Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 20:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Ustawienia obrazu FX1 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Ustawienia obrazu FX1
Jesli moglibyscie sie podzielic swoim doswiadczeniem w ustawieniu FX1 bede bardzo wdzieczny.

1. Chodzi mi dokladnie o obraz. Zauwazylem ze przy DV trzeba ustawic odpowiednio picture profile. To jedno ale mam pytanie czy krecicie na HDV a potem konwersja na DV czy moze tylko DV. Jesli tak to jakie ustawienia zastosowac dla DV a jakie dla HDV.

2. I jesli chodzi o balans. To czy zostawiacie na auto czy ustawic charakterystyke samemu ??? (chodzi mi o to czy automatyka sie sprawdza, bo w Canonach nie zabardzo)

3. Czy uzywac cinema-tone ???

POZDRAWIAM

czwartek, 30 marca 2006, 15:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Najlepiej wszystko samemu ustawiac, pomijam profil.
A automatyka no coz niemoze tak byc zeby kamera myslala za ciebie i tak jest o niebo lepiej niz w 2100.

czwartek, 30 marca 2006, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Osobiście nie pozostawiam kamerze zbyt wiele "wolności", choc jak poprzednik twierdzę, że jest dużo lepiej niż w VX. Nagrywam w DV (próby w HDV nie wykazały znaczącej różnicy w obrazie finalnym=> w końcu jest to zgrane na DVD i oglądane na telewizorach SD. Jest za to pewna różnica w jasności kamery działającej pod DV i pod HDV. Dlaczego zakupiłem FX? Bo ma wiele zalet jako kamera DV i... pozostawia otwartą furtkę na najbliższą - mam nadzieję - przyszłość w końcowym produkcie HDVD lub BR).
Lubię leciutko "ochłodzony" obraz i dlatego w preferencjach - drogą doświadczeń - wybrałem sto sowne ustawienia. Na imprezie jeśli to tylko możliwe balansuję. W końcu ja tu rządzę :D !

czwartek, 30 marca 2006, 21:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]