Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 00:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jaki akumulator do SONY DCR-VX2100E do filmowania wesel ? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Jaki akumulator do SONY DCR-VX2100E do filmowania wesel ?
Witam serdecznie !
Chciałbym zapytać jaki polecicie akumulator - do VX2100 ?. Mam oryginalny, który starcza na chwilkę i jestem w dylemacie czy kupić zamiennik na allegro NP-F950 NP-F960 6600mAh (niewiem na ile wystarczy i jak szybko się wyeksploatuje, czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie) ?, czy kupić oryginała ale znacznie mniejszego, a może akumulatr żelowy i ciężki z foton.kalisz - 9 Ah ? Chodzi o to by nagrać spokojnie ok 5 godzin materiału, w tym część materiału z lampą 3watową Sony.
Proszę o radę, bo z pewnością macie spore doświadczenie w tym temacie. Jak najlepiej zorganizować zasilanie do tej kamery nie wydając fortuny, ale tak, żeby to wszystko fajnie działało. Może jakieś linki do sprzętu?. Dzięki z góry. Pozdrawiam.

środa, 5 kwietnia 2006, 09:06
Stały bywalec
Stały bywalec

kup duzy zamiennik f950 lub 960, to bez znaczenia jaki tak samo jak firma, akumulatory są wykoane w technologii Li-ion i posiadają mikroprocesor wiec więc są wykonane bardzo solidnie, nawet te no name które sa sprzedawane w foto-tip po 250 zł. Osobiście uzywam unomata LI-4XS (F-960) 6000mAh (czas pracy ponad 8 h). Co do światła to uzywam lampki 20W zasilanej z żela 4,5 Ah który nosze na ramieniu, cały zestaw sprawdza sie świetnie ...........

środa, 5 kwietnia 2006, 09:28
Stały bywalec
Stały bywalec

a co myślicie o takich akumulatorach z allegro - mają dużą pojemność, info itp ale czy są coś warte ???? - no napewno są tanie, to wiem, ale czy ktoś testował takie cuda ? I czy VX2100E będzie pokazywała info o faktycznym stanie rozładowania akumulatora. Przykładowy link do takiego akumulatora - poniżej Dzięki za poradę. http://www.allegro.pl/item94281406_ak_d ... szawa.html

środa, 5 kwietnia 2006, 14:32
Bywalec
Bywalec

Spoko Pana Zizioka i jego akkum.... na Allegro polecam z czystym sumieniem !!!
Sam przed 3 laty kupiłem akumulatorki CGR-420 do swego Panasia i do dzis mi służy jak należy ! Wytrzymałość bez większych zmian ok 2h nagrywania przy poborze mocy 7,4 W
Tak więc ja jestem zadowolony...

Eh, nigdyś do Pansia S-VHS MS-5, co roku góra 2 człek wyminiał po 2 ogniwa na nowe za słone pieniądze ponad 120zł/szt a filmowało sie góra 1h na jednym... a jaki ciezki był...eh :cry:

wtorek, 25 kwietnia 2006, 00:22
Bywalec
Bywalec

Co do światła to uzywam lampki 20W zasilanej z żela 4,5 Ah który nosze na ramieniu, cały zestaw sprawdza sie świetnie ...........

Centur na ile czasu wystarcza ci ten alumulatorek do lampy, gdzie go można zakupić?

wtorek, 25 kwietnia 2006, 12:03
Stały bywalec
Stały bywalec

ten aku starcza przynajmniej na 1,5 h świecenia ciągłego, nowy nawet na dłużej, wazy 1,7 kg a mozesz go kupic na allegro za 23 zł http://www.allegro.pl/item99830230_akum ... _nowy.html ja uzywam 2 sztuki na całe wesele

środa, 26 kwietnia 2006, 11:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]