Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 01:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 jvc gr d270 jako webcam przez usb-możliwe? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jvc gr d270 jako webcam przez usb-możliwe?
Witam-jestem nowym użytkownikiem / uzywanej niestety kamery jvc gr d270 do której nie posiadam oryginalnego oprogramowania / i mimo usilnych prób nie udało mi się uruchomić tej kamerki jako webcam . Mój system to XP i chociaż ściągałem ze strony JVC różne sterowniki to kamera nie została wykryta . Może ktoś ma większe doświadczenie i poradzi jak to zrobić i czy wogóle można / w instrukcji odczytałem że podobno można / albo podeśle linka skąd można ściągnąć wymagane oprogramowanie-byłbym bardzo wdzięczny za pomoc .

niedziela, 26 lutego 2006, 22:44
Bywalec
Bywalec

Post Re: jvc gr d270 jako webcam przez usb-możliwe?
Tez mam te kamere i nie udalo sie mi uruchmic jej bo JVC nie dostacza zadnych sterownikow i nie da sie wykorzystac tej funkcji co najwyzej z oprogramowaniem platnym (nazwy nie pamietam ale na froum bylo podane). Tak wiec JVC troche w konia wypuscili uzytkownikow z webcam w tych kamerach.

poniedziałek, 27 lutego 2006, 13:32
Nowy
Nowy

A przez FW nie działa? Ja mam GR-DF 420 i nie ma ona USB, za to przez Fire Wire działa bez żadnych sterowników. Używałem jej w programie webcamxp na spółkę z internetową logitech. Nie ma porównania w jakości. Po podłączeniu kabla i uruchomieniu kamera jest widoczna pod "moim komputerem"

środa, 1 marca 2006, 22:00
Bywalec
Bywalec

Zainstalowalem webcamXP ale bez sukcesu - na stronie tego oprogramowania pisze ze
"use your DV camcorder with webcamXP: webcamDV from orangeware" i to jest wlasnie to o czym wczesniej pisalem. Te kamery moga chodzi tylko z komercyjnym driverem webcamDV wiec byc moze twoja 420 nie potrzebuje tego lub instalowales to.
Mnie interesowalo aby uzyc ja np w Skype gdzie w jest mozliwosc uzywania video ale 270 nie dziala.

środa, 1 marca 2006, 22:28
Nowy
Nowy

Dziwię się, gdyż w przypadku obu ww. kamer na stranie jvc w specyfikacjach napisane jest "Funkcja kamery internetowej (przez IEEE 1394)"
http://www.jvc.pl/product.php?id=GR-DF4 ... tid=100016
http://www.jvc.pl/product.php?id=GR-D270EX&catid=100016
Żadnych sterowników nie dostałem przy kamerze ani też nie instalowałem z innych źródeł. Spróbuję jeszcze przy skype

Faktycznie, w Skype nie chodzi (nie znaleziono preferownych źródeł video), ale w webcamxp jest ok.

środa, 1 marca 2006, 23:52
Nowy
Nowy

Post JVC GRD 270 jako webcam - jest sposób
Trzeba ustawić kamerę w tryb memory card (pod klapką taki niebieski przełącznik) a w kompie trzeba mieć zainstalowanu sterownik webcamdv firmy orange. Wszystko działa bez zarzutu. Pozdrawiam.
PS. Ta kamera nie ma USB

niedziela, 7 maja 2006, 20:22
Nowy
Nowy

Ja chcialbym nagrac na plytke to co nagralem na kamere. Jak to zrobic?

środa, 21 czerwca 2006, 14:00
Nowy
Nowy

U mnie GR-D70E nie chodzi na USB pod sterami producenta, ale przez FW ( jako urządzenie przechwytujace ) wszystko jest OK. Oczywiście za webcamXP nalezy zapłacić. Kamerka jest w serwisie, który twierdzi, że jej USB nie obsługuje funkcji webcam, co jest niezgodne z informacją zawartą w instr. obsługi i na opakowaniu !!!

poniedziałek, 3 lipca 2006, 11:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]