Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 06:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 RÓŻNICA USB 2.0 A DV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post RÓŻNICA USB 2.0 A DV
WITAM
WSZYSCY PISZECIE ABY PRZEGRAĆ FILM Z KAMERY TO TYLKO PRZEZ DV. A CZEMU NIE PRZEZ USB? JAKA JEST RÓŻNICA CHODZI MI O SZCZEGÓŁY.

USB 2.0 - OBRAZ Z KAMERY DO KOMPUTERA - TAK - 480MB\S
USB 2.0 - OBRAZ Z KOMPUTERA DO KAMERY - NIE - 0MB\S

DV - OBRAZ Z KAMERY DO KOMPUTERA - TAK - 400MB\S
DV - OBRAZ Z KOMPUTERA DO KAMERY - TAK - 400MB\S

POZA TYM JAKA JEST RÓŻNICA?

piątek, 17 lutego 2006, 01:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post odp...
Taka ze zrzucać przez USB(w jakości DV) da się tylko z nowych kamer Panasonika serii GS od 75 w górę, pozatym USB nie jest obsługiwane przez większość programów. Ale wszystko co potrzebne jest w pudełku z kamerą, kabel usb, program Motion Video - można nim spokojnie zrzucać a później montwoać zrzucony plik w dowolnym innym. Program zrzuca w kodeku Panasonic DV.

Kamery innych producentów nie obsługują (z tego co mi wiadomo) pełnej jakości DV przez USB, większość sonówek ma tylko rozdzielczość 360x288 zamiast 720x576. Możliwe że najnowszy sprzęt ma już ten problem rozwiązany.

Pozatym Firewire podobno mniej obciąża procesor, (nie zauważyłem), ma go większość nowych stacjonarnych nagrywarek dvd.

Co do USB to nie widzę przeciwskazańdlaczego nie dałoby się nim wrzucać filmu do kamery , na dysk przenośny się da. Kwestia chipa w kamerze i odpowiedniego programu.

Mam GS75 i używam zarówno Firewire i USB 2.0
ostatnio USB nawet częściej.

Pozdrawiam

piątek, 17 lutego 2006, 09:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Np. Nero 6 obsługuje zrzut z kamery przez usb 2.0.

piątek, 17 lutego 2006, 09:17
Nowy
Nowy

http://www.tomshardware.pl/storage/2005 ... ds-01.html

sobota, 18 lutego 2006, 22:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

inver_ napisał(a):

obrus napisał(a):
Firewire jest jednak "szybsze"

Do Obrusa : Bardzo lakoniczne stwierdzenie, które w przypadku zgrywania materiału cyfrowego (DV) na twardy dysk nie ma uzasadnienia.
Pozwolę sobie to wyjaśnić.
Do przesłania pełnego strumienia DV potrzebna jest "przepustowość łącza" około 3,7 - 5 MB/s.
Zapewnia to zarówno standard USB 2.0 (25 MB/s) jak i IEEE1394A (30 MB/s) oraz IEEE1394B (60 MB/s).
Nie można tego powiedzieć o USB 1.1, którego rzeczywista przepustowość wynosi 1 MB/s
i jest powodem dla którego jest tyle pytań o jakość zgranego materiału.
Powracając jednak do tematu - nie ma znaczenia dla przesłania strumienia 5 MB/s z taśmy cyfrowej kamery na HDD
( czas trwania zgrywania godzinnego materiału trwa godzinę, no chyba, że taśmę puścimy szybciej LP/SP ale nie wiem co wtedy wyjdzie)
czy przepustowość będzie wynosić 10 MB/s czy 100 MB/s.

Pozdrawiam : Marian

niedziela, 19 lutego 2006, 09:47
Nowy
Nowy

MAM SPALONE DV :( I ZASTANAWIAM SIĘ CZY JE NAPRAWIAĆ BO W SERWISIE NIE CHCĄ NO CHYBA ŻE NAPISZE PISMO DO WARSZAWY I TAM SIE ZASTANOWIĄ.

KAMERA PANASONIC GS35.

niedziela, 19 lutego 2006, 22:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie chcę krakać, ale czy GS35 ma możliwość zrzutu w pełnej rozdzielczości dV przez USB :?:

niedziela, 19 lutego 2006, 22:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czto napisał(a):
Nie chcę krakać, ale czy GS35 ma możliwość zrzutu w pełnej rozdzielczości dV przez USB

Z danych technicznych wynika, że nie ma przeciwskazań (posiada port USB 2.0).
Jedyną przeszkodą może być odpowiednie oprogramowanie do montażu wideo, które będzie obsługiwać przechwytywanie przez USB 2.0.

[ Dodano: Nie Lut 19, 2006 10:42 pm ]
Witam.
Małe uzupełnienie :
czto napisał(a):
Np. Nero 6 obsługuje zrzut z kamery przez usb 2.0.

Tak więc nie powinno byc problemu.

niedziela, 19 lutego 2006, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: odp...
inver_ napisał(a):
Program zrzuca w kodeku Panasonic DV.

Hm.... Czy program zrzuca w tym przypadku w jakimkolwiek kodeku, to znaczy czy w czasie zrzutu (kopiowania na HDD) jest wymagany jakikolwiek kodek ? Wydaje mi się, że nie. Ponieważ to kamera skompresowała do formatu DV (w czasie filmowania), a zgranie na HDD jest tylko kopiowaniem.

niedziela, 19 lutego 2006, 22:47
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam.
inver_ napisał(a):

obrus napisał(a):

Do Obrusa : Bardzo lakoniczne stwierdzenie, które w przypadku zgrywania materiału cyfrowego (DV) na twardy dysk nie ma uzasadnienia.
Do przesłania pełnego strumienia DV potrzebna jest "przepustowość łącza" około 3,7 - 5 MB/s.
Zapewnia to zarówno standard USB 2.0 (25 MB/s) jak i IEEE1394A (30 MB/s) oraz IEEE1394B (60 MB/s).
Nie można tego powiedzieć o USB 1.1, którego rzeczywista przepustowość wynosi 1 MB/s
Powracając jednak do tematu - nie ma znaczenia dla przesłania strumienia 5 MB/s z taśmy cyfrowej kamery na HDD
( czas trwania zgrywania godzinnego materiału trwa godzinę, no chyba, że taśmę puścimy szybciej LP/SP ale nie wiem co wtedy wyjdzie)

no no nie tak szybko - USB to nie jest standard przesyłania strumieniowego, wymaga dwustronnego potwierdzenia przeslania danych i potwierdzenia połączenia a w dodatku jedno z urządzeń musi być hostem, fire jest w tym przypadku niezależne i pozwala nawet na polączenie dwóch kamer bez obecności kompa
drugim problemem jest traktowanie po macoszemu fire wire prze Intela i microsoft z uwagi na wdrożenie jej przez konkurenta czyli Apple ( ps USB to opracowany standard przez Intela i Microsoft a oba zostały wprowadzone w 1995 roku )
po trzecie w przypadku USB o szybkości decyduje wielkość pliku

niedziela, 19 lutego 2006, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ARF-FOTO napisał(a):

Nie rozumiem. Co ma wielkość pliku do szybkości przy zgrywaniu z kamery cyfrowej na HDD PC-ta ?

niedziela, 19 lutego 2006, 23:44
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam.
ARF-FOTO napisał(a):

Nie rozumiem. Co ma wielkość pliku do szybkości przy zgrywaniu z kamery cyfrowej na HDD PC-ta ?

eksperment
porównaj czas przesłania przez USB pliku o wielkości 1GB a 1000 plików o wielkości łacznej 1GB
w fire wire czas jest identyczny ponieważ dane lecą strumieniem i urządzenie wysyłające nie kontroluje czy urządzenie wysyłające otrzymało dane, w USB jedno urządzenie jest Hostem i kontroluje przepływ danych a zarazem pełni nadzór nad urządzeniami podrzędnymi

co do PC to transmisja danych zawsze nie przekroczy możliwości najwolniejszego urządzenia biorącego udział w transmisji ( wąskim gardłem jest najwolniejsze urządzenie wyznaczające max możliwości )

niedziela, 19 lutego 2006, 23:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko się zgadza. Moje pytanie brzmiało : Jakie to ma znaczenie przy zgrywaniu z KAMERY CYFROWEJ ? Moim skromnym zdaniem w tym przypadku żadne. Dlaczego ?
Przepustowość łącza USB 2.0 zapewnia o wiele większy transfer niż wymaga tego przesłanie pełnego strumienia DV.

poniedziałek, 20 lutego 2006, 00:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam.

inver_ napisał(a):

obrus napisał(a):

nie zgadzam się i proponuję prześledzic specyfikację IEEE 1394

w wersji A udostępniono przepływ 100, 200 lub 400 MB/s
w wersji B udostepniono przeplyw 800 MB/s ( standard przewiduje 3,2GB/s )
łącze jest
izochroniczne - gwarantujące przesyłanie danych na ustalonych wcześniej prędkości co ma znaczenie przy transporcie podatnych na opóźnienia strumieni multimedialnych, których dostarczenie na czas eliminuje potrzebę buforowania. Transfer izochroniczny jest zawsze typu urządzenie - urządzenie lub wiele urządzeń, jak również nie zaimplementowano żadnej korekcji błędów ani retransmisji
asynchroniczne - zawierające bufor i mechanizmy korekcji oraz kontroli przesyłów danych
standard powstał w 1995 roku ( w tym samym czasie co promowany przez Intela i Microsoft USB 1.1 ), zaadoptowany został do przesyłu danych cyfrowych przez DVC, DVB i VESA, standard określa przesył danych do 3,2 GB/s nawet z wykorzystaniem świadłowodu

[ Dodano: Pon Lut 20, 2006 12:39 am ]
Maryś napisał(a):
ART-FOTO.
Wszystko się zgadza. Moje pytanie brzmiało : Jakie to ma znaczenie przy zgrywaniu z KAMERY CYFROWEJ ? Moim skromnym zdaniem w tym przypadku żadne. Dlaczego ?
Przepustowość łącza USB 2.0 zapewnia o wiele większy transfer niż wymaga tego przesłanie pełnego strumienia DV.

ok tylko założenie co do przepustowości łacza jest czysto teoretyczne - jest to max jaki możemy uzyskac jednak w procesie przesyłu danych przez usb bierze udział praktycznie cały komp - do akceptacji dopiero trafił standard USB ON The GO oferujący możliwości Fire Wire ( 10 lat przepaści pomiedzy fire a usb :D ), problemem jest równiez licencja ( bolączka intela, microsoftu i innych krwiopijców ) wymagana do wdrożenia USB w urządzeniu w przeciwieństwie do Fire ktory jest Free

jeszcze jedna sprawa która przemawia za IEEE to praca z kamerą jako żródła, dekodera, urządzenia zewnętrznego obrazowania i rejestratora w tym samym czasie czego nadal nie potrafi USB

ale wybór nalezy do uzytkownika

poniedziałek, 20 lutego 2006, 00:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego ARF-FOTO.
Zapoznałem się ze specyfikacją zarówno USB 1.1, USB 2.0 jak i IEEE 1394A i IEEE 1394B dlatego pozwoliłem sobie na powyższe uwagi. Podane przez Ciebie parametry jak najbardziej się zgadzają. Ja natomiast piszę o rzeczywistej przepustowości tych standardów. Badź łaskawy i przeczytaj jakiego określenia użyłem przy USB 1.1 a więc dotyczy to także rzeczywistej przepustowości USB 2.0 i IEEE 1394A inaczej nie miałoby to sensu.
Jeszcze raz podkreślę, uważam, że powyższe dywagacje nie należałoby odnosić w przypadku zgrywania materiału cyfrowego z kamery na HDD PC-ta. Zarówno standarrd IEEE 1394A jak i USB 2.0 pozwala na transfer pełnego strumienia DV. Czas zgrania 1 godzinnego materiału będzie trwał 1 godzinę i "szybsze łącze" w tym wypadku i tak nie zapewni, że ten materiał zgramy w krótszym czasie.
Dziękuję za konstruktywną polemikę i pozdrawiam : Marian

[ Dodano: Pon Lut 20, 2006 8:11 am ]
Witam.
Zapraszam na stronę podaną przez Obrusa :
http://www.tomshardware.pl/storage/2005 ... ds-01.html
Patrz Tabela.

poniedziałek, 20 lutego 2006, 08:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona