Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 03:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 PD170P taka sama cena jak VX2100E 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post PD170P taka sama cena jak VX2100E
Mam mozliwosc kupienia PD ze stanow w podobnej cenie jak VX w polsce. Krece wesela i zastanawiam sie grubo nad tymi mozliowsciami. Jesli krece to kreca na ustawieniach manualnych i chodzi wlasnie aby te opcje byly przyjazne dla uzytkownika. Mam Canona ale postanowilem sie przesiasc na Sony. Vx moge kupic w polsce ale czytalem ze to malo wytrzymaly sprzet, a jesli chodzi o PD to jednak ciezko zajechac te kamerke. A w róznych warunkach sie pracuje. Prosze o porade ludzi ktorzy pracowali na obydwu tych sprzetach,

POZDRAWIAM

piątek, 3 marca 2006, 19:54
Bywalec
Bywalec

Tez sie zastanawialem nad kupnem VX2100 ale jak zobaczylem ze PD170 jest w podobnej cenie to decyzja jest oczywista PD i zadna inna poniewaz jest to kamera DVCAM i DV ma dwa wejscia na mikrofon i podobno niezawodna a z tego co słyszałem VX jest bardzo zawodny a szczegolnie przy niskich temperaturach.
Pozdrawiam

sobota, 4 marca 2006, 11:13
Stały bywalec
Stały bywalec

z tego co słyszałem VX jest bardzo zawodny a szczegolnie przy niskich temperaturach.
Pozdrawiam

PD 170 na mrozie jest równie zawodna, jak VX.

sobota, 4 marca 2006, 18:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale jesli chodzi o manual to czym sie rozni od Vx ? Jesli sie wogole rozni...

niedziela, 5 marca 2006, 21:35
Bywalec
Bywalec

PD a VX maja te same ustawienia manualne. Ja zdecydowanie polecam PD170P.

Ja pracuje na SONY DSR-250P i jest rewelka :) polecam każdemu. I dodam, że dużo ludzi c filmują wesela ma VX2100E ale nie polecam używać jej na mrozie lub jak jest dużą wilgotność a w słoneczne dni na jakieś wypady z rodzinką jest SUPER ale do wesel?? :!: Pozdrawiam

poniedziałek, 13 marca 2006, 15:46
Stały bywalec
Stały bywalec

PD a VX maja te same ustawienia manualne. Ja zdecydowanie polecam PD170P.

Ja pracuje na SONY DSR-250P i jest rewelka :) (...) VX2100E (...) na jakieś wypady z rodzinką jest SUPER ale do wesel?? :!: Pozdrawiam

A czym się różni VX2100 od PD 170 i PD 250? Założe się, że przetworniki są te same i elektronika również, tylko napęd jest inny. Przecież nawet obraz z tych trzech kamer jest nie do rozróżnienia, nie mówiąc o fonii (wyjątkowo kiepskiej jakości mikrofony zewnętrzne w PD 170 i PD 250).

PD 250 nie należy do rewelacji, moją subiektywną oceną jakości obrazu przewyższa te kamery Panasonic DVX 100.

poniedziałek, 13 marca 2006, 17:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To podaj jakis linka gdzie mozna porownac Panasonica z PD 170. Bo wlasnie sie zastanawiam nad kupnem jednej z nich. Chodzi o wesela.

poniedziałek, 13 marca 2006, 18:37
Bywalec
Bywalec

drPrado zafascynowałeś się tą małą kamerką DVX-100 i na siłę próbujesz zainteresować nia innch :!:
Jak się orientujesz DSR 250P jest to duża naramienna kamera a nie mała.
Pozdro

poniedziałek, 13 marca 2006, 19:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rozmiar się nie liczy ;-) ... ach, zapomniałem w świecie operatorów weselnych jednak tak ... im większy sprzęt tym większy profesjonalizm ;-)
Cóż dvx100 to super sprzęt ale chyba jest jednak adresowany do innego trochę odbiorcy niż operatorzy weselni. Tak się składa, że to co jest w tej kamerze najlepsze, czyli duża kontrola nad ustawieniami w trybie manualnym, nie zostanie imho wcale wykorzystana w trakcie kręcenia wesela.

Pozdrawiam
Ulv

poniedziałek, 13 marca 2006, 19:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dobra dobra, ale prosze o link gdzie moge sobie porownac te dwie kamery a doklaniej PD170 i DVX100 bo sa w podobnej cenie i nie wiem na ktora sie zdecydowac. I tak na marginesie to ja krece wesela i pracuje na manualu tak ze nie wiem skad to zdanie ze jesli weselnik to auto ???

poniedziałek, 13 marca 2006, 20:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam pd150 i musze powiedziec ze jest to najlepsza kamera w swojej klasie (oczywiscie razem z mlodszym bratem pd170).
drPrado napisał(a):
wyjątkowo kiepskiej jakości mikrofony zewnętrzne w PD 170 i PD 250

Kolega chyba nie wie o czym mowi. Fakt- mikrofony nie sa NAJLEPSZE ale z cala pewnosci i odpowiedzialnoscia musze powiedziec ze zaden mikrofon kitowy im w tej klasie nie dorownuje. Jesli jest cos co te kamery wyroznia sposrod innych, co sprawia ze kamery te uzywane sa przez ogolnokrajowe stacje TV, to jest to walsnie mozliwosc pelnej kontroli fonii, lacznie z profesionalnymi, fantomowymi wejsciami XLR. Jak sprawuja sie na weselach- nie wiem, nie probowalem ale do newsow i malych produkcji sa ta kamery bardzo dobre, bardzo wytrzymale. Co do kupna kamery zza oceanu (ja kupilem z kolega na ebayu, jego brat ja przywiozl) to co jak co, ale 1800 dolcow za kamerke z 40 godzinnym przebiegiem glowic, zadnymi widocznymi sladami uzytkowania (nie znalezlismy ANI JEDNEJ ryski na oslonie obiektywu) nawet kable byly nierozpakowane, wszystko zapakowane w oryginalne kartony. Jednym slowem- jesli mas zkogos w stanach to kupuj.
Ale wroce jeszcze do dzwieku w tej kamerze, bo sie oburzylem. Jezeli staniesz przy glosniku top normalne jest ze automat sobie rady nie da i czasem trzeba kombinowac samemu ;) Poza tym zawsze bylem zdania ze na wesela w pelni wystacza VX2100...

Pozdrawiam
Maciey

poniedziałek, 13 marca 2006, 20:46
Stały bywalec
Stały bywalec

co sprawia ze kamery te uzywane sa przez ogolnokrajowe stacje TV, to jest to walsnie mozliwosc pelnej kontroli fonii, lacznie z profesionalnymi, fantomowymi wejsciami XLR.

Ale wroce jeszcze do dzwieku w tej kamerze, bo sie oburzylem. Jezeli staniesz przy glosniku top normalne jest ze automat sobie rady nie da i czasem trzeba kombinowac samemu ;) Poza tym zawsze bylem zdania ze na wesela w pelni wystacza VX2100...

Pozdrawiam
Maciey

To, że takie kamery jak 170 i 250 są użytkowane przez stacje TV ma związek tylko z tym że są chronicznie niedoinwestowane, co oczywiście nie znaczy, że te kamery są niewystarczające.

Jeśli chodzi o dźwięk to mogę z całą pewnością stwierdzić, że 170-tka ma gorszy mikrofon od amatorskiego Panasonica GS400, zaś obydwie (170 i 250) subiektywnie gorszy obraz od wspomnianeo już Panasonica Dvx100. Piszę subiektywnie, ponieważ osobiście nie lubię nienaturalnych kolorów, przesyconych jakie daje obraz z kamer Sony, a zdecydowanie bardziej odpowiadją mi pastelowe barwy Panasonica.
Oczywiście prawdą jest, że to modele przeznaczone do zupełnie innego odbiorcy.

Co do wesel - zdecydowanie się zgadzam, VX2100 to optymalny wybór.

poniedziałek, 13 marca 2006, 21:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dużo konkretnych informacji o dvx100 znajdziesz u Wilt'a http://www.adamwilt.com/24p/index.html . Co do porównania to kiedyś takie widziałem z vx2100 i xl2 chyba, poszukam, jak znajdę to dam znać.

Pozdrawiam
Ulv

poniedziałek, 13 marca 2006, 21:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do porównania to kiedyś takie widziałem z vx2100 i xl2 chyba, poszukam, jak znajdę to dam znać.

Siedzialem dwa lata na XL1 i XL1s. Obiecalem sobie nigdy wiecej nie uzywac Canona.
/Choc ostatnio mialem okazje pobawic sie troszke XLH1 z BEiKSu... oj kusi kusi :D/

wtorek, 14 marca 2006, 00:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]