Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 18:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Panasonic GS400 vs GS500 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Panasonic GS400 vs GS500
Czy ktoś wie czym dokładnie różnią się te kamery?
Mi udało się znaleźć tylko to:
- inne wymiary
- szeroki ekran lcd (za to mniejszy i mniej pikseli)
- o zgrozo BRAK przycisków do manuala na wierzchu
- nieco inna rozdzielczość

Czy GS500 faktycznie ma zubozone sterowanie manualne? Czy jest chociaż normalny AE Lock? (tzn jedno przyciskowy). Czy tendencja do upraszczania kamer przeniosła GS500 z kategorii "pseudoprofesjonalna" do "amatorska, kompaktowa"?

piątek, 10 lutego 2006, 17:07
Bywalec
Bywalec

Post Re: Panasonic GS400 vs GS500
Brakuje jeszcze zebry, blokady ekspozycji i paru dodatków w emnu regulacji obrazu.
Czy za przeproszeniem Panasonic leci sobie w c.....a ? Czy może po prosty GS400 oferowała zbyt wiele jak na ta klasę i cenę i była konkurencją dla nieco droższych modeli "semipro"?
Bo ja nic z tego nie rozumiem, i łudze się, że zdążę kupić GS400 zanim zniknie bo wychodzi na to, że to bardzo fajna kamerka w cenie do 5 kzł.

sobota, 11 lutego 2006, 01:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Post odp
Tez właśnie zuważyłem nowy modelek GS500 przeanalizowalem dane techniczne i nie widze różnic tylko to że przetwornik jest ciut lepszy a ekran LCD mniejszy i z mniejszą ilością pikseli

środa, 15 lutego 2006, 13:57
Bywalec
Bywalec

Post Re: odp
Iroman napisał(a):
Tez właśnie zuważyłem nowy modelek GS500 przeanalizowalem dane techniczne i nie widze różnic tylko to że przetwornik jest ciut lepszy a ekran LCD mniejszy i z mniejszą ilością pikseli

W czym jest lepszy ten przetwornik? Przy tej samej wielkości ma więcej pikseli - to jest raczej wada niż coś lepszego. Im więcej px tym mniejszy = tym mniej światła.
Właśnie wróciłem z MM i muszę przyznać, że GS400 jest naprawdę ok. Filmowanie nawet pod półką nie powoduje snieżenia obrazu. Do tego wprost gigantyczny ekran LCD (wydaje się zbyt duży) z bardzo wyraźnym obrazem. Niestety wizjer wygląda jak światełko w tunelu. Ogólnie super, choć jakby była ciut większa nie byłoby źle.

środa, 15 lutego 2006, 14:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Post odp
A obraz przypadkiem nie jest bardziej wyrazisty (ostrzejszy) ? i kolory naturalniejsze.

Oczywiście moge się mylic bardziej siedze w oprogramowaniu niz w sprzęcie. A jesli chodzi owizjer to ten typ tak ma :-)

"Ogólnie super, choć jakby była ciut większa nie byłoby źle" nie ulegajmy mitom że duże to bardziej profesionalne, jak dla mnie ta kamerka dobrze leży w dłoni.

P.S. Żyje w myśl zasady poniżej :-)

środa, 15 lutego 2006, 17:10
Bywalec
Bywalec

Post Re: odp
Iroman napisał(a):
A obraz przypadkiem nie jest bardziej wyrazisty (ostrzejszy) ? i kolory naturalniejsze.
P.S. Żyje w myśl zasady poniżej :-)

Nie miałem okazji porównać do GS500 bo takowej jeszcze nie ma, różnica pewnie zresztą nie byłaby widoczna gołym okiem.
Niestety zwiększanie ilości mpix na matrycy o zadanym rozmiarze zmniejsza rozmiar pojedyńczego czujnika, a tym samym ilość światła doń docierającą. Oczywiście "nowa" matryca może byc np. czulsza i równoważyć stratę wielkości piksela.
Ale np SONY VX2100 ma matrycę z ok 500 tys pikseli - czyli wydawałoby się malutko strasznie a obraz jest bardzo dobry (w tej klasie cenowej) a dodatkowo może filmować prawie po omacku...
Moja obecna kamera (DS65) ma przetwornik 1/8" i 800 tys pikseli i nie radzi sobie już przy przeciętnym świetle, nie mówiąc o słabym. Przy oświetleniu sztucznym obraz zawsze jest zaszumiony i mniej wyraźny, tylko na dworze przy słonecznej pogodzie można osiągnąć bardzo dobre wyniki...

środa, 15 lutego 2006, 17:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

porownuje te modele i widze tylko róznice w
wielkosci wyswietlacza LCD , 400 ma wiekszy
i rodzaju obudowy
poza tym gdzie niby te róznice w przetwornikach, przeciez powierzchnia jest taka sama
czułosc ta sama
500 ma mniej funkcji w menu.
poza tym w jakosci obrazu to pewnie bedzie to samo
ogniskowa ta sama wiec z ostroscia tez to samo
jak dla mnie to wfrali onny soft do niej i zmienili obudowe
aha jak ktos robi fotki to ma troche gorsza lampe błyskowa 500

środa, 15 lutego 2006, 18:25
Bywalec
Bywalec

Znalazlem jeszcze brak wejscia S-video i sluchawkowego w GS500 i wiekszy cyfrowy zoom :lol:.
Poza tym zauwazylem, ze chetni na kamere "wiecej niz amatorska" ze stajni Panasonic`a wola znalezc GS400 na wyprzedazach niz czekac na GS500, bo twierdza, ze nie ma w ogole co porownywac jesli chodzi o kamere nie dla kompletnego amatora.
Pozdro,
Piotr

środa, 15 lutego 2006, 20:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Post odp
czyli kamera zrobiona dla kasy i celem promowania tej kamery bedzie mowienie ze jest to następca świetnej GS400 i nic poza tym?

Tak z resztą z tego co czytałem na tym forum było z VX2000 bardz odbra kamera i pod jej popularnosc zrobiono VX2100 która jest gorsza przynajmniej tak czytalem tu na forum

środa, 15 lutego 2006, 20:32
Bywalec
Bywalec

Niestety prawda jest taka: z GS500 wycięto wszystkie jakleci funkcje "pro" robiąc ją typowo amatorską kamera dla laika, włączasz automat i lecisz z koksem...
Mam nadzieję, że zdążę kupić GS400 zanim zniknie.

środa, 15 lutego 2006, 20:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Radzę sie spieszyć. W zeszłym tygodniu w PAnasonic Polska był ostatni egzemplarz. Można jeszcze nabyć w sieciach typu MM lub EURO.

Ja od tygodnia jestem posiadaczem GS400 i wiem, że wszystko złe, co zostało o niej powiedziane natym formum nie potwierdziło się i uważqam, że jest to naprawdę niezła kamera. Zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości i możliwości.

Piotr

wtorek, 21 lutego 2006, 14:50
Bywalec
Bywalec

Już zamówiona, powinna być w tym tygodniu. Faktycznie w sklepach już coraz trudniej ją dostać, w MM mają ale za 5999 zł czyli trochę poza światem.
Co do samej kamery to za te pieniądze nie ma nic lepszego. SONY HC1 jest lepsza (wydaje się), ale dużo droższa. A wyżej sa już tylko VXy, ew, półprofesjonalne Panasoniki.

wtorek, 21 lutego 2006, 14:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]