Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 02:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Panasonic NvGS 27 , 75 a 180 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic NvGS 27 , 75 a 180
Mam problem potrzebuję kamery do uzytku domowego - głownie filmowania mojego synka.
Czy jest sens zapłacić ok 700 zł wiecej za 180 lub 75 niż za nowy 27 ktory kosztuje ok 1250. Czy warto wydac tą kasę tylko dla 3CCD?
Jestem amatorem proszę o rade. Dwa lata temu kupiłem aparat Canon 75A z a1500 zł - miał kilka bajerów. Teraz najtanszy model za 500 zł jest od niego lepszy (z wiekszości funkcji nie korzystałe, chociaż wydawało mi się ze bede ich używał). Załuje ze nie kupiłem wtedy jakiegos modelu za 750 zł a nie 1500 zł. Nie chcę popełnić tego samego błedu z kamerką.
Potrzebuje jej tylko do nagrywania (plener lub w domu) zgrywania w dobrej jakości na CD. Oczywiście czym lepsza jakośc obrazu i dzwieku tym lepiej, ale czy te roznice sa wogole zauwazalne? Czy ten najtanszy model jest wystarczajacy dla moich potrzeb?
Proszę o porade.

czwartek, 6 kwietnia 2006, 22:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Piszesz, że im lepsza jakość obrazu i dźwięku tym lepiej- no fakt, ale zapewne zdajesz sobie sprawę, że wiąże sie to z "lepszą" ceną :lol: NIe jestem profesjonalistą by doradzać w tej kwestii, ale ja wolałbym dołożyc nie 700zl jak piszesz a kolo 300zl i miec używaną nv gs75 oczywiście warto zwrócic uwagę na stan w takim przypadku.Na Allegro nowe kosztują już od 1700zl więc warto rozejrzeć się za uzywaną, niektórzy mają te kamerki od dłuższego czasu a i tak sprzęt przeleżał w szafie wiec jak nowy.Uważam, że obraz z takiej kamery bedzie dużo lepszy.Czytałem wiele, że obraz z najtanszych Panasów jest badziewny i przegrywa z konkurencją.Jak pisałem nie jestem profesjonalistą, piszę co słyszałem i własne odczucia.
Pozdrawiam :wink:

czwartek, 6 kwietnia 2006, 23:30
Stały bywalec
Stały bywalec

kupujac kamere sugeruje - podac sobie konretna kwote - jaka chcesz przeznaczyc na ten cel = wtedy szukasz najlepszej opcji w tej cenie i kupujesz... a roznica 700zł to dość dużo - jesli Cie na to stać to dokładaj - bo róznica w jakosci na pewno bedzie lepsza o te 700zł :)
takie dokładanie kasy jest duzym problemem... ja miałem podobnie... odłozylem sobie 1800 zł i szukałem - padło na gs180 za 2000 tys. ale zastanawilem sie ze moze jak doloze 400zł to kupie gs280 bo ma tam kilka bajerow lepszych... no ale tutaj wygrał rozsądek kierowany funduszami... takie życie... :roll:

http://www.dzentelman.com/teledyski
GG 4330030
dzentelman@NOSPAMwp.pl
http://dzentelman.wordpress.com/files/2 ... -ver-2.jpg
---------------------------

piątek, 7 kwietnia 2006, 01:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Gs75 i 180 pozwalaja "zrzucac" material video w pelnej jakosci poprzez wejscie USB. W nizszych modelach lub modelach konkurencji musisz dodatkowo zainwestowac w karte Fire-Wire. To taka dodatkowa uwaga.

piątek, 7 kwietnia 2006, 08:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hej
Piszesz, że im lepsza jakość obrazu i dźwięku tym lepiej- no fakt, ale zapewne zdajesz sobie sprawę, że wiąże sie to z "lepszą" ceną :lol: NIe jestem profesjonalistą by doradzać w tej kwestii, ale ja wolałbym dołożyc nie 700zl jak piszesz a kolo 300zl i miec używaną nv gs75 oczywiście warto zwrócic uwagę na stan w takim przypadku.Na Allegro nowe kosztują już od 1700zl więc warto rozejrzeć się za uzywaną, niektórzy mają te kamerki od dłuższego czasu a i tak sprzęt przeleżał w szafie wiec jak nowy.Uważam, że obraz z takiej kamery bedzie dużo lepszy.Czytałem wiele, że obraz z najtanszych Panasów jest badziewny i przegrywa z konkurencją.Jak pisałem nie jestem profesjonalistą, piszę co słyszałem i własne odczucia.

No właśnie, świetny pomysł z tą używaną kamerką!
Tak się akurat składa, że mógłbym pomóc i sprzedać swojego GS75 :lol:

piątek, 7 kwietnia 2006, 09:56
Nowy
Nowy

Post Karta fire wire
Co oznacza ze musze zainwestowac w karte Fire Wire? Masz na myśli kamere czy komuter? Nie znam sie na Tym.

[ Dodano: Pią Kwi 07, 2006 4:37 pm ]
Szymon-fotograf napisał(a):
Hej

Oczywiscie masz rację, ale czy ja jako amator zauwaze roznice pomiedzy 27 a 75 (ew.180) czy faktycnie jednak wydac te 400 lub 700 zł wiecej. Tak naprawde mam srodki i na 180 tylko czy warto do amatorskiego uzytku wydawac tyle kasy?
czy faktycznie tanie modele Panasonica sa kiepskie?
Jakie ew. sa alternatywy dla tych kamer w przedziale 1200 - 1900 zł?

piątek, 7 kwietnia 2006, 15:29
Bywalec
Bywalec

Różnice zawsze sa widocze, a w związku z brakiem doswiadczenia ewentualne niedostaki doswiadczenia i ograniczenia sprzętu będą się sumowały. Osobiście kupuje zawsze najdroższy sprzęt na jaki mnie stać poniewaz zauważyłem,że bardzo irytuja mnie niedoskonałości jakie zaczynam po pewnym czasie dostrzegać.

piątek, 7 kwietnia 2006, 15:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

PS. chociaż nie ukrywam ze często tak jest :lol:

piątek, 7 kwietnia 2006, 19:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Różnice zawsze sa widocze, a w związku z brakiem doswiadczenia ewentualne niedostaki doswiadczenia i ograniczenia sprzętu będą się sumowały. Osobiście kupuje zawsze najdroższy sprzęt na jaki mnie stać poniewaz zauważyłem,że bardzo irytuja mnie niedoskonałości jakie zaczynam po pewnym czasie dostrzegać.

Coż za trafne stwierdzenie!
Podpisuję się wszystkimi kończynami :D

Pozdrawiam

piątek, 7 kwietnia 2006, 19:24
Nowy
Nowy

Siema posiadam kamerkę Panasonic NV-GS75 I MAM PROBLEM .
przy zgywaniu na kompa jakość zgywanego materiału jest ok. ale po zgraniu na płytę dvd
jakość jest o wiele gorsza i występują gdzie niegdzie małe plamki niebieskie lub czerwone.
Do zgywania materiału używam prgramu Pinnacle Studio9 wersja Trial POMOCY!.

piątek, 7 kwietnia 2006, 22:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pozdrawiam

sobota, 8 kwietnia 2006, 09:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]