Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 09:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Nowe kamery Sony 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Nowe kamery Sony
Zauważyłem, że na ten rok wyszły nowe kamery Sony np. DCR-HC23E, DCR-HC24E czy DCR-HC35E. Zauważyłem też że i cena jest niższa. Ale co z tego, skoro nowe kamery są okrojone, nie mają np. bardzo przydatnego dla mnie wejścia Video, S-Video i Audio. Jest tylko wejście DV. Dopiero model DCR-HC96E posiada odpowiednie wejścia. Poza tym wygląd mają ładny, trochę są dłuższe od poprzedników, przez co wydają się nieco większe. Kolorowy celownik, ale to nie zawsze jest wyraźnie potrzebne. Ogólnie jakoś wydaje mi się że Sony się cofa... W sumie przymierzam się do kupna Sony DCR-HC32E. A może ktoś z was ma kamerę z nowej serii?

środa, 8 marca 2006, 00:04
Nowy
Nowy

Witam ja także przymierzam się do kupna nowej kamery sony ale chyba tylko dlatego
że miałem z nimi do czynienia a konkretnie z dcr-hc23e i mogę poweidzieć 2 najmocnejsze punkty tej kamerki to optyka Carl Zeiss Vario-Tessar (szkoda że nie Vario-Sonnar) ale i tak obraz rewelka a drugi to baterie żadna z kamer z tej półki tyle nie wytrzyma co Soniaczek.Co do wejśc s-video i dv wielka szkoda i szkoda że są dopiero w tak wysokim modelu jak 96E

Obróbka ULEAD VIDEOSTUDIO 9

środa, 8 marca 2006, 09:32
Bywalec
Bywalec

Co do wejśc s-video i dv wielka szkoda i szkoda że są dopiero w tak wysokim modelu jak 96E

No właśnie. I to jeszcze nie wszystko, wystarczy sobie porównać starsze i nowsze modele. Porównanie wszystkich funkcji pokazuje, jak bardzo Sony "ubiednił" nowe modele (oczywiście porównując modele z tej samej klasy cenowej i jakościowej).

Przykład:

http://www.sony.pl/product/CompareProdu ... =DCR-HC35E

Zostawię to bez szczegółowego komentarza. Napiszę tylko tyle: Sony dobrze wiedziało, co zrobić, żeby zjechać z ceny po to aby mieć więcej chętnych. Nic dziwnego, cena mała, a możliwości mierne. Nie wyobrażam sobie nie mieć kamery bez analogowych wejść wideo i audio. Często korzystam z montażu na komputerze, będę też z pewnością przegrywał stare kasety wideo na komputer, a do tego jest mi niezbędne wejście analogowe w kamerze. Oczywiście nie każdy tego potrzebuje, niektórzy wolą zapłacić mniej, bo im to nie jest potrzebne. Ja natomiast miałem kiedyś kamerę Sony DCR-HC19E i wszystko by było pięknie ładnie gdyby nie kompletny brak wejść (w tym również wejścia cyfrowego DV). Teraz już nie popełnię tego błędu. Skłaniam się ku Sony DCR-HC32E, która w pełni zaspokoi moje potrzeby jako człowieka któremu wystarcza przyzwoita jakość obrazu i dla którego niezwykle ważna jest funkcjonalność kamery.

środa, 8 marca 2006, 23:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]