Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 16:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 JVC GR-PD1 - opinie ?! 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post JVC GR-PD1 - opinie ?!
Szukałem na Forum i niewiele znalazłem nt. tej kamery

Czy ktos używa ją do celów zarobkowych ? Jakie są o niej opinie w odniesieniu do innych popularnych kamer (Sony, Panasonic, Canon) ? Cena jest dość atrakcyjna, mozliwości wystarczające dla przeciętnego "krętacza-zarabiacza". Czytałem test JVC vs. VX2100. Niby Sony lepsze - ale za Sony zapłacę min. 8500 a JVC już za 5000-6000.
Czekam z największym zainteresowaniem na opinię byłych lub obecnych użytkowników JVC GR-PD 1.
Wszelkich nieobiektywnych maniaków Sony, Canonów i Panasoników proszę o nie komentowanie tego postu w stylu "mój VX jest lepszy ... bo tak"

wtorek, 28 marca 2006, 10:09
Stały bywalec
Stały bywalec

miałem ten sam dylemat przez jakiś czas i zdecydowałem sie na sony (odbieram za 4 dni) a to dlatego ze przez ostatnie 2 lata kręciłem dv4000 ( a jeszcze wcześniej panasiem ms5) i dżejvis mnie wkurzał przede wszystkim kiepską pracą AF, rzucaniem brzydkich, pionowych pasów przy żródłach światła no i kiepską jakością obrazu bez dostatecznego oświetlenia. Jednak 1,3 megapix przy przekątnej matrycy 1/4 to stanowczo za słabo na wesela. PD1 ma, o ile pamiętam, 1 mega na 1/3 cala, to stanowczo lepiej ale to wciąż nie jest 3ccd sonego, które na weselach sprawdza sie znakomicie (czytałem nawet opinie że 2100 jest za czuła :-) Wiec jesli masz kase to lepiej dołóz do sonego, różnica zwóci sie po 2, 3 weselach ale mam nadzieje ze jest tego warta. POza tym sprawdz jaki kąt oferuje jvc w trybie 4:3. Dane podają 40mm ale to dla trybu kinowego (25 f, 16:9), podejrzewam że na dv jest wężej niz 43 mm u sonego a to równiez wazne na weselach, pozdr ............

wtorek, 28 marca 2006, 14:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

heh a ja osobiscie bardzo lubie JVC, na DV500 i 5000 troche krecilem i sa to kamery bardzo trwale, spelniajace w 120% swoje zadanie. Co do pd1 niestety nie pomoge :)

wtorek, 28 marca 2006, 16:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.tomshardware.pl/video/20040519/index.html

Jesli chodzi o JVC to daj sobie spokuj.

POZDRAWIAM, mam nadzieje ze pomoglem...

wtorek, 28 marca 2006, 18:17
Nowy
Nowy

czwartek, 27 września 2007, 15:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Ostatnio oglądałem wesele nagrane tą kamerą obraz tragedia częstę gubienie ostrości grube pionowe pasy od silnych źródeł światła.

czwartek, 27 września 2007, 16:43
Stały bywalec
Stały bywalec

CO JEST DO WAFLA !!!!!!!!! NIE Moge ZALOZYC TEMATU NA tyM BADZIEWNYM FORUM!!!! jakies idiotyczne bledy sie pokazuja insert ignore debug mode cos tam cos tam... paranoja ?!?!? niech ktos to naprawi

czwartek, 27 września 2007, 18:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

JVC GR-PD1 to fajna kamera ale nie na wesela :)

piątek, 28 września 2007, 10:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Podstawową wadą tego modelu jest przetwornik a właściwie jego awaryjność (bubel fabryczny i dlatego cena jest taka jaka jest), bardzo często się zdarza że pada, jeśli kamera do tej pory nie miała go wymienionego to jest duże prawdopodobieństwo że trzeba będzie to zrobić. Do końca 2007r. wymieniają go nawet jeśli kamera jest po gwarancji. Po wymianie nie ma z nim problemu. Z tego co mi powiedziano w serwisie to pewna partia tych przetworników była felerna.Więcej info na JVC Polska. Następną wadą jest brak szerokiego kąta, ale z tym sobie można poradzić, chociaż by zakładając szkło na obiektyw. Więcej wad nie zauważyłem. Co do utraty ostrości, to trzeba sobie wytłumaczyć że nie jest to kamera do pracy w automacie, zwłaszcza auto focus jest do bani, w słabszym świetle potrafi się zamotać. Pracując w pełnym manualu obraz jest OK i można go w pełni kontrolować. Nie wiem dlaczego kolega napisał że nie jest to kamera do wesel, ja nakręciłem nią parę wesel i poza brakiem szerokiego kąta (co jest na początku denerwujące)radziła sobie całkiem nieźle. Podsumowują to moim zdaniem w tej cenie nie ma sobie równych.

Ostatnio edytowano niedziela, 30 września 2007, 23:09 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 29 września 2007, 00:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myśle, że na wesela jest za ciemna i nie za dużo trzeba się bawić manualem a przy takich imprezach raczej się biega z kamerą niż pieczołowicie ustawia by zrobić fajne ujęcie. Chociaż szczerze przynam, ze to tylko moje przypuszczenia bo wesel nie filmuje. Osobiście w tej kamerze najbardziej denerwował mnie balans bieli.
Co do szerokiego kąta to przy 4:3 moze jest niewystarczający ale przy 16:9 jest szerszy niż w Sony 2100 czy PD170.
Przypomniałem sobie, że mam nawet coś na serwerze zrobionego tą kamerą :)

http://www.100procent.pl/filmy/tatry_070313.wmv

sobota, 29 września 2007, 13:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]