Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 18:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 HDV SONY/JVC 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post HDV SONY/JVC
mam zamiar kupic 2 kamery w tym roku w systemie hdv. zastanawiam sie w ktora marke wejsc: sony czy jvc?
mialem do czynienia z sony dsr 300 (jakosc rewelacyjna no i komponenty) ale z jvc jeszcze nigdy. slyszalem natomiast ze jvc jest jakosciowo pod wzgledem optyki zblizony do sony no i tanszy okolo 10% - sytuacja jest taka sama w przypadku magnetowidow.
dwa modele ktore mnie interesuja to Sony HVR-Z1E i JVC GY-HD101E.
zdjecia w wiekszosci bede realizowane na steadycamie. jedna z kamer bedzie (w pozniejszym czasie) stuningowana http://www.pstechnik.de/en/digitalfilm-mini35.php (taka opcja converter+optyka bedzie kosztowac okolo 50tys zl ale to nie gra roli bo i tak sie oplaci).
pytanie nadal pozostaje:ktora wybrac?

sobota, 28 stycznia 2006, 16:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

JVC=bardzo krytykowana kamera

Ja bym wybrał Panasonika AG-HVX200.
Za ok. 19-25tys. zł dostajesz:

-DV
-DVCPRO25
-DVCPRO50
-DVCPRO HD
-VariCam !!!!!

dla mnie wybór byłby prosty.

sobota, 28 stycznia 2006, 17:12
Nowy
Nowy

o tym panasonicu juz poczytalem ale w specyfikacji wyraznie pisze z jakim softem wspolpracuje a z jakim nie.
http://catalog2.panasonic.com/webapp/wc ... splayTab=O
ja niestety bede robil cala produkcje tylko na adobe dopiero pozniej kupie stol montazowy appla.
ten sprzet jest o tyle lepszy ze nie ma potrzeby kupowania magnetowidu bo wystarczy podpiac dysk twardy do kamery ktory polecaja (60giga przez FW) albo dok na 5 kart po 8 giga. a to oczywiscie eliminuje prace czesci mechanicznych a w pozniejszym czasie i wydawane niemale pieniadze na serwis.
poczekam moze adobe zrobi jakis ruch w strone obslugi dvcpro albo moze jest jakis plugin.

niedziela, 29 stycznia 2006, 12:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 29 stycznia 2006, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmm co do JVC HD101 to jesli chcesz nagrywac na rekorderze, to po jaka cholere kupujesz 101, a nie 100?? nierozumiem. Poza tym w cenie rekordera dyskowego i doplaty do wresji HD101, masz wcale niezly magnetowic JVC. Co do samej marki jestem jak najbardziej pzrekonany, kamery wg. mnie nie dozdarcia, pracowalem na DV500, wczoraj na DV5000 i kamerka jest super, bardzo dobre obiekty zreszta dodaja do nich. Co do SOny Z1, to tak jak juz gdzies napisalem jezeli kamera ma w sobie DVCAM DV i HDV to jest do wszystkeigo czyli do niczego. No i jeszcze jedna sprawa. Osobiscie gdybym juz stal przed takim wyborrem to kupilbym raczej DVCAMa jakeigos a nie oszukane HD. Za prawdziwy High definition trzeba slono zaplacic, a tu dostajesz jedynie ochlap HD, pod postacia jedynie zwiekszonej rozdzielczosci. Nie mniej jednak JVC reklamuje swoj produkt jako "Pro HDV" wiec moze cos w tym jest... Proponuje telefon do BEiKSu, a najlepiej odwiedziny w firmie i przetesowanie kamerki. W koncu to nie jest jakies gowienko za 2 tysiace zl tylko za 20 tysiakow ;) i lepiej przemyslec zakup, prawda?
Pozdrawiam.

niedziela, 29 stycznia 2006, 15:47
Nowy
Nowy

1. platforma w przypadku montazu jest mi obojetna bo ja zajmuje sie tylko compositingiem a montazem dorywczo. mielem okazje pracowac i na avidxpress i finalcutpro4 wiec mnie by bylo obojetne choc musialbym miec nieco wiecej czasu dla avida bo FCP jest bardzo zblizony do AP.

2. maszynka w postaci rekordera potrzebna mi bedzie do zrzutu materialu-nie mam zwyczaju zgrywania z kamery a po drugie wiem z doswiadczenia ze kamera zazwyczaj jest w terenie wiec magnetowid bedzie mi potrzebny chyba ze - tak jak napisalem wwczesniej w przypadku kamery panasonica AG-HVX200 - bede nagrywal material bezposrednio na dyziu lub kartach pamieci to kupno magnetowidu nie ma najmniejszego sensu.

3.wiem dobrze ze (wspomniane w temacie typy kamer jvc/sony) to namiastka HD ale w przypadku robienia w wiekszosci filmow promocyjnych, niskobudrzetowych reklamowek i klipow muzycznych nie widze sensu wchodzenia w sprzet z wyzszej polki. po drugie przy konwersji z HD na SD dostaje lepszy jakosciowo obraz niz robilbym od poczatku na SD.

4.do pozniejszej produkcji chce postawic na wspomniany juz wczesniej tuning http://www.pstechnik.de/en/digitalfilm-mini35.php
chcialbym miec do dyspozycji 2 kamery dajace ten sam jakosciowo obraz zeby pozniej nie rownac bo czasami nie ma na to czasu albo tez jest to wrecz niemozliwe z roznych przyczyn. dlatego tez wydaje mi sie ze sony z ktorym mialem juz do czynienia i na ktory moge sie zdecydowac w systemie "HDV" daje mi przyzwoita jakosc w przystepnej cenie.

z beiksem juz rozmawialem ale zaraz zorientowalem sie ze chce sprzedac towar a nie doradzic choc wiedze mja na temat sprzedawanych produktow-napewno sie do nich przejade.

niedziela, 29 stycznia 2006, 17:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 29 stycznia 2006, 18:21
Nowy
Nowy

no to juz wiem z kim mam do czynienia ;)

bardzo prosze o konkretna odpowiedz bo dla jest to bardzo istotne: czy jest tak jak pisze panasonic w przypadku kamery AG-HVX200 ze nie bedzie pracowala z AP (oczywiscie w pdf-ie tak nie napisali) a tylko z tymi co zostali wymienieni (avid,fcp,canopus)?
czy ten kodek panasonica jest ogolnie dostepny i w razie czego bedzie wykrywany przez AP?
jesli by tak bylo to bylbym w stanie zakupic 2 takie kamery (oczywiscie na poczatek jedna druga pod koniec roku).

mozna prosic o kontakt na mail?

niedziela, 29 stycznia 2006, 18:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja tez bede jednym z tych ktorzy odradzaja jvc hd100u. glownym powodem sa opinie osob ktore takie kamery zakupily i uzywaja - http://www.creativecow.net. Z1U to niezla kamera, ale moim faworytem (tez ja biore w najblizszym czasie) jest hvx200. glownie ze wzgledu na doskonala jakosc obrazu i wszechstronnosc formatow. dodatkowo technologia p2 eliminuje potrzebe uzywania recordera i wiele problemow zwiazanych z uzywaniem tasm.
AP wspopracuje z dvcpro bez problemow i to od wersji 6.0, wiec tym bym sie nie przejmowal, aczkolwiek szczerze polecam jednak finalcuta.

w twoim przypadku jedynym waznym problemem moze byc mozliwosc uzywania obiektywow 35mm, bo nie znam przystawki do hvx200 ktora by to umozliwiala, a pstechnik ma bardzo fajna w swojej ofercie ale niestety do hd100.

poniedziałek, 30 stycznia 2006, 13:09
Nowy
Nowy

prawdopodobnie tez kupie co najmniej jedna Z1 sony i ja zmodyfikuje na taki http://www.redrockmicro.com/micro35_hd.htm a moze inny sposob ale czas pokaze jakie rynek ma potrzeby a one wciaz sie zmieniaja.

dziekuje wszystkim za udzielone rady i za udzial w dyskusji.

wtorek, 31 stycznia 2006, 00:56
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

łał. Kamera wyglada wypaśnie na linku powyżej. Ja mam jednak pytanie do użytkowników Z1. Dokladnie chodzi mi o uchwyt do mikrofonu przy LCD (tak jak w linku powyżej) czy w Z1 jest to dodatkowe wyposarzenie? Czy mozna zamontować taki uchwyt w FX1?? Pozdrawiam

wtorek, 31 stycznia 2006, 22:43
Nowy
Nowy

witam ponoć są gdzieś presety na karcie SD do jvc gy-hd101 prosze podajcie mi linka pleseeee

czwartek, 25 stycznia 2007, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja rozważał bym zakup kamery, z której można "wyciągnąć" nieskompresowany do HDV sygnał w wysokiej rozdzielczości. Okazuję się że po zapisie w formacie HDV z próbkowaniem ośmiobitowym i 4:1:1 informacją o kolorze niewiele z tego sygnału zostaje, z czego by można zrobić profesjonalne dzieło. Taka możliwość istnieje w Canonie G1 lub w kamerach Sony, które posiadają złącze HDMI. Ostatnio drążę ten temat i takie rozwiązanie okazuje się być realne.

Ewentualnie format XDCAM np Sony PDW-F330 (zapis na płycie niebieskim laserem)

Pozdrawiam

czwartek, 25 stycznia 2007, 16:17
Bywalec
Bywalec

Post Panasonic HVX200
Wszyscy tak chwalicie Panasonic'a (HVX-200). Pracuje na Panasonic'u, Sony Z1, XDCAM, oraz JVC HDV 100, 250.
Odnośnie cudownego Panasonic'a sprawa nie jest aż taka cudowna.
Wady:
1. Kamera zupełnie nie radzi sobie w formacie SD - przy DVCPRO50 mamy tak brzydki (rozmyty kadr) że w pierwszej chwili myslałem że to żart.
2. Kamera jest słabo wykonana, widać że jakość plastyku jest taka sobie. Przy Z1 jest znacznie lepiej.
3. LCD w Panasonic'u to jakiś żart (rozdzielczość i wielkość).
4. Kamera ma ogromne szumy w czerniach. Co z tego że kodek Panasonica jest bardzo dobry jeżeli sensor Panasonica w czerniach przenosi tylko szumy, które są widoczne? Dodatkowo matryca ma 800x600 czyli nawet nie jest to połówka pełnego HD. Tak naprawdę sensownym formatem jest HD720. 1080 to tylko sztuczne rozciąganie obrazu.
Kamera świetnie rysuje gdy mamy jasny obraz, ale niestety tylko wtedy.
5. Przy dłuzszym użytkowaniu karty pamięci stają się naprawdę upierdliwym pomysłem. Bardzo szybko się zapełniają, kosztują kosmiczne pieniądze, przy realizacji co chwilę trzeba je zrzucać co trwa, dodatkowo jeżeli chcecie je później archiwizować to jedynie BlueRay, ostatecznie DVD DL.

HDV w przypadku sony (Z1) jest sensownym pomysłem gdy mamy statyczne obrazki. Gdy mamy np: dym czy kurz, lub dużo ruchu, kompresja jest bardzo widoczna.
JVC poszedł w HDV720 - obrazek jest mniejszy, wiec również jest mniejsza kompresja. Dodatkowo nagrywa na tanich taśmach formatu DV.
Ma też swoje wady, ale nawet XDCAM EX je ma.

Przemysław Fik
http://www.fikfilm.com

poniedziałek, 24 marca 2008, 21:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]