba dodatkowego źródła światła bo popadanie w samouwielbienie gdyż nawet w kamerach telewizyjnych reporter wali światłem że aż niemiło dla "obiektu filmowania".

3. A znasz kogoś kto mając jedną kamerkę nie zamieniłby jej na inną lepszą? Bo ja nie!! Zapewne tak, ale starałbym się kupić coś niewielkiego gabarytowo. Nie zastanawiałem sięco bo nie noszę się narazie z zamiarem :-))

4. Nie nie spotkałem się jeszcze nigdy a miałem wcześniej gorszy sprzęt. Poza tym nie liczy się czym to zrobisz ale jak to zrobisz. Jak potrafisz pomalować samochód pędzlem za 50% ceny tak by klient nie tyle że niewidział różnicy pomiędzy nim a malowanym fabrycznie to jesteś artystą i masz klientów "na kopy". Poza tym nie sprzęt czyni cię mistrzem i profesionalistą a efekty jego wykorzystania, umiejętności i panadprzeciętny pomysł.

5 Nakręciłem nim zaledwie 3 wesela i parę mniejszych "bzdetów", a mam go zaledwie 2 miesiące. Wcześniej miałem inny "słabszy" sprzęt a pracy w sezonie co tydzień.

6. Raz nie wiem dlaczego gdy suknia pani młodej zbytnio sięzbliżyła do kamerki pstryknął mi balans bieli i od nowa się sam ustawił (efekt czarna sekunda na kasecie). Niby żaden problem ale nie wiem dlaczego tak się stało. Chętnie usłyszał bym co to miał znaczyć, choć nie jestem na 100% pewnien czy niechcący nie nacisnąłem przycisku WB, lecz nie jestem pewien.

Co do ostatniego Twojego wpisu. Kto Ci powiedział że kamera VX2100 jest kamerąprofesionalną ;-)). Bo ja wszędzie widzę że to kamera amatorska z wyższej półki, więc do profesionalnej to chyba jeszcze trochębrakuje ;-)

czwartek, 29 grudnia 2005, 23:22
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Hmm
maximus napisał(a):
Bardzo fajna kamerka. Ostatnio umieszczałem próbki z wesela:
LINK

Jak potrafisz pomalować samochód pędzlem za 50% ceny tak by klient nie tyle że niewidział różnicy pomiędzy nim a malowanym fabrycznie to jesteś artystą i masz klientów "na kopy".

Co do ostatniego Twojego wpisu. Kto Ci powiedział że kamera VX2100 jest kamerąprofesionalną ;-)). Bo ja wszędzie widzę że to kamera amatorska z wyższej półki, więc do profesionalnej to chyba jeszcze trochębrakuje ;-)

1. Jeżeli informowałbyś klientów że pomalujesz im samochód pędzlem to ja nie wiem czy tak chętnie by na to patrzyli :D Ja CO NAJMNIEJ bardzo bym się wahał. Wiesz jacy są ludzie - większość z nich (szczególnie tych co nie mają pojęcia o danym temacie) kieruje się względami wizualnymi ... "no bo skoro szwagier Heniek ma kamerę tej samej wielkości to co to za profesjonalizm ? Pewnie facet jakąś ciemnotę wciska". Zresztą - po co daleko szukać - na forum jest też wiele takich osób.

2. źle mnie zrozumiałeś - 2100 uważam za "profesjonalną" a nie PROFESJONALNĄ kamerę :D Ale większość uważa że nic innego do poważniejszych zastosowań poniżej 2100 nie nadaje się.

Dzięki za wypowiedź - czekam na następne

piątek, 30 grudnia 2005, 09:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Hmm
Może troszkę przesadziłem z tym przykładem "z pędzlem i samochodem" ;-))), jednak przynajmniej w moich terenach bardziej liczy się efekt pracy a nie sprzęt jakim go wykonano. Klient w większości przypadków pożycza ostatnie lub przedostatnie wesele kręcone przez "Video Filmowców" i na tej podstawie wybiera kto będze mu realizował wesele. I to uważam jest jedyny rozsądny sposób na wybór kamerzysty, gdyż każdy ma całkiem inny styl filmowania, który niekoniecznie musi się podobać. Choćbyś miał BetaCama i "żyletę" jakość obrazu, możesz stracić klienta za swój styl i sposób podejścia do pracy. Wiadomo, że sprzęt ma pomóc w pracy i uważam, że GS400 ma bardzo dobrą jakość obrazy, kolorystykę a praca w manualu po lekkich naukach może miło rozczarować. Myślę i zapewnę ty też, że Hołek w Lanosie zrobi więcej niż większość kierowców BM-ce ;-)).

piątek, 30 grudnia 2005, 10:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

2.minusy-słaby backlight i dość cicho nagrywa dźwięk, poza tym same plusy
3.tak, na Panasia AGDVC 60-tkę albo 100-tkę
4.czasem goście na weselu pytają o cenę, bo myślą, że taka kamerka to kosztuje 1.500,00 zł i są zaskoczeni jej prawdziwą ceną, żadna para młoda nie miała uwag co do wielkości kamery
5. ponad rok, nigdy (tfu,tfu!) jej się nic nie stało
6. Kilka par młodych przy odbiorze filmu powiedziało nam, że są bardzo mile zaskoczeni, że nie rzucaliśmy się w oczy ze swoimi kamerami krępując przy tym gości (pracowaliśmy niezauważalnie) i że nikomu nie świeciliśmy lampą po oczach!

piątek, 30 grudnia 2005, 12:33
Nowy
Nowy

Post maximusie!!!
hej, obejrzalem te Twoje probki z wesela maximusie, i odpowiedz co to są za paski poziome na materiale filmowym???????nie mow tylko ze to normalne.....prosze o dokladną, szczerą odpowiedz, pozdro

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 23:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Hmm
Nie za bardzo wiem o jakie paski poziome Ci chodzi :?

Może zrób jakiś zrzut ekranu, bo ja nie widzę pasków. Tylko szczerze to nie przeglądam w tym momencie materiału z serwerka (tego WMV) tylko oryginalny DV i nic nie widzę. Może proszę o screena z twojego monitorka !!

wtorek, 3 stycznia 2006, 00:25
Nowy
Nowy

Post hejosos maximosos
jest kilka rzeczy do wyjasnienia, - byc moze jest to wina kompresji na wmv, nie wiem, są paski przy ruchu kamery, bo ich nie widac gdy obraz jest stabilny, obejrz ten material sciagnięty i powiedz czy tak samo masz na wiekszym rozmiarze ale skompresowany, i jeszcze jedno, byc może mamy az tak inne ustawienia monitora, a może troszke majstrowales na mixerze, ale u mnie biel jest troszke niebieskawa, w czarnym nie widac szczegółów , jest ogólnie za ciemny obraz, nie wiem. Ja mam monitor sony trinitron 15", może i to wynika z różnicy ustawien monitora, nie wiem, !ave maximus!

wtorek, 3 stycznia 2006, 01:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Hmm
Może ktoś może to sprawdzić bo ja mam za słabe łącze by powtórnie ściągnąć te kilkanaście megów na dysk, o orginał wmv już skasowałem. Co do monitora to mam ustawiony na pasach kontrolnych kamerki i zgadza się z obrazem na TV, więc chyba to nie to. Materiału nie ruszałem zupełnie. Jest to oryginał prosto z kasety, zero majstrowania. Prawda że lekko z bielą miajscami zawaliłem ale to było moje pierwsze wesele na tej kamerze i dodatkowo nie miałem statywu (co widać jak popatrzysz na prawie ciągły brak poziomu :-))) ). Ale jak mówię że to była próba kamery na żywym organiźmie i co najważniejsze materiał ostateczny bardzo się podobał. I to jest chyba najważniejsze :-))

wtorek, 3 stycznia 2006, 01:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 3 stycznia 2006, 16:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tak przegladam forum i czytam o gs 400 i w wiekszosci piszecie ze ustawienie manual przy dobrych jego ustawieniach moze miło zaskoczyc
Moze ktos wiecej o tych ustawieniach by napisal jak ustawic zeby było git
wiem ze ustawienia zaleza od warunków w jakich sie kreci
no ale moze kilka podpowiedzi
???????????????
Tomek

środa, 4 stycznia 2006, 23:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wszystko (każdy parametr) zależy od tego co filmujesz, w jakich warunkach i jaki efekt chcesz uzyskac (np.różna głębia ostrości w słoneczny dzień)

Musisz niestety sam dojść do tego kiedy jak ustawić... pobaw się trochę kamerą, nagraj testowo całą jedną kasetę i zapisz jak ustawałeś, do każdej sceny po kilka ustawień. A co gdzie sięustawuia znajdziesz w instrukcji obsługi kamery.

czwartek, 5 stycznia 2006, 08:35
Stały bywalec
Stały bywalec

Przy GS 400 w temacie ustawień manualnych radzę zwrócić uwagę na następujące elementy:
- obraz na LCD kamery nie zawsze jest taki sam, jak obraz nagrywany, jeśli jest właczona funkcja rozjaśnienia obrazu na LCD (przycisk z tyłu ekranu LCD). W takim przypadku obraz nagrywany jest ciemniejszy od tego na LCD, co wprowadza w błąd i łatwo wówczas go niedoświetlić. Z tego pwodu przy filmowaniu przy słabszym oświetleniu, wewnątrz pomieszczeń należy wyłączyć rozjaśnianie obrazu LCD
- łatwo również przesadzić w drugą stronę i prześwietlić obraz otwierając nadmiernie przysłonę, chyba że zastosuje się bardzo pomocne narzędzie o nazwie "zebra". Wówczas wszystkie prześwietlone obszary obrazu są na LCD zakreskowane, co pozwala mieć pełną kontrolę nad jasnością obrazu przy otwieraniu przysłony i nie dopuścić do "przepalenia" obrazu.
- im jaśniejsza lampa na kamerze, tym ciemniejszy obraz dalszych planów, stąd konieczność dobrania optymalnej mocy halogenu - moim zdaniem maksymalnie 35W.
To moim zdaniem najistotniejsze zagadnienia, może ktoś jeszcze dorzuci inne spostrzeżenia i uzupełni moją wypowiedź.
Pozdrawiam

czwartek, 5 stycznia 2006, 09:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

wszyscy zachwycaja sie panasonikiem a co z Sony HDR-HC1? co prawda jeden przetwornik ale za to gigantyczny CMOS HDV i w opinii wielu bije na leb nawet w formacie DV Panasonica ostroscia i nie ustepuje kolorem. Przy slabym swietle radzi sobie podobnie jak GS 400

czwartek, 5 stycznia 2006, 09:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona