Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 04:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Całe wyposażenie .. jakie? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Całe wyposażenie .. jakie?
Witam

Dyrektor naszego miejskiego muzeum widząc (skromną jednaknarazie) twórczość chce doposażyć swojego pracownika w profesjonalny sprzęt do rejestracji i montażu materiałów filmowych o charakterze dokumentalno-edukacyjnym.

Do tej pory używałem kamerki Sony DCR-TRV33E i głównie AP 6.0 Teraz muszę przedstawić kalkulacje na nowy sprzęt bo naprawdę jest możliwość zdobycia pieniędzy dla muzeum.

Proszę Was o pomoc.... Co będzie mi potrzebne???

1. Kamera (jaką proponujecie????. Czy za 15 000 zł można mówić o w miare profesjonalnej kamerze?)

2. Oprogramowanie Adobe Premier

3. Mikrofon jaki?????? (lektor i praca w terenie, reportaż)

Co jeszcze będzie mi potrzebne w przyszłości???

Jeśli jest na grupie przedstawiciel firmy oferującej wyposażenie tego typu to proszę o ofertę. Sprawa pilna.

Pozdrawiam

Mariusz Nowak
nowak-mariusz@wp.pl

czwartek, 26 stycznia 2006, 22:17
Nowy
Nowy

jak ma to byc reporterka na rzecz DK to ja wzialbym Sony DCR VX-2100 (w zupelnosci wystarczy), do tego jakies male swiatelko nadach, mikrofon sennhaiser albo audiotechnika, jesli chodzi o soft to moze byc AP szybko na nim sie pracuje, prosty w obsludze-do krotkich form takich jak newsy wystarczy.

piątek, 27 stycznia 2006, 00:26
Bywalec
Bywalec

ja bym dał kamerkę SONY HVR-A1E, do tego lampke ianiro, statyw manfrotto, mikrofon reporterski kierunkowy stage line ecm-925p (bardzo dobry i tani), sofcik to bym dał ediusa (jest lepszy od adoba bo sie nie zawiesza i ma ułatwienia montazu). Jak coś zapraszam na prv lub na maila podam wiecej szczegółów.
mzylak@wp.pl

piątek, 27 stycznia 2006, 09:52
Bywalec
Bywalec

Dzięki za sugestie .... Jeśli jeszcze ktoś moze coś zasugerować to bardzo proszę.

Czy kamera SONY HVR-A1E to kamera jednoprzetwornikowa? (coś pisze 1/3", 2.969 Megapixel CMOS sensor ???????)

HDV bardzo przewyższa DVCAM??

piątek, 27 stycznia 2006, 12:01
Bywalec
Bywalec

ta kamerka ma 3 przetworniki, jak w takiej klasie mogl by byc tylko jeden. Wejdz na http://www.beiks.com.pl i przejzyj sobie oferte.
Jzeli chodzi o system zapisu to HDV jest nowym formatem i innej strukturze linii obrazu natomiast DVCAM poszukaj w necieduzo o tym piszą bo bylo już pisane na forum o tych formatach.
pozdrawiam

sobota, 28 stycznia 2006, 10:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

I tu Cię zaskoczę, z tego co się doszukałem to ma jednego 1/3" cmosa co dużo mówi o "profesjonaliźmie" tego sprzętu ;-)
Za niewiele większe pieniądze proponowałbym jednak porządną kamerę miniDV z trzema przetwornikami.
HDV jest niewątpliwie szpanem, ale jak na razie ani sensownych nośników dystrybucyjnych, ani tv na odpowienim technicznym poziomie nie ma ;-) I jeszcze chwilę nie będzie.

Pozdrawiam
Ulv

sobota, 28 stycznia 2006, 11:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no nie zgodze sie ze hdv to tylko szpan. konwersja obrazu hdv na SD daje lepsze rezultaty niz filmowanie wiekszoscia natywnych kamer SD. oczywiscie tez jestem przeciwny przeinwestowywaniu i podniecaniu sie pierwsza generacja sprzetu, ale nie ignoruje calkowicie jego zalet :)

gwoli scislosci wypowiadam sie bardziej o kamerach hvx200 i z1u, a nie a1e ktora ma kiepsciutki i na dodatek pojedynczy przetwornik cmos. w przypadku gdy te 15tys to gorna kwoda wydatkow, polecam kupienie dvx100 lub pd170 jako sprawdzonych i bardzo dobrych modeli SD.

poniedziałek, 30 stycznia 2006, 12:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]