Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 10:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 JVC GZ MC-500 montaż i aparat - problemy ! 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post JVC GZ MC-500 montaż i aparat - problemy !
Witam...
jestem świeżym użytkownikiem forum i niespełna dwumiesięcznym właścicielem JVC GZ MC-500. Natrafiłem na kilka problemów z obsługą tej niewielkiej kamerki. Licze na odpowiedź od bardziej zaawansowanego użytkownika w kwestiach:
1. Montaż video. - Dołączony Cyber Link P. Director pomimo całkiem przejrzystego interfejsu obcina na końcu montażu rozdzielczość. Próbowałem też Nero Vision Express. Ten z kolei (równie jak poprzednik ubogi w możliwości) lubi "skłamać" (np. zapomni wstawić dźwięk lub tytuł). Niestety jak okazało się są to jedyne aplikacje obsługujące pliki formatu MOD!?!? Próbowałem Pinnacle i Ulead Video Studio. Niestety dla nich plik MOD jest obcy. Konversja (ImTOOMpeg) nie daje zadowalajacego rezultatu (obcina jakość). Czy zna ktoś możliwość konwersji bez straty jakości lub równie ambitną pozycję jak Pinnacle lub Ulead Video Studio do montażu materiału ?
2. Zdjęcia z aparatu. - o ile nie mam kryterium porównawczego co do jakości filmów (to pierwsza moja kamera) o tyle aparat wykonuje zdjęcia daleki od ideału (moim zdaniem) Na zewnątrz, gsy światła jest w nadmiarze - jest ok ale na 50 zdjęć zrobionych w pomieszczeniu (z lampą błyskową) żadne nie jest do przyjęcia. Zarówno w ustawieniach automatycznych jak i wszelkich manualnych. Czy to wina kamery (defekt) czy braku umiejętności???
Będę wdzięczny za wskazówki i wymianę spostrzeżeń.

piątek, 30 grudnia 2005, 19:31
Stały bywalec
Stały bywalec

Post odp
1. Nie wiem jak jest z Adobe Premiere ale napewno jest jakas wtyczka w necie aby obslugiwał ten program pliki mod ale jestem pewny na 100% że Pinnacle Studio 10 Plus z najnowszymi poprawkami obsługuje pliki mod tworzone przez kamery JVC z serii Everio.
2. Moje zdanie jest takie że kamera ma służ do filmów a nie do zdjęć, a dlatego są kiepskie te zdjęcia bo tam podajrze jest tylko 1 megapiksel przetwornik a dzisiejsze aparaty cyfrowe średniej klasy mają 5 megapikseli.

sobota, 31 grudnia 2005, 12:20
Bywalec
Bywalec

Post fwd
ad.1 problem załatwiony. Wystarczyło zmienić rozszerzenie z MOD na MPG i wszystko hula.
ad.2 rzecz w tym, że właśnie jest to jedyny model reklamowany jako kamera + aparat . Rozdzielczość aparatu to 5mega. Przetwornik 3CCD - to o ile się orientuje jedyna taka pozycja na rynku. Stąd mija decyzja zakupu A jednak zdjęcia to lipa !!

dzięki za odpowiedź

sobota, 31 grudnia 2005, 13:31
Nowy
Nowy

Post Re: fwd
[quote="Jarko1"]ad.1 problem załatwiony. Wystarczyło zmienić rozszerzenie z MOD na MPG i wszystko hula.

a możesz powiedzieć jak to zrobiłeś?

środa, 25 stycznia 2006, 16:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]