Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 23:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Po 4 dniach czytania nadal nic nie wiem.... help 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Po 4 dniach czytania nadal nic nie wiem.... help
Czytałem i czytałem .... i nic nadal nie wiem.

Właśnie stoję przed dylematem co kupić (jeśli będą literówki to sorry ale po 5 piwach.. w końcu weekend). Za mniej więcej dwa tygonie zostanę tatą i stąd pomysł na zakup kamery. Niestety niestać mnie na badziew, który za pół roku będę próbował wcicnąć komuś na allegro więc -

1.- to jaK W KOŃCU DV czy HDD (np. JVC)
2. jeśli DV to sony (HC90E) czy jednak Pan (GS250)
3. a może jednak JVC GZ-MC500 ???
4. czy naprawdę warto płacić za 3ccd

Baaardzo proszę o opinię a nie cytowanie opisów producentów lub innych stron z testami sponsorowanymi co miesiąc przez inną firmę

pozdro
bebza

sobota, 4 lutego 2006, 00:50
Stały bywalec
Stały bywalec

2. GS250
3. nie
4. warto

sobota, 4 lutego 2006, 01:02
Nowy
Nowy

bardziej syntetycznej odpowiedzi się nie spodziewałem...

Czemu jednak gdzieś w podświadomości słyszę głos "sony, sony..."
Chodzi o ich bardzo dobre TV??

sobota, 4 lutego 2006, 01:10
Stały bywalec
Stały bywalec

sony jak dla mnie bardziej wyreklamowana firma, sam zastanawiałem się pomiędzy sony vs panasonic i wybór padł na panasa...i nie żałuje

btw: chyba koleś przy kasie jest, jak dla niego wydatek na gs250 to badziew :]

sobota, 4 lutego 2006, 01:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

po twojej wypowiedzi bebza domyślam się, że jako amator nie interesują cię parametry funkcjonalności kamery lecz cena i ogólnikowa opinia, który lepszy, wybierając tak nie zrobisz żadnego błędu kupując którąkolwiek, jako amator nie ma dla ciebie znaczenia czy np: są nastawy manualne (balans bieli itp.) kup więc taką na jaką cie stać a będziesz z każdej kamerki zadowolony
pozdrawiam

sobota, 4 lutego 2006, 08:23
Nowy
Nowy

Coś w tym jest, ale oczywiście nie do końca - ciężko jest mi dyweagować o np poręczności kamer i wygodzie obsługi, jeśli ostatni raz kamę trzymałem w ręku jakieś 15 lat temu :)

Pytałem o panasa i sony'ego, ponieważ przez te kilka dni poczytałem chyba wszyskie posty na ich temat i gdyby sony miało 3ccd, to prawdopodobnie nie byłoby tego pytania, ale nie ma....

Z tego, co się zorientowałm to chyba jedne z ciekawszych modeli w cenach około 3000 PLN ???

sobota, 4 lutego 2006, 08:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Jakies 3 miesiace temu tez mialem taki problem. I tez mialem takie pytania, 3CCD? Kupiłem Panasonica gs-75. To najnizszy model z 3CCD panasonica. @ tygodnie temu nagrywałem na zawodach w klubie , gdzie nie bylo zbyt jasna, swiecily takie swiatla disco i jedna lampa halogenowa dajaca stale -bialo-zolte swiatlo. Mialem kamere Sony (niestety nie wiem jaki model, taka mala cyfrowka kupiona jakies pol roku temu, druga kamera to starszy panasonic tez cyfrowy, i 3-a kamera wlasnioe moja Pan GS-75.

Nie dawno ktos na tym forum opisal po polrocznym uzytkowaniu o tej kamerze - i wszystko bylo na nie, licha itp. Ja jednak nie wiem do czego to porownywano, bo moja kamera z tych 3 ktore tam mielismy (dodatkowo jeszcze kilka kaset z innych kamer ktore tam ludzie mieli) okazala sie o wiele lepszym obrazie. Chodzi mi glownie o to iz kolorystyka na wszystkich pozostalych kamerach byla do niczego, na jednych obraz byl jakby troszke fioletowy,, inny przyciemnialy - takze bez zywych kolorow, natomiast moja z potrojnym przetwornikiem 3CCD miala naprawde ladne kolory. Wszystko mialo swoj w miare prawdziwy kolor. Moze troche jakby za duzo czerwieni - ale moze to prze te swiata z klubu(neony itp, oczywiscie to takze moglo wplynac na pozostale kamery), ale moja kamera wyraznie sie wyrozniala.
Jest to najnizszy model z panasonika z 3CCD - a mimo to wyrozniala sie. O gs-250 tez wiele czytalem (zwykle byla dobrze opisywana) - ale mnie na nia nie bylo stac. Uwazam jednak ze te kolory to zasluga tego 3ccd i dobrze jest sie nim zainteresowac - jestes amatorem wiec napewno nie pozalujesz.

sobota, 4 lutego 2006, 11:29
Bywalec
Bywalec

no to jestesmy w tej samej sytuacji, moja zona ma termin na 3 marca i tez od 4 dni czytam o kamerach a im wiecej czytam tym mniej wiem:)

ide zalozyc temat, bardziej szczegolowy:)

poniedziałek, 6 lutego 2006, 12:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]