Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 02:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 jaka kamera wideo 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jaka kamera wideo
Cześć !
Szukam raczej taniej kamery video tak za ca 1,8 - 2,2 tys zł.
I tu ptania
1. jaki stanard zapisu polecacie (Hi8, miniDV, digital8, itp)
2. czy kamery cyfrowe mają mozliwość przegrania na zwykłe wideo VHS
3. Czy 800 tys pix rozdzielczosci w cyfrowyc to ok
3 Czy opcja foto w kamerach to coś przydatnego czy kolejny bajer
4. Co sądzicie o firmach Samsung (kamera VP - D 11i z miniDV) i Canon (V65 Hi8) - widzialem fajne w media markecie.

Od razudodaję, że nie jestem videomaniakiem. Ot szukam zwykłego sprzetu by pofilmować dzieci jak rosna, wakacje itp.

Z góry dziękuję

niedziela, 16 marca 2003, 23:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Będzie cięzko zmieścić sie w tej granicy ,ale najpierw odpowiedź na twoje pytania:
1)Co do standardu Hi8 to wykorzystują go jedynie kamery analogowe,natomiast miniDV i digital8 kamery cyfrowe. Za kwote która podałęś możesz kupić albo analogową z wieloma nastawieniami,reczny balans bieli,migawka,ręczna ostrość , itd.Może starczy ci jeszcze na akumulator dodatkowy.Natomiast cyfrówkę to nie wiem może jakąś znajdziesz(kiedys widziałęm JVC za 1999zł) ,ale nie będzie ona miała zbyt wiele funkcji.
2)mają możliwosc jeśli posiadają wyjście typu chinch lub s-video - ale chyba wszystkie posiadają,gorzej jest z wejściami tego typu(w kamerach cyfrowych) bo tańsze modele chyba nie maja wejść analogowych(ale nie jestem pewien)
3. TAK
3 Dla jednych przydatne dla drugich bajer,zdjęcia robione za pomoca kamer mają kiepską rozdzielczość ,(jedynie kamery z technologią MegaPixel oferują chyba lepsza jakośc zdjeć)
4.O samsungu nic nie powiem bo nie wiem,napewno bym go nie kupił,co do Canona bawiłem się nim trochę (nie była to moja kamera tylko koleżanki) i jak mi powiedziała ta kamera w ciągu roku była 3 razy w serwisie,miała mi. problem z przetwornikami,pojawiły się martwe pixele, miała też problem z głowicą,czasami nagrany obraz drgał i całe ujęcie spaprane.No ale może ta kamera to wyjątek, chociaż słyszałem też o innych awariach tej firmy.
No więc jeśli nie będziesz montowac (ani w najbliższym czasie nie przyjdzie ci taka ochota) to kup kamere analogową,przynajmniej oszczędzisz pieniądze i kupisz sobie za to dodatkowy akumulatorek(te standardowe nie starczają na długo)

poniedziałek, 17 marca 2003, 11:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Leon nie zgodzę się z tobą.
Myślę że lepiej kupić cyfrówkę miniDV,niż analoga.Jak wiadomo zapis analogowy odchodzi w zapomnienie,zarówno audio jak i video.
Glaptus jak masz zamiar wykorzystywać kamerę okazjonalnie to wnioskuję że ma ona pracować u Ciebie ładnych parę lat dlatego kup miniDV.Już niedługo będą dostępne w rozsądnych cenach nagrywarki DVD zarówno stacjonarne jak i to do komputera.Jeśli posiadasz komputer dokładasz parę groszy(od 100zł)kupujesz kontroler FireWire,oprogramowanie za free i robisz montaż nieliniowy na swoim komputerze,a poźniej zapisujesz na DVD.Chyba nie muszę przekonywać Cię co do jakości DVD w porównaniu do VHS.Oczywiście zawsze możesz nagrać materiał z kamery mini DV na VHS za pomocą Chinch lub S-Video.
Kamera cyfrowa nie musi mieć bajerów typu:mozaika,black&white,przejścia,napisy.to wszystko zrobisz podczas montażu na komputerze(i dużo,dużo więcej).
jeśli chodzi o ceny rozejrzyj się są naprawdę różne,najlepiej sprowadz z niemiec jest dużo taniej.
Myśle że ten Samsung zadowoli Cię.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 17 marca 2003, 16:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam,mój post początkowo wyglądał tak że w pierwszym punkcie napisałem że radzę kupić cyfrówkę, że będzie łatwiej montowac w przyszłoś itd.Potem jak jeszcze raz przeczytałem posta a szczegulnie dwie rzeczy:"Od razudodaję, że nie jestem videomaniakiem. Ot szukam zwykłego sprzętu by pofilmować dzieci jak rosna, wakacje itp. " i "taniej kamery video tak za ca 1,8 - 2,2 tys zł. ".Po tym stwierdziłem że jednak nie będę doradzał kamery cyfrowej bo glaptus zbytnio sie nie zmieści w tej cenie doliczając pare kasetek miniDV i dodatkową baterię.Oczywiście nie musi kupować dodatkowej baterii ale znając życie nie starcza na aż tak długo bo ma małą pojemność.Dlatego tez poradzięłm by kupił analoga.Oczywiście ja też nie popieram aby kupować coś co odchodzi do lamusa (już o tym kiedyś pisałem) ale w tym przypadku stwierdziłem że takie rozwiązanie będzie najlepsze.
Jeśli już kupowac to albo Sony , JVC, Canon,Panasonic, no ale nie Samsunga no chyba że ktoś pracował na tym sprzęcie i wie jak się sprawuje.Wolę kupić już kamerę firmy która ma wypracowaną renomę i wiadomo przynajmniej co się kupuje.

poniedziałek, 17 marca 2003, 20:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Samsung TAK
:wink:
Rada moja to kierować się b.dobra optyką : tj jasność , zoom optyczny i stabilizacja optyczna . Sam zapis to standard DV lub Hi8 czy Digital8 - odpowiednio to 500,400,500 linii w poziomie. Powtarzam optyka w kamerze to podstawa . Kamery Samsunga są ok! jest w czym wybierać i cenowo dla każdego , polecam VP-D... I . " I " oznacza , że można materiał obrobiony w komputerze zgrać do kamery - polecam. A co do przegrywania na płyty DVD i CD-Video to ja nie znam osoby która bylaby zdowolona z jakości i odtwarzała te płyty na stacjonarnym DVD.
Jakub

poniedziałek, 17 marca 2003, 21:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do jakości CD -Video ok można mieć zastrzeżenia,no ale do DVD to już kwestia umiejętności nagrania materiału na DVD (nie należy już tak bardzo kompresowac jak na VCD bo DVD ma b.dużą pojemność-a przynajmniej tak mi podpowiada rozum w sprawie tej kwestii.

poniedziałek, 17 marca 2003, 22:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DVD
Proszę nagraj płyte DVD z kamery DV i skorzystaj ze stacjonarnego DVD. jeśli będziesz zadowolony z jakości to .......... jest to lanie wody. :wink:

wtorek, 18 marca 2003, 00:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Napisałem pod koniec mojej wypowiedzi tak:
Leon zawodowiec napisał(a):
...-a przynajmniej tak mi podpowiada rozum w sprawie tej kwestii.

O razu napisze że nie mam doświadczenia w nagrywaniu płyt DVD ani CD-Video, ale sadziłem że jeśli płyta CD ma 700MB , i mozna chyba na nia nagrac nie wie ile 30 40 minut filmu(jesli się mylę to prosze mnie poprawić) to np te 30 minut filmu z kamery DV(ok 6GB) musi być dosyć skompresowane aby się zmieściło na tej płytce.
Natomiast płyty DVD maja o wiele więksża pojemność , najmniejsze zaczynaja się od 4,7GB(chyba ) są również większe.Tak więc wydaje mi sie że nie trzeba już tak kompresowac materiału aby go upchnąć na te płytkę.Nie wiem jak jest kodowany materiał na płytę DVD, czy można nagrać od razu materiał z kamery na płytę DVD czy nie ,czy musi on zostać poddany kompresji tak jak to się ma w przypadku CD-VIDEO.Najlepiej niech sie wypowie ktoś kto nagrał film na DVD i będzie jasne.

wtorek, 18 marca 2003, 11:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post W czym rzecz?
Widzę tu dyskusję nt kompresowania. No i mam swoje 3 grosze do wtrącenia....
DV, DVD VCD. Jakby nie spojrzeć wszystkie trzy wykorzystują kompletnie inne algorytmy kodujące.

DV to kodek częściowo wywodzący się z mjpega - każda klatka zapisywana jest w całości jak fotka jpg - czyli zawiera 100% informacji. DV w odróżnieniu od mjpeg ma stały stopień kompresji czyli kazda klatka ma zawsze identyczną wielkość. Nie jest to niestety zaleta tego standardu... (podwyższenie bitrate na sceny skomplikowanej zawierającej wiele szczegółów kosztem scen prostych np widok nieba to rozwiązanie na których bazują nowocześniejsze kodeki). Rozdzielczość - 720x576. Obraz w kamerach zapisywany z przeplotem. Kompresja stała 1:5.

VCD wykorzystuje kompresję mpeg1. Jest to już dosyc leciwy format który charakteryzuje się bitratem na poziomie ca 1400kbit/s (dla VCD). Jest to wartość stała więc nie możemy zwiększyć bitrate'u aby poprawić jakość. Klatki nie są zapisywane tak jak w DV w 100% ale występuja klatki kluczowe które zawierają pełną informację oraz klatki przejściowe które zawierają informacje tylko o zmianach w obrazie.
Rozdzielczość niska 352x288 (PAL) bez przeplotu. Oprócz VCD mozna film zapisać takż w mpeg1 z zupełnie innym bitaratem (wyższym lub niższym). Generalnie standard VideoCD ogranicza bitrate do 1400kbit aby płyta VCD mogła być odtworzona w napędzie o pojedynczej prędkości - i tylko takie płyty odczytają stancjonarne odtwarzacze...

DVD wykorzystuje kodek mpeg2. To duzo lepsze rozwiazanie ale tez juz przestarzałe w stosunku do DIVX czy mpeg4. W porównaniu do VCD zwiększono bitrate który może osiągać zdaje się nawet 8000kbit (nie może przekroczyć 1350kB/sek - bo tyle wynosi max transfer pojedynczej prędkości DVD). Wartość może być różna dlatego mozna kodować film z różną jakością. Dodatkowo kodek ma kilka zaawansowanych algorytmów które pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości obrazu. iDCT, Kompensacja ruchu itd. Rozdzielczość z tego co wiem może być ustalona na inną niż 720x576 - np w SVCD wykorzystywany jest mpeg2 z zupełnie inna rozdzielczością...
Aha - obraz może być zapisany z przeplotem. No i duży plus to format anamorficzny...

Oprócz tego są kodeki typu mpeg4 - Xvid, Divx. Divx wywodzi się z mpeg4 i pierwsze wersje opierały się na zmodyfikowanych kodekach microsoftu - były ich zhakowanymi wersjami. Teraz to już praktycznie nowy kodek (wersja 5). Wersja 6 ma już zerwać więzy kompatybilności z mpeg4 - przez co programiści chcą podobno uzyskać 2 krotnie wiekszą wydajność.
Rozdzielczość teoretycznie dowolna - nawet powyżej 720x576. Zmienny stopień kompresji. Jak na razie brak informacji jesli chodzi o format anamorficzny - czyli obraz 16/9 zapisany w formacie rozciągniętym w pionie w rozdzielczości 720x576. To spora wada.

Jaki z tego morał? VCD do lamusa lub dla osób wypalających płytki CD i godzące się z wysoką utratą jakości. DVD - świetna kompatybilność z odtwarzaczami ale technologia już nie najmłodsza przez co 1,5 godzinny film mieści się na 4,7GB płytce - i wcale nie oszałamia jakością... Divx- przy umiejętnym obchodzeniu sie z tym kodekiem uzyskujemy obraz na poziomie DVD zajmujący kilkakrotnie mniej miejsca - ale nasze dzieło oprócz komputera i odtwarzaczy np firmy KISS na niczym innym nie zostanie odtworzone...
I nie ma tu miejsca na porównania typu - 600MB to słaba jakość a 4GB to super jakość. Wszystko zależy od kodeka.
No i jeszcze jedna uwaga. Formaty DV, mpeg1, mpeg2 charakteryzują się tym że dane dekompresowane są zawsze w podobny sposób. Natomiast algorytmy kompresji są już różne. Dlatego kodek kodekowi nie równy i dobrze jest popróbować różne programy zanim się nasze dzieło zapisze a plik źródłowy wykazuje. Bo końcowy plik np mpeg2 może być fatalnej jakości mimo zastosowania wysokiego bitrate...

Pozdrawiam

emes

wtorek, 18 marca 2003, 16:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Takiej odpowiedzi oczekiwałem.
To jest odpowiedź dla tych którzy kupili kamerę DV i " jutro" nagraja na płycie swój wspaniały jakościowo film - gratuluję .
DDDDDługa droga przed Nimi.
Namieszałem
Ale o to mi chodziło.
Jakub

wtorek, 18 marca 2003, 22:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post KUP CYFRE!!!!!
Jak tak widze co koledzy ci doradzaja to ja uwazam ze kup cyfre i nie wachaj sie ani troche za 2500 pln mozesz kupic dobrego Canona ja Mam prawde mówiac XL-1 ale Canon to solidna firma i nie wachaj sie ino kup, albo poczekaj jeszcze troche , po swietach Wielkanocnych znowu powinny spasc ceny i ta kamerka która teraz kosztuje 3000 bedzie kosztowała 2300 wiec poczekaj a jak nie to przeznacz na to 2500 i kup cyfre z Canona....

Pozdrawiam !!!!

M.R.

wtorek, 18 marca 2003, 23:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Giber a masz doświadczenie z kamerkami innych firm czy tylko z canonem. kiedyś miałem do porównania cenowo podobne kamerki sony i canona, gdzie w mojej ocenie sony była lepsza. ja w wyborze kieruję się zawsze ceną, do czego dany sprzęt przeznaczam, jak spisuje się w mojej ręce, czy produkt wynikowy (film) spełnia moje minimalne wymagania i posiada możliwość edycji i stosowania różnych akcesori.

pozdrawiam
FStyl

środa, 19 marca 2003, 12:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chciałbym jeszcze dla niezdecydowanych co do formatu zacytować pewien tekst:

DivX 6: już za rok dwa razy lepszy

Jak poinformowała prosto z targów CeBIT niemiecka redakcja Chipa, firma DivXNetworks ujawniła dalsze losy kodeka DivX. Na wersję 6.0, która charakteryzować będzie się dwa razy lepszą efektywnością kodowania, poczekamy przynajmniej do przyszłego roku. Co ciekawsze, przestanie ona naśladować swój płatny pierwowzór MPEG-4 i zamiast zgodności ze stanardem H.264 ma pójść własną drogą rozwojową. Przedstawiciele DivXNetworks planują też - szczególnie w Europie, gdzie DivX ma chyba najwięcej zwolenników - rozwinąć produkcję sprzętowych rozwiązań bazujących na standardzie DivX. Zawarte zostały już umowy z firmami Philipsem, Texas Instruments i Sigma Designs na produkcje procesorów sygnałowych, a od 2005 roku można już spodziewać się odtwarzaczy DVD dekodujących DivX'a 6. Dziś trudno kwestionować popularność standardu, ale w końcu rok to bardzo dużo czasu przy obecnym tempie zmian w branży IT i kto wie, czy do tego czasu nie znajdzie się żaden konkurent...

źródło: http://www.infojama.pl/

Pozdrawiam.

środa, 19 marca 2003, 15:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Samsung TAK
Jakub napisał(a):
:wink:
Rada moja to kierować się b.dobra optyką : tj jasność , zoom optyczny i stabilizacja optyczna . Sam zapis to standard DV lub Hi8 czy Digital8 - odpowiednio to 500,400,500 linii w poziomie. Powtarzam optyka w kamerze to podstawa . Kamery Samsunga są ok! jest w czym wybierać i cenowo dla każdego , polecam VP-D... I . " I " oznacza , że można materiał obrobiony w komputerze zgrać do kamery - polecam. A co do przegrywania na płyty DVD i CD-Video to ja nie znam osoby która bylaby zdowolona z jakości i odtwarzała te płyty na stacjonarnym DVD.
Jakub
:D :D :D :D

środa, 30 kwietnia 2003, 22:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

O jakiej optyce mówimy w sprzęcie za wymienioną wyżej cenę, nawet najepsza optyka nie pokona rozdzielczości zapisu np. VHS. Radzę kupić kamerkę DV , raczej nie Canon bo z tą firmą mam sporo złych doświadczeń.

czwartek, 1 maja 2003, 09:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona