Teraz jest środa, 22 sierpnia 2018, 02:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 SONY HC96E 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post SONY HC96E
Proszę posiadaczy takowej kamery o wypowiedzienie się na jej temat.

sobota, 8 kwietnia 2006, 14:27
Nowy
Nowy

Nie moglem sie nigdzie doczekac wypowiedzi na ta kamere.
Chcialem kupic panasonic'a gs280 ale w praktyce lepiej wypada ten model sony juz ja zamowilem i powinnieniem ja dostac po niedzieli i jak ja dostane to napisze kilka slow o niej i jak da rade zamieszcze pare fotek z niej.

Pozdrawiam.

środa, 24 maja 2006, 14:58
Bywalec
Bywalec

Jako czysty amatorowiec to powiem ze kamerka jest spooko
kilka skompresowanych filmikow:
http://spin.ict.pwr.wroc.pl/hak/down/fi ... t/Bednary/

no i zalecam kupno drugiego wiekszego akumulatorka !

sobota, 3 czerwca 2006, 15:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
heh również zastanawiałem sie miedzy HC96 i Panasonic gs280. Wybieram Soniacza i kamerke bede miał pod koniec czerwca ;]]]]

niedziela, 4 czerwca 2006, 21:29
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

... obejzalem te klipy z driftu i... kupilbym Panasonica
Panasonic gozej radzi sobie w kiepskim swietle natomiast Sony przepala biele, ostrzy o wiele woniej od panasonica i potrtafi ta ostrosc gubic - co widac na klipach z Bednar (znaczaca roznica - Panas ma bardzo dobry i szybki focus), Sony jest glosniejsza kamera od Panasonica. Panasonic generuje ladniejszy mniej ziarnisty obraz z lepszymi kolorami....

wtorek, 6 czerwca 2006, 11:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ehh i znowu zagadka.. kiedy już przekonuje sie do którejś z nich znowu pojawia sie osoba która daje mi do myślenia... CO WKOŃCU WYBRAĆ ;/ ??

wtorek, 6 czerwca 2006, 18:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zgadzam sie z marcinem , mam gorszy nawet model Panasa ( 180 ) i ostrzy bardzo dobrze nawet na maxymalnej ogniskowej , jest bardzo cicha - wogole nie slychac pracy kamery na filmie , i kolory sa super - 100% rzeczywiste

A w 280 moze byc tylko lepiej ;)

wtorek, 6 czerwca 2006, 20:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Stoję przed podobnym wyborem i zdecydowałbym się na Panasonic, ale niestety nie posiada wejścia analogowego, którego potrzebuję. Pozostaje Sony.

Pozdrawiam

Zbyszek

piątek, 23 czerwca 2006, 11:33
Nowy
Nowy

jak ja bylem przed takim wyborem panas gs280 albo sony HC96E, 99% przedstawicieli sklepow polecalo sony hc96e a tak na marginesie w testach sony "bierze" panasa gs280.

Aktualnie obie kamery zamienilem na aparat cyfrowy sony h5 ;)

piątek, 23 czerwca 2006, 11:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
99% przedstawicieli sklepow polecalo sony hc96e a tak na marginesie w testach sony "bierze" panasa gs280

to bardzo dziwne, bo niedawno ja także stałem przed wyborem jednej z tych dwóch kamer i żaden ze sprzedawcównie nie wskazał na HC96e tylko na GS280, no z małym wyjątkiem w firmowym salonie Sony :). Sam też dość dokładnie (przynajmniej tak mi się zdaje) porównałem oba modele w "sklepie nie dla idiotów" i z moich obserwacji GS280 był lepszy.
Co do testów to sprawdź tutaj:
http://www.camcorderinfo.com/ratings.php
co prawda, tam jest GS300 ale to dokładnie te same kamery z tym że GS300 ma DV in, i w tym teście GS300 jest lepiej oceniony od HC-96c. Jeśli natomiast masz na myśli testy na rosyjskiej stronie to nie do końca im ufam. Ale najlepszym sprawdzianem był zamieszczony filmik z "bednar" wykonany na HC-96e- po prostu kaszana. A poza tym najlepszym porównaniem jest to którą kamerę kupują chętniej klienci, ja to sprawdzam na rynku niemieckim:
http://www.chip.de/c1_navseite_13652931 ... 987&tid2=0
i tutaj pomimo iż GS280 jest o 15 euro droższa od HC-96e która ma DV in to jednak chętniej jest nabywana GS280 co jest najlepszą recenzją dla tej kamery :)

niedziela, 25 czerwca 2006, 22:31
Nowy
Nowy

Mam takie pytanko.
To ze sony ma rozdzielczość 3 megapikseli a gs-280 tak jakos dziwnie 630.000 x 3 .Nie sprawia ze sony jest lepsza ?

Pozdrawiam

wtorek, 27 czerwca 2006, 13:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To jest rozdzielczość wyłącznie do zdjęć. A kamera służy do filmowania.

Pozdrawiam

wtorek, 27 czerwca 2006, 16:36
Bywalec
Bywalec

Witma

Mam takie pytanko.
To ze sony ma rozdzielczość 3 megapikseli a gs-280 tak jakos dziwnie 630.000 x 3 .Nie sprawia ze sony jest lepsza ?

Pozdrawiam

Tak jakos dziwnie panasonic ma 3 ccd a sony tylko 1 ccd dlatego jest x3;)

wtorek, 27 czerwca 2006, 19:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tak jakoś dziwnie się składa, że dla GS280 podajesz liczbę efektywną pikseli a dla Sony liczbę maksymalną pikseli, więc twoje pytanie od razu na wstępie zawiera błąd nazwijmy go metodologicznym :) . Jeżeli już piszesz, że GS280 wykorzystuje do filmowania efektywnie 3x630k pikseli, to Sony analogicznie wykorzystuje efektywnie 2048 pikseli (PAL 4:3).
Co do twojego pytania, jeśli by tak było, że przetwornik o większej liczbie efektywnie wykorzystywanych pikseli od razu z definicji dawałby lepszy jakościowo obraz, to HC96E mająca 2048 dawała by lepszy obraz od FX-1 korzystającej efektywnie z 1070 x 3. A zapewniam cię, że tak nie jest. Natomiast na jakość obrazu w GS280 zasadniczy wpływ mają dwa elementy, których nie ma HC96e. Pierwszy to zaimplementowany z rozwiązań profesjonalnych system trzyprzetwornikowy, charakteryzujący się znacznie bardziej bogatszym obrazem szczególnie w zakresie palety barw od kamer opartych na systemie jednoprzetwornikowym, a drugi to optyczny stabilizator obrazu - to rozwiązanie również jest powszechnie stosowane w kamerach profesjonalnych. I pewnie właśnie dlatego GS280 w dobrych warunkach oświetleniowych daje jakościowo lepszy obraz :) .

czwartek, 29 czerwca 2006, 01:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]