Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 23:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Sony DCR TRV 22E problem! WAŻNE!.. czy nikt mi nie odpowie?? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony DCR TRV 22E problem! WAŻNE!.. czy nikt mi nie odpowie??
Witam!
Ostatnio coś się popsuło w mojej kamerze, nie mam pojęcia od czego. Powiedziano mi że to matryca. Niestety gwarancja już się dawno skończyła, więc naprawę musiałbym pokryć z własnej kieszeni! Proszę mniej więcej żebyście opisali mi koszt wymiany matrycy w mojej kamerzy (Sony DCR TRV22E). Może bardziej się opłaca sprzedać ją gdzieś (podajcie jakieś adrest sklepów które skupują sprzęt tego typu jak znacie) i kupić sobie nową np. DCR HC42E lub DCR HC90E (tą drugą można już kupić nawet za 2700zł). Jeśli naprawa wyniesie ponad 1000zł to przecież nie ma sensu. Lepiej kupić nową, czyż nie? Czekam na opinie fachowców :D
Pozdrawiam!
Grycek5

sobota, 14 stycznia 2006, 14:11
Bywalec
Bywalec

Koszt naprawy z pewnością będzie bardzo wysoki - to tak jakbyś chciał wymienić matrycę w monitorze LCD - sam wiesz, że jest ona podstawowym jego elementem i kosztuje najwięcej. Spróbuj sprzedać na Allegro jako uszkodzoną. Ale od razu mówię że dużo nie dostaniesz. Ale chyba lepiej mieć coś niż nic... Czy kupić nową? Oczywiście! Seria Sonek z roku 2005 jest bardzo dobra, sam ostatnio kupiłem z tej serii kamerę DCR-HC32E - bardzo dobra, świetny zoom optyczny, dobra jakość obrazu, można przepuszczać sygnał przez kamerę i kamera przerabia go w czasie rzeczywistym na cyfrowy. Co do modelu DCR-HC42E to z pewnością jest to dobry wybór - matryca 1 mega i funkcje podobne do kamery którą kupiłem (m.in. pełne wejścia, w tym również cyfrowe). Należy jednak pamiętać, że większa matryca jest okupiona mniejszym zoomem optycznym - 12x zamiast 20x - co dla mnie nie jest niestety do zaakceptowania, gdyż potrzebuję niekiedy filmować z bardzo daleka i to też mnie powstrzymało przed zakupem modelu z wyższej półki. Co do modelu DCR-HC90E to raczej doradzałbym ci zakup DCR-HC96E - nowszy model i stosunkowo mała różnica w cenie. Ale pamiętaj że te kamery mają mały zoom - 10x. Nie ma róży bez kolców - niestety.

czwartek, 16 marca 2006, 19:51
Nowy
Nowy

Oddałem kamerą do serwisu... wczoraj ją dostałem spowrotem... naprawili za darmo, bo w necie gdzieś znalazłęm że jakieś modele w tym mój, mogły mieć wady matrycy :D A co... załączyłem kartkę i naprawili za darmo! ALE NIESTETY, jak to powiedziałeś: Nie ma róży bez kolców! Obraz w dolnych częściach się załamuje (robi się taka "beczka")... nie pozostaje mi nic innego jak dzwonić do serwisu i reklamować usługę... HEHE TERAZ JUŻ MAM GWARANCJĘ :D mam nadzieję że dostenę nowy sprzęt.
Ale jeśliby nie naprawili, to chyba będę musiał się tego pozbyć przez allegro i zakipić nową kamerkę. Najprawdopodobniej tą:
http://www.maximedia.pl/?sklep=kamery_c ... _dcr_hc94e

Pozdro!
Grycek5

czwartek, 16 marca 2006, 20:56
Bywalec
Bywalec

No widzisz naprawili i lipa. Ja np. nie jestem wogóle zadowolony z naszych polskich serwisów - wykręcają się, zwalając winę na klienta, gubią części, elementy zestawów. Mi np. serwis Sony zgubił folię ochronną od kamery i pudełko od kasety Mini DV. Oczywiście jak nietrudno się domyśleć, obie rzeczy nie zostały mi zwrócone pomimo moich telefonów. Widać trzeba by ich było podać do sądu, może wtedy człowiek by coś wskórał. A to jest niestety nasza wspaniała Polska, gdzie chamstwo kwitnie na każdym kroku. Dlatego lepiej, żeby sprzęt się nie psuł :)

Co do kamery którą chcesz kupić to jest to dobry sprzęt, podobny nieco do DCR-HC96E, lecz ja np. nie kupiłbym ponieważ ten model nie ma wejścia cyfrowego i wejść analogowych (audio, video) które często gęsto mi się przydają do zgrywania na kompa albo do nagrywania dźwięku lub obrazu z innego źródła niż kamera. Zależy oczywiście co kto potrzebuje. A tak poza tym to bardzo dobra kamera.

piątek, 17 marca 2006, 08:00
Nowy
Nowy

nom wiem że nie ma, ale to akurat mi nie potrzebne... Dlatego wybrałem ten model a nie 96E... ale na razie nie kupuję, bo w sobotę (jutro) ma przyjechać serwisant i zabrać sprzęt... Mówi że najprawdopodobniej będzie wymiana, ale to się okaże :D Życzcie mi powodzenia :D hehe

piątek, 17 marca 2006, 15:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]