Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 15:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Panasonic GS500 - pytanie początkującego 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Panasonic GS500 - pytanie początkującego
Hello !

Fachowcy niech się nie śmieją, ale to ptanie zadaje BARDZO początkujący użytkownik kamery cyfrowej - Panasonic GS500

Jak użyć czegoś co w opisie technicznym kamery jest wymienione jako: Efekty specjalne - odtwarzanie Wipe/Mix/Strobe/Trailing/ Negative/Black & White/Sepia/Mirror/Mosaic/ Slim/Stetch/Solarisation.

Przeczytałem całą instrukcję "od deski do deski", a o tych funkcjach nie znalazłem ani słowa. Pomijam ich ewentualną użyteczność, ale jestem po prostu ciekaw jak to działa.

Pozdrawiam
Trapp

niedziela, 26 marca 2006, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Są to tzw efekty obrazu. Np filmowany obraz jest czarno - biały, ma wygląd negatywu, sephii itd. Najlepiej sprawdzić je sobie organoleptycznie. Przy pomocy każdego efektu nakręć sobie kilka minut materiału i sprawdzisz czy Ci pasuje!
Osobiście takie efekty w kamerze uważam za zbytek łaski. Ale jak już są, to ...!
Życzę udanych filmów. Napisz jakieś wrażenia z użytkowania.
Pozdrawiam

niedziela, 26 marca 2006, 14:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Post gs500
Witam ! Kolego najlepszy nauczyciel to "doświadczenie" więc [b]doświadczalnie[/b] możesz sprawdzić jak to działa i co najważniejsze czy się przyda - nie wolno sie bać naciskać - co się da, a jak będziesz posiadał kompedium wiedzy, kamerki mają taki zaczarowany guzik reset setup i nawet gdyby się namieszało to przywróci ustawienia początkowe. Więc narazie na "sucho" czyli bez taśmy a potem w plener i egzamin z wiedzy. Życzę powodzenia -Pozdro wlodek (też amator).

niedziela, 26 marca 2006, 16:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za szybkie odpowiedzi. W 100% zgadzam się, że zawsze wszystko sprawdzić samemu, ale nie do końca zostałem zrozumiany.

Cytuj:
Przy pomocy każdego efektu nakręć sobie kilka minut materiału i sprawdzisz czy Ci pasuje!

Chodziło mi o to JAK "uruchomić działanie" takich efektów w tym konkretnie modelu kamery. Ani w instrukcji, ani w samych "menusach" urządzenia nie znalazłem ANI SŁOWA o tych możliwościach.

Więc albo mam jakiś "okrojony" sprzęt (to chyba dość absurdalny pomysł), albo po prostu nie wiem jak to zrobić. Tu właśnie moja prośba o pomoc w tej kwestii do użytkowników tego modelu.

niedziela, 26 marca 2006, 19:41
Bywalec
Bywalec

Czy coś się wyjaśniło w kwestii efektów ? Kupiłem ostatnio GS500 i też nie potrafię włączyć efektów ...

[ Dodano: Sro Sty 31, 2007 6:33 pm ]
Na oficjlanlej stronie Panasonica nie ma wogóle mowy o efektach cyfrowych w GS500. Czyli wychodzi na to, że sklepy internetowe wprowadzają ludzi w błąd pisząc o tym, że ta kamera takie funkcje posiada.

niedziela, 28 stycznia 2007, 12:56
Nowy
Nowy

jaki może być powód w gs500 powstawania smug od sztucznego światła na obrazie?
czy jest to kwestia jakichś ustawień kamery czy coś jest uszkodzone?

z góry dziękuję za pomoc

poniedziałek, 12 lutego 2007, 14:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszysko w porządku. Nie filmuj pod światło. Wszystkie kamery amatorskie tak mają.

poniedziałek, 12 lutego 2007, 21:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]