Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 17:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jvc GR-D270 a USB? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jvc GR-D270 a USB?
Zastanawiam sie nad kupnem kamery JVC GR-D270. Nie znam sie na filmowaniu itd. wiec moze to pytanie okazac sie banalne ale ..... Przegladajac forum dowiedzialem sie ze nie mozna zgrywac obrazu w pelnej rozdzielczosci z kamery do PC uzywajac kabla USB. Natknalem sie tez na to, ze jest to mozliwe o ile i kamera i PC maja porty USB 2.0. Teraz moje pytanie jaki port ma ta kamera bo w instrukcji jest napisane dokladnie tak:
USB
Typ Mini USB-B, zgodny z USB 1.1/2.0 (pełna prędkość dla GR-D270, wysoka prędkość dla GR-D290)
Co oznacza "pełna predkosc" a co "wysoka predkosc" ? Czy mozna z tej kamery zgrac obraz w pelnej rozdzielczosci uzywajac USB?
Dziekuje z gory za odpowiedzi i przepraszam jesli powtarzam pytanie znajdujace sie juz na tym forum ale sporo tego do przegladania a ja nie mam za duzo czasu :P
Udanych filmow :)

wtorek, 24 stycznia 2006, 20:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przy tak enigmatycznych stwierdzeniach w instrukcji skłaniałbym się raczej do bezpośredniego kontaktu z JVC Polska, telefonicznie lub poprzez e-mail.
Pozdrawiam : Marian
PS.
Ewentualnie czekać na odpowiedź, któregoś z użytkowników.

wtorek, 24 stycznia 2006, 20:50
Nowy
Nowy

Przegladam dalej informacje o tej kamerze i jej minusem jest chyba zywotnosc i cena baterii :P Mam tylko pytanie bo widze w necie wiele stron, na ktorych mozna kupic baterie która "zastępuje akumulatory JVC" w dosc atrakcyjnej cenie w porownaniu do tych JVC wiec.........przypuszczam, ze jest tu jakis haczyk:P tzn. czy owe "baterie zastepujace akumulatory JVC" maja jakies ... no nie wiem .... moze np. krocej trzymaja niz te "oryginalne"? Dobrze rozumuje? Tylko sie nie smiejcie ale nie mam pojecia i zadnej wiedzy na ten temat a warto chyba przed zakupem dokladnie wybadac sytuacje zeby potem nie bylo rozczarowan :P Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na Wasze odpowiedzi :) Dzieki:)

wtorek, 24 stycznia 2006, 21:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Typ Mini USB-B, zgodny z USB 1.1/2.0 (pełna prędkość dla GR-D270,
Cytuj:
jest to port USB-mini (5-io stykowe), o prędkości rzędu 480Mb/s , jednak polecam karte firewire IEEE1394 PCI + soft koszt ok.56 zł. Myślę, że dużo softu przechwytuje mat. video tylko przez kontroler firewire co przemawia za posiadaniem go jako podstawę do obróbki nieliniowej.
pozdrawiam

środa, 25 stycznia 2006, 00:01
Nowy
Nowy

Spoko IEEE1394 akurat posiadam juz na plycie glownej wiec bede musial dokupic tylko kabelek :) a to juz koszt chyba nie wiecej niz 20zł :)
Dzieki za info :)

środa, 25 stycznia 2006, 00:24
Bywalec
Bywalec

Posiadam GR-D240 (w związku z czym m.in. nie mam USB) ale z tego opisu wynika, że jedynie USB w D290 będzie miała wystarczającą szybkość. Przynajmniej teoretycznie, gdyż, jak wcześniej pisali przedmówcy lwpiej uzywać IEEE gdyż soft ma mniejsze problemy w takim wypadku.
Natomiast jeżeli chodzi o "baterie zastępujące akumulatorki JVC" mogę wypowiedzieć się trochę więcej, gdyż ponad miesiąc temu zakupiłem 'odpowiednik' JVC BN-VF733 wyprodukowany przez firme Batimex, teoretycznie pojemności 3300 mAh (w praktyce któż to wie ;) oraz dodatkowo ładowarkę do onego (zakupiłem w sklepie internetowym aku - niecałe 200 pln, ładowarka bodajże z 50 - jeśli interesuje Cię www to podeslę na PM). Po pełnym pierwszym naładowaniu kamera pokazała że akumulator wystarczy na 280 min z włączonym lcd i cos ponad 300-320 z wizjerem! I rzeczywiście tyle ciągnął, co prawda nie nagrywałem 5h jednym ciągiem, gdyż uzywam kamerki do nagrywania nowonarodzonej córeczki, ale czasowo mniej więcej się zgadzało. W ciagu miesiaca ładowałem ten aku zaledwie 2x. Nie wiem jak trwały będzie i na jak długo wystarczy ale na razie jestem bardzo zadowolony (tym bardzie że cena to jakas 1/3 ceny oryginalnego). Jeden jak do tej pory minus. Aku 3300 jest bardzo długi 'na oko' ok. 6-7 cm co utrudnia filmowanie przez wizjer - aku dotyka do policzka, a oko jest 'kawałek' od wizjera - ale i tak przy tej pojemności filmuje korzytając z lcd (w razie czeo mam jeszcze oryginalny 700mAh, który z wizjerem starcza na jakąś 1h).

Pozdrawiam
Imer

środa, 25 stycznia 2006, 11:11
Nowy
Nowy

Dziekuje za informacje:) Prosze jeszcze o ta stronke na pw :) I zycze pociechy z córeczki :) Pozdrawiam !

środa, 25 stycznia 2006, 16:38
Bywalec
Bywalec

Dziekuje za informacje:) Prosze jeszcze o ta stronke na pw :) I zycze pociechy z córeczki :) Pozdrawiam !

Poszło na PW. A pociechy jest duuuuużo, czasami aż za dużo ;)

Pozdrawiam
Imer

środa, 25 stycznia 2006, 16:46
Nowy
Nowy

ok dzieki:) Mam nadzieje ze inni uzytkownicy tez maja jakies doswiadczenia co do tych baterii "zastepujacych akumulatory JVC" :) Czekm wiec na dalsze info :) Poki co nadal zastanawiam sie nad kupnem kamery:P Pozdrawiam

środa, 25 stycznia 2006, 19:35
Nowy
Nowy

Postanowilem zamowic kamerke :) Czekam wiec teraz na nia :) Mam nadzieje, ze bede zadowolony. Nigdy wczesniej nie mialem kamery wiec nie bede mogl jej do niczego porownac ale .......... przeczytalm wiele opini na jej temat i mysle ze zakup bedzie udany :)
Mimo wszystko nadal czekam na jakies wrazenia z uzytkowania baterii zastepczych :) Pozdrawiam

poniedziałek, 30 stycznia 2006, 23:53
Bywalec
Bywalec

Pozdrawiam
Imer

wtorek, 7 lutego 2006, 15:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wejdź do działu http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewforum.php?f=22 tu jest sporo odpowiedzi na ten temat, także mioch. Używam zamienników baterii JVC trzy lata bez problemów - a cena to 1/6 oryginału - nie warto przepłacać!

wtorek, 7 lutego 2006, 18:16
Nowy
Nowy

Kamerka przyjdzie jutro :) juz nie moge sie doczekac :) Zamawialem z Francji, w piatek wyslali a dzis w poludnie byla juz w Polsce :) Jutro zapukaja do drzwi :) Jak sie pobawie to opowiem jakie wrazenia :) Co do bateryjek to dziekuje za informacje - przejrzalem forum i poszukalem wielu przydatnych informacji. Rowniez jestem zdania ze nie warto przeplacac :) Poki co nie kupuje akumulatorka dodatkowego ale predzej czy pozniej pewnie bede musial :P Pozdrawiam :)

środa, 8 lutego 2006, 23:17
Bywalec
Bywalec

A dlaczego z Francji? Mógłbyś zdradzić jaka cena (i czy sama kamera czy cały zestaw).
I jak w takim wypadku wygląda gwarancja JVC w Polsce.

Pozdrawiam
Imer

czwartek, 9 lutego 2006, 10:32
Nowy
Nowy

Dalem za nia 1315 zł NOWA! Cale pelne wyposarzenie :) Zamawialem w pewnym francuskim sklepie ktory prowadzi sprzedaz na terenie calej Europy:) Link podaje na pw.

czwartek, 9 lutego 2006, 16:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona