Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 08:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 VX2100 nie nagrał! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post VX2100 nie nagrał!
wybrałem sie na uroczystość ślubną z dwoma vx-ami. jednego ustawiłem na statywie aby gfilmował plan ogólny a drugim filmowałem z "ręki". po uruchomieniu zgrywania.... 8O NIC!!! i tak przez połowę uroczystości! (kamera ma 8miesiecy) Moje szczęście że miałem materiał z 2kamery. A co by było gdybym z "ręki" filmował akurat tą kamerą co nie nagrała?? Po wyczyszczeniu głowicy problem znikł - na jak długo! Tylko z kąd wiedzieć że akurat trzeba czyścić głowicę. nawet nie wyswietlil sie zaden komunikat o typu - brudna głowica - nic ci nie nagrywam! Wiem że następna kamera jaką kupię bedzie nosiła logo PANASONIC-a.

piątek, 27 stycznia 2006, 10:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Taki problem może wystąpić w każdej kamerze. Myślę że bezpośrednią przyczyną mogło być zerwanie przez głowicę drobinek powłoki, które zablokowały głowicę. Różnice temperatur dają w kość każdemu sprzętowi. Niskie temperatury które ostatnio występowały na pewno były przyczyną wielu niepowodzeń. Wystarczy, że wszedłeś z mrozu do ciepłego, osadziła się nawet minimalna para (np przy wkładaniu kasety), wyszedłeś ponownie taśma przymarzła, włączyłeś- głowica się włączyła w tym stanie i niepowodzenie gotowe.

piątek, 27 stycznia 2006, 10:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mozliwe ze to mogłobyc to chociaz kontakt z minusowymi temperatuarami był tylko w momencie przenoszenia z samochodu do kosciola i nie wyjmowalem kasety. a czy używanie kaset z pro może zapobiec albo zmniejszyc ryzyko czy raczej niema sposobu na takie niespodzianki??

piątek, 27 stycznia 2006, 10:57
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

lukasz84, można wiedzieć jakiej firmy była kaseta w kamerze????

sobota, 28 stycznia 2006, 01:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Dlatego...az boje wymienic..swojej DSR200AP...na cos nowego....tu nawet na 50-70 nagraniu i obojetnie od warunkow nie ma problemu.

sobota, 28 stycznia 2006, 02:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Panasonic (AY-DVM FE) - 60 min. (LP 90) - dokładnie taka kasetka i to nowa! przykre jest to ze sprzet za taka kase nie informuje - /ty sie wysilasz a ja nic nie nagrywam/

sobota, 28 stycznia 2006, 12:09
Bywalec
Bywalec

Ty miales to szczescie i nagrywales dwoma kamerkami. Byl jeden z uzytkownikow, ktory zamiescil zapytanie czy da sie odtworzyc jakims cudem cos co nie zostalo nagrane :)
On mial bardziej przechlapane bo mial jedna kamerke. Tam dyskusja weszla na tor zapobiegania i doszla do tego, ze najlepiej przed wlasciwym kreceniem wykonac test nagrywania. Zmniejszamy ryzyko wpadki.

piątek, 17 lutego 2006, 13:29
Bywalec
Bywalec

2100 to lipa jest, juz wiele osób zawiodła

poniedziałek, 13 marca 2006, 15:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Ale wiele osob jes tez zadowolonych,pozatym to produkt polprofesjonalny.W canonach zdarza sie to czesciej.

czwartek, 30 marca 2006, 15:40
Nowy
Nowy

Redzi tym zdaniem ośmieszyłeś się do cna. Dodam że większe pół świata kręci tym półprofesjonalnie. Weź też pod uwagę ile Sony sprzedał egzemplarzy tego modelu a ile Canon (stawiam na 1: 100)

[ Dodano: Nie Kwi 09, 2006 1:37 am ]
100:1 rzecz jasna:) co za gafa!!!

niedziela, 9 kwietnia 2006, 00:36
Stały bywalec
Stały bywalec

apropo wpadek to ciekaw jestem jak byście zareagowali na sytuacje która zdarzyła mi sie pare lat temu: oddałem kamere do serwisu (ms5) odebrałem 3 dni przed weselem, sprawdziłem na chybcika, nagrywa..... skręciłem wesele, wkładam kasete do magnetowidu, obraz jest al zupełna cisza, sprzawdzam przewody wszystko ok, patrze na wyświetlacz a "słupki nie latają"...... rozpacz ........... okazało si że serwisant zapomniał przy składaniu podłączyć mikrofon ............... oczywiście byłem jedynym kamerzystą ...........

piątek, 14 kwietnia 2006, 16:52
Stały bywalec
Stały bywalec

Mój operator cofa kawałek i sprawdza obraz co jakiś czas. Trzeba uważać bo niestety wszystko może się zdażyć. VX 2000 jest spoko - chodzi - odpukać - 3 lata bezproblemowo, ale przymierzam się do zakupu drugiej do niektórych ujęć z dwóch kamer i przede wszystkim dla rezerwy. Będzie to najprawdopodobniej VX 2100.
Pozdro

czwartek, 20 kwietnia 2006, 22:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]