Teraz jest wtorek, 13 listopada 2018, 05:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Panasonic gs 75 - Pół roku po zakupie: 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic gs 75 - Pół roku po zakupie:
Witam serdecznie - chciałbym podzielić się opinią o kamerze.
Dodam tylko że w momencie zakupu był to nowy model, i wiekszość opinii dotyczyła głównie teoretycznych wywodów nad wyższością kam. z 3 przetwornikami nad 1-przetwornikowymi modelami.
Do rzeczy.
Zalety:
W dobrym swietle dziennym - ładne kolory, możliwość przełączania niektórych funkcji w trakcie nagrywania (np. balans bieli), ręczne ustawienie bal. bieli, czasu, migawki, czytelny LCD.

W tym punkcie to tyle.

Wady:
Jest b. lekka, niezwykle trudno nawet doświadcznemu uzytkownikowy zrobić ładne stabilne ujęcie.
Fatalny stabilizator obrazu powodujący częste zrywanie obrazu - podczas robienia panoramy, bądź poruszajacych sią przedmiotów, przechodzących ludzi.
B słaba jakośc zdjęć.
Nieporozumienie jeśli idzie sterowanie typu joyistik - może być do odtwarzania - ale nim również steruje sie przy ręcznym ustawieniu ostrości, nawet na statywie nie da sie za jego pomocą dokładne ustawic ostrości.
Uwaga - b. słaba czułość - powoduje konieczność ogromnej ilości światła np. w pomieszczeniach, do tego b. mała głebia ostrości, częsta, utrata ostrości.
Zauważyłem następujace objawy - przy tym samym natężeniu dopiero po ok. minucie dźwięk z nastepnego ujecia jest nagrywany z tym samym poziomem, pierwsza minuta jest wyraźnie cichsza - nie robiłem testu czy występuje to przy szybkim starcie, czy normalnym wyłączeniu kamery - ale jest to wyraźne.
Brak wejscia DV.

Ze wzgledu na słabą czułość bez dodatkowego ogromnego doświetlenia - kamera nie nadaje sie do filmowania w pomieczczeniach, przy słabym oświetleniu - miałem

kiedyś kamerę vhs Panasonic M7, wydaje mi się że uzyskalibyśmy z tego modelu lepszy obraz.
Tryb nocny - raczej jako efekt niż nagrywanie - w tym trybie włącza się manual focus -dochodzi z konieczności ręczne sterowanie ostrością -
nieporozumienie.

Ocena GS75:
W tej chwili mam 3 kamerki GS 75 , leciwą canon MV30i, panasonic M9500.
Zaraz po zakupie GS 75 podłączyłem ją i leciwą m9500 ot tak w pokoju przy zarówce - byłem zaskoczyny - gs 75 o kilka klas ciemniejsza.

Jeszcze jedno - zastanawiam skąd brane są dobre opinie na temat gs 75.
Drażni mnie że np w pismach np. komputerowych po godzinie uzywania jakiegoś modelu - do tego skpiowana specyfikacja ze strony producenta -wystawia sie

opinie dotycz. danego modelu.

Opinia - jak najbardziej negatywna.

Zastanawiam sie do jakiej grupy klientów kierowany jest ten model.
Być może gdymy mój syn - ma 14 lat - robił nią ujęcia byłby zachwycony, ale Ty dorosły uzytkowniku - nawet w pogodny dzień na wycieczce znajdziesz sie np we
wnetrzu klasztoru etc, gdzie panuje półmrok -
ujęcie z kamery fatalne - b. słaba czułość + niemożność ustawienia ręcznej ostrości.
Zdjęcia jak wyżej.
Panoramy, zbliżenia - no cóż - "doskonały stabizator" pozwoli zrobić znakomite ujęcia.

Moja ocena dla kamery - w skali od 0 - 5 to zero może +zero.
WOLAŁBYM, ABY ROBIŁA DOBRY FILM, ZAMIAST PRZECIETNEGO DO TEGO SŁABYCH ZDJĘĆ - MAMY TU WSZYSTKO ALE NIC NIE FUNKCJONUJE CAŁKIEM DOBRZE.

Przepraszam za ew błędy (literówki).
Marek

niedziela, 15 stycznia 2006, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Również od kwietnia używam GS75. Na początku miałem podobne wrażenia, po zamianie z Panas. NVS88. Choćby światło obiektywu 1.8, w poprzedniej 1.4. Gorzej leży w dłoni, jest mała, stąd trudniej o stabilny obraz. Dżoistik - z początku podchodziłem nieufnie, były trudności z operowaniem. Jednak nabieram wprawy w obsłudze i stwierdzam, że nie przeszkadza mi to co wcześniej. Koncentrując się na tym co i jak filmuję,
powstają niezłe filmy. Co do doświetlania, można podbić wzmocnienie do 18DB bez szumów co daje nie gorszy efekt ni przy analogu z lepszym obiektywem. Pozostałe minusy, jak brak we dv itp to kwestia ceny.

Więc pozostaje ćwiczenie pacówki. Trening czyni mistrza.

Pozdrawiam

niedziela, 15 stycznia 2006, 13:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zloc Mar chyba trochę przesadziłeś :lol:
O ile do negatywnej oceny stabilizatora obrazu mogę się przychylić (chodź da się z tym żyć przy spełnieniu pewnych warunków podczas filmowania), to już zupełnie nie zgadzam się z zarzutami, że gs75 potrzebuję bardzo dużo światła. Wręcz przeciwnie, przy małej ilości światła (pokój ok 25m2, oświetlenie przy suficie 4 żarówki halogenowe 40W w matowych oprawkach) potrafi zrobić materiał pozbawiony szumów, nasycony kolorami. Natomiast chętnie bym zobaczył film z kamery (tej klasy), która zrobi dobre ujęcie w półmroku i do tego w tak dużej kubaturze jak kościół czy klasztor.
Co do zdjęć, przychylam się, ale to tylko kamera.
Co do trybu nocnego przychylam się!

Reasumując, twoją ocenę "zero plus" uważam za wysoce przesadzoną. Pomimo kilku wad, gs75 robi świetne zdjęcia, a przecież o to chodzi w tej zabawie.
Pozdrawiam [/img]

niedziela, 15 stycznia 2006, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

O ile do negatywnej oceny stabilizatora obrazu mogę się przychylić (chodź da się z tym żyć przy spełnieniu pewnych warunków podczas filmowania), to już zupełnie nie zgadzam się z zarzutami, że gs75 potrzebuję bardzo dużo światła. Wręcz przeciwnie, przy małej ilości światła (pokój ok 25m2, oświetlenie przy suficie 4 żarówki halogenowe 40W w matowych oprawkach) potrafi zrobić materiał pozbawiony szumów, nasycony kolorami. Natomiast chętnie bym zobaczył film z kamery (tej klasy), która zrobi dobre ujęcie w półmroku i do tego w tak dużej kubaturze jak kościół czy klasztor.

Witam
prosze mi napisac jak tej klasy kamerka można uzyskac obraz w pomieszczeniu jeszcze przy zarówkach halogenowych 40 W w pokoju 25m2 obraz bez szumu?????
Jakos nie moge w to uwierzyc!!!
chyba ze pokój jest pomalowany na jasny kolor i sa jasne meble to mozna szumu nie zauwazyc. W innym przypadku to na ciemnych elementach filmowanych widac "kasze". (podany przyklad Półmroku w klasztorach itp.)
żeby nie elektronika to przy F1,8 a wide 2,8 nic nie było by widac w pomieszczeniu przy zarówce nawet 100W
poza tym to kamerka jest amatorska parametry niezbyt dobre F 1,8 powierchnia 1/6" wiec czego tu oczekiwac.
ja dałbym ocene góra 3 nic wiecej

niedziela, 15 stycznia 2006, 15:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Półmrok to chyba nie to samo co pokój mieszkalny, a do tego oświetlony 4x40W!
Która kamera w tej klasie radzi sobie lepiej w warunkach słabego oświetlenia?
Która kamera w tej klasie nie szumi w PółMROKU?

niedziela, 15 stycznia 2006, 16:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.videozona.ru/video_tests/jul2005/

niedziela, 15 stycznia 2006, 18:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

każdy ma własna wrażliwość i musi sobie odpowiedzieć sam .
Dla mnie JVC z obiektywem 1,2 .
pozdrawiam

środa, 18 stycznia 2006, 03:53
Stały bywalec
Stały bywalec

moim zdaniem, w tej klasie cenowej lepszej kamery nie znajdziemy, kilka dni temu pobawiłem się nia na studniówce (niezbyt dobre oświetlenie) i materiał był b.dobry, a wszystko było kręcone na auto

środa, 18 stycznia 2006, 11:23
Bywalec
Bywalec

Masz na mysli Panasa, czy JVC, o ktorym pisal KIKI?
Pozdro,
Piotr

środa, 18 stycznia 2006, 12:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do doświetlania, można podbić wzmocnienie do 18DB bez szumów co daje nie gorszy efekt ni przy analogu z lepszym obiektywem.

Prosze o kilka kadrow obrazu nagranego w pomieszczeniu oswietlonym 1-2 zarowkami 100W przy podbiciu +18dB.

Jak ktos mi pisze ze przy +18dB w tego typu kamerce nie ma szumow to ma problemy ze wzrokiem lub slepo zapatrzony w swoja nowa zabawke nie chce dostrzec jej wad.

Kris

środa, 18 stycznia 2006, 13:51
Stały bywalec
Stały bywalec

KaziuK: może Twoja kamera po 0.5 rocznym użytku uległa jakiejś wadzie, nie wiem, nie jestem specjalistą, ale nagrywałem przy kiepskim oświetleniu i na moim dvd + tv 44 cale nie widziałem zbytnio jakiś szumów, na kompie to inna bajka, a wszystko robiłem na auto bez podbicia. To nie jest kamera za 8tyś, tylko za 2!

środa, 18 stycznia 2006, 14:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czytam coraz więcej listów pełnych oburzenia i zdziewienia, że stara kamera, np. na duże VHS-y jest jaśniejsza, niż nowa, tania mini-dv. Co w tym dziwnego??? Wystarczy porównać ceny. W połowie lat 80. dobra kamera kosztowała 2-3 tysiące dolarów. Do dziś nic się nie zmieniło! Dobra kamera kosztuje tyle samo. Starego Panasonika M9000 trzeba porównywać nie z gs75, tylko co najmniej z gs400, a może nawet dvx100. Jakość jest oczywiście zupełnie inna, ale SEGMENT CENOWY ten sam. Pozdrawiam!

środa, 18 stycznia 2006, 15:08
Nowy
Nowy

Do tematu szumów z mojego doświadczenia - naprawdę niewiele przy świetle sztucznym - 2 x 60W z dużymi płatami czerni
pzdr

środa, 18 stycznia 2006, 15:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kaziuk, wywołałeś mnie niegrzecznie , to Ci odpowiem.
Nie twierdziłem, przy ilu żarówkach i wzmocnieniu maxymalnym nie ma szumu. Twierdzę tylko, że w tych samych warunkach oświetleniowych obraz z GS75 nie jest gorszy od obrazu z analogu z lepszym obiektywem, przy odpowiednim ustawieniu.
I proszę mi nie wkładać w usta czegoś, czego nie twierdziłem.

Pozdrawiam

środa, 18 stycznia 2006, 15:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakos mialem GS70 do celow typowo turystycznych i w slabych warunkach oswietleniowych kamera sobie nie radzila!
Szumy juz przy 6dB i osoby ktore niedostrzegaja wad tak malych kamer twierdza ze nie ma szumow nawet przy 18dB widocznie nic lepszego nie widzialy i nie mialy w rekach.

Kluczowa role w czulosc kamer odgrywa wielkosc przetwornika i ilosc pikseli im mniejszy przetwornik i ma wiecej pikseli tym wiecej swiatla potrzeba by uzyskac lepszy obraz. wiekszosc kamer cyfrowych posiada przetworniki 1/5" 1/6". Kamery typu M7 mialy przetworniki 1/2" i liczbe pikseli ok 320tys (nie wnikam w szczegoly) Nowa kamera M7 w dzisiejszych czasach lepiej by wypadla w ciemnych pomieszczenich niz mini kamerki 3ccd i wiekszosc kamer w cenie do 3tys.

Kris

czwartek, 19 stycznia 2006, 10:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona