Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 14:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Do czego służą sanki? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Do czego służą sanki?
Panasonic GS180

wyranie widac na fotce tego sprzetu ze posiada on sanki, w specyfikacji jest napisane ze kamera ta nie obsluguje lampy blyskowej.
Na filmowaniu sie nie znam ale domyslam sie ze lampa filmowa to co innego:)

Wiec czy te sanki sa pod lampe filmową?
A jesli tak to czemu nigdzie nie mozna znalezc lampy do tego modelu? Moze pasuje od modelu gs70?

ps. kurde, malo ludzi ma ta kamere pewnie dlatego ze jest stosunkowo nowa

środa, 8 lutego 2006, 14:02
Bywalec
Bywalec

jaaaaaaaaaaaaa piernicze, to takie trudne pytanie?

domyslam sie ze sanki sa na lampe blyskowa zewnetrzna, a w specyfikacji bylo napisane ze brak lampy blyskowej i pewnie chodzilo o wbudowana

no ale to ja sam sie domyslam na dodatek nie wiem czy dobrze sie domyslam

no i ponawiam pytanie....czy sanki sa z reguly do lampy i jednej i drugiej?

no ludzie pomozcie bo czekam na odpowiedz a potem mam kamere zamowic

środa, 8 lutego 2006, 17:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Te saneczki to taki twór pozwalajacy zamontowac zarowno lampe blyskowa (ktorej chyba jednak nie zsynchronizujesz z kamera video, no chyba, ze owe saneczki to taka inteligentna stopka akcesoriow, goraca, zaawansowana itp. :P, wedy musisz kupic lampe dedykowana konkretnie dla tego modelu) jak i lampe doswietlajaca :) Usatysfakcjonowany odpowiedzia? :) Pozdrawiam serdecznie!

środa, 8 lutego 2006, 18:29
Bywalec
Bywalec

w sumie to druga czesc odpowiedzi mnie satysfakcjonuje, wlasnie chcialem wiedziec czy sanki sa uniwersalne (pod lampe blysk i doswietlajaca)

spytalbym tylko jeszcze jak bardzo pewien jestes ze w tym modelu sanki sa do lampy doswietlajacej bo w akcesoriach nigdzie nie moge znalezc lampy do mojego modelu

to dlatego ze to nowy model czy po prostu trzeba brac lampe ktora pasuje do modelu gs70? i oni po prostu jeszcze nie uaktualnili info w specyfikacji lamp przeznaczonych do gs70?

środa, 8 lutego 2006, 19:28
Bywalec
Bywalec

dodam ze ja wszedzie patrzylem juz, w googlach, na stronie panasonica, na forach.....ale nigdzie nic nie ma na ten temat, pofatygowalem sie i napisalem do panasonica ale najwyrazniej i oni sa przekonani ze na mejla trzeba czekac 3 dni na odpowiedz (ostatnio popularna jest taka tendencja do traktowania e-maili jak zwyklej poczty tradycyjnej)

środa, 8 lutego 2006, 19:32
Bywalec
Bywalec

GS180 ma sanki, ale jest to tylko "uchwyt" do lampy doswietlajacej, lub mikrofonu, ale lampa taka musi miec wlasne zasilanie- nie jest wiec to, tak jak np. w moim modelu GS140 tzw inteligentna stopka akcesoriow, przez ktora na przyklad lampa (specjalnego typu, dedykowana do tego celu) moze byc zasilana bezposrednio z kamery. co sie tyczy lapmpy blyskowej, ktorej brak w modelu 180, a jest w 140, to chodzi o lampe blyskowa, ktora wykorzystywana jest przy robieniu zdjec kamera.
Pozdro,
Piotr

środa, 8 lutego 2006, 21:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

o malo co nie rozwaliłem głowy jak walnąłem o biurko po preczytaniu pierwszego tekstu w wątku...

--
Ciekawostkę znalazłem:
Nowy GS280 ma ekranik LCD duży i panoramiczny (16x9)
jak do tej pory to pierwszy GS z 16x9

środa, 8 lutego 2006, 22:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolega wyzej odpowiedzial na Twoje pytanie :) Jedynym rozwiazaniem jest dokupienie dodatkowej lampki, zasilanej zewnetrznie (nie z akumulatorka kamery). Takie lampy mozna znalezc na aukcja internetowych. Co do lampy blyskowej, to mozesz zapomniec, to tylko kamera video. Kazda lampa bedzie pasowala do sanek, ale jak napisalem wyzej nie ma mozliwosci zsynchronizowania blysku z migawka kamery :/ W moim Canonie jest zamontowana stopka inteligentnych akcesoriow, co daje taka mozliowsc, ale to chyba nie ma sensu. Kamera ma sluzych glownie to filmowania... przynajmniej narazie :P

środa, 8 lutego 2006, 22:58
Bywalec
Bywalec

Inver, a jak juz tak walnales tą głową to nie przypomniales sobie czasem jak to kiedys sam zielony byles?

nie pamieta wół.......

to tak jak male dziecko w piaskownicy, dowie sie do czego są grabki a potem innym dzieciom mowi: "buaaaaaaaaaaaaaa, on nie wie do czego sa graaaaabkiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!:)" Taki ktos jest tak samo smieszny i zalosny jak wygląda to zdanie.
Dorosly k.... facet a mleko ma pod nosem

Pozostalym, dzieki za wyczerpujace odpowiedzi. Nadmienie ze posiadam olka770 do fotografowania i nie skupiam sie na fotografowaniu przy uzyciu kamery. Bardziej obawialem sie ze sanki mogly sluzyc tylko i wylacznie pod lampe blyskową a ze nie wiem jak dziala doświetlająca to dlatego pytalem.

Jesli chodzi o kamere to obawiam sie tylko aby nie wybrac kamery z jakas powazna wadą (analogicznie, kiedys z HP foto tez mialem ten dylemat i ktos mi go wybil z glowy)

dzieki serdeczne za pomoc

czwartek, 9 lutego 2006, 00:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tyle że ja się z ciebie nie śmieję.
Ja ci współczuję ...

czwartek, 9 lutego 2006, 13:53
Bywalec
Bywalec

jak taki ideał jesteś, któremu daleko są błedy to w jaki sposób sie tak na mordzie spasłeś?

człowieku zadbaj o siebie ale nie tylko o okrągłą gębę ale zwyczajnie o logikę, systematyczność i wartość jakąkolwiek bo system wartości masz nizutki. Ludzie ktorzy wyśmiewają sie z innych chca z reguły pokazać że są lepsi a to z kolei dowód zakompleksienia.

Stary, uwierz mi....gdybys jak normalny i w porzadku czlowiek "podszedł" do amatora(ucznia) to sam czulbys sie lepiej. A tak, trafiles w koncu na chłopa ktory cie o....ł. Ani nikt z tobą się nie śmiał, ani ty sam nie walnałeś żadną głową w żadne biurko.....żadnego pożytku z twojego zachowania.

Na dodatek robisz cwany krok do tyłu (ale to ci potem wyjasnie jak sie sytuacja rozwinie)

Zachowuj sie i czuj sie jak nauczyciel, to o wiele przyjemniejsze.

ide bo zaczynam umoralniac jak jakis rydzyk:)

czwartek, 9 lutego 2006, 14:32
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

poszukaj jakiegoś psychiatry - dobrze radzę... bo strasznie nerwowy jesteś, ciebie należy trzymać w odosobnieniu...

pozatym napisałem że wcale się z ciebie nie śmieję, ale chyba zacznę
--
Tacy idioci jak ty jeśli nie mają argumentów to szukają powodu żeby obrazić rozmówcę - gratuluję

piątek, 10 lutego 2006, 16:26
Bywalec
Bywalec

Panowie.......
... o sanki szlo....
PEACE!
:wink:
pozdo,
Piotr

piątek, 10 lutego 2006, 17:34
Stały bywalec
Stały bywalec

tez mam kamerke 180 - sanki bezuzyteczne pewnie są... kamera dobrze zbiera dzwiek.. wiec mikrofon zbedny... lampa bez synchronizacji bezuzyteczna... dodatkowe oswietlenie... troche to moze byc zakrecone nosic oddzielne zasilanie do lampy... troche nieprzemyslany montaz tych sanek :/

http://www.dzentelman.com/teledyski
GG 4330030
dzentelman@NOSPAMwp.pl
http://dzentelman.wordpress.com/files/2 ... -ver-2.jpg
---------------------------

piątek, 10 lutego 2006, 17:51
Bywalec
Bywalec

na poczatku prawie wypowiedzialem takie oto zdanie:

"Na dodatek robisz cwany krok do tyłu (ale to ci potem wyjasnie jak sie sytuacja rozwinie) "

JA je wypowiedzialem

tlumacze w czym rzecz

Umyslnie tego zdania nie rozwinalem do konca bo chcialem pokazac ze najpierw śmiejesz sie ze mnie a potem sie wycofujesz, ze niby chodzilo ci o cos innego. Tak sprytnie zlozyles swoja wypowiedz:

"dziwny jestes....
Tyle że ja się z ciebie nie śmieję.
Ja ci współczuję ..."

(oto ona)....że mozna ją rozumiec na dwa sposoby. Drugą linijke mozna potraktowac jako zdanie nie mające nic wspolnego z linijką trzecią. Wtedy faktycznie, przyznajesz ze sie nie smiejesz. Trzecia linijka to zdanie osobne ktore ma swiadczyc o twoim zatroskaniu. Wtedy wszystko git nie?

problem w tym ze druga wersja tej wypowiedzi to obydwie linijki które stanowia całość. Brzydko juz brzmi nie? pewnie, doskonale o tym wiedziales. W tym wypadku to juz pogarda, zwrocenie uwagi ze zle cie zrozumialem, ze jestem tak przykry ze przestales sie smiac a zaczales mi wspolczuc. Zrobiles to umyslnie, "ja ci napisze zdanie a ty sie domysl"
Stary, wysylasz mnie do psychologa.....jestem czlowiekiem pyskatym ale tylko dla durni i ludzi zakompleksionych pragnacych udowadniac wszystkim ze są tacy cholernie fajni. Czyli w tym wypadku TY. Nie mam jakichs zahamowan, po prostu taki czlowiek jak ty jest przegrany, nie umie uzywac argumentow, stosuje sztuczki w zdaniach, jest przebiegły i cala reszta tego syfu. Tak.......kręcą mnie tacy, nie wiem dlaczego ale lubie zwyczajnie takich opierniczać. A juz najbardziej mnie bawi kiedy tacy ludzie sie wycofuja, jak tchorze. Bo o so chosi? najpierw byli cwani a teraz siedza jak male bąki w kącie. Czlowieku, nie wysylaj mnie do psychologa tylko DOKONCZ z honorem TO co zaczales. A jak nie chcesz to potraktuj mnie jak wariata ktory JAK NA IRONIE czegoś cię tutaj nauczył. Widzisz....bo w zyciu to tak jest ze kiedy tobie sie wydaje ze robisz z kogoś wała....to ten ktoś właśnie robi cie w ch...a.

ps. przepraszam wszystkich innych, cala sytuacja powinna ocalić całą resztę amatorów i jak na moj gust powinna byc watkiem przyklejonym. Bo nigdy nie mozna smiac sie z innych, tym bardziej ze to forum a zalozeniem forum jest pytanie i odpowiadanie, nie niszczmy tego.

pps. teraz to gadam jak jakiś przywódca sekty:)

czesc:)

piątek, 10 lutego 2006, 23:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona