Teraz jest piątek, 16 listopada 2018, 05:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Problem z kamerą 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z kamerą
Witam wszystkich i od razu przejdę do konkretów. ;)

Mam problem z kamerką. A mianowicie chodzi o kamerę Sony DCR-HC19E. Wszystko normalnie działało do czasu. Pewnego dnia włączam kamerę i chcę wyciągnać kasetkę. Otwieram klapkę i kieszonka z kasetą nie chce wyjechać. Tzn. taśma się przez chwilę przwija a następnie albo wogóle nie wychodzi albo wysuwa się dosłownie z pół centymetra. Kiedy włącze tryb nagrywania wyskakuje błąd C:32:30 lub C:31:30 oraz jeden z dwóch napisów: "Reinsert the cassette" a jeśli próbuję to zrobić to wyskakuje później "Re-attach the power source". W instrukcji pisze, że trzeba:
a) Wyjąć i włożyć kasetę. (Tyczy 1 komunikatu) - Jest to jednak niemożliwe, ponieważ nie chce się wysuwać.
b) Odłączyć źródło zasilania. Podłączyć ponownie i spróbować użyć kamery. (Dotyczy 2 komunikatu) - Jednak to też niepomaga.
c) Wystąpiło skraplanie się wilgoci. - Jednak wtedy jak czytam dalej w instrukcji wyskakiwać powinien znaczek z kroplą, a i wysuwanie się kasety powinno działać. Zresztą skraplanie to czasowy problem, a ja mam już od dłuższego czasu.
d)Zmień kasetę. Naciśnij RESET i ponownie spróbuj użyć kamery. - Podobnie jak w "a" niemożliwe do zrealizowania z powodu kasety.

Czy może to być spowodowane tym, że do kamery dostał się piasek i to on zacina jakiś element, przez co nie wysywa się kieszonka z kasetą ???

Może miał ktoś kiedyś podobny problem albo przynajmniej może się domyślać o co chodzi i ile może kosztować naprawa. Z góry dzięki za pomoc. :wink:

wtorek, 4 kwietnia 2006, 00:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]