Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 03:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 CO WARTO KUPIĆ SONY PD170 CZY FX1 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post CO WARTO KUPIĆ SONY PD170 CZY FX1
CO WARTO KUPIĆ SONY PD170 CZY FX1?

wtorek, 11 kwietnia 2006, 20:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jejuuuu uzywajcie czasem formulki "SZUKAJ" bo temat ten poruszany był na forum z milion razy chyba.
Osobiscie obstaje przy PD150, bo to pewny, wydajny i praktycznie niezniszczalny sprzet, z duzymi mozliwosciami audio. Fx1 t fajna kamerka, choc wg. mnie nie dopracowana, malo ergonomiczna... taki VX2000 bym powiedzial.
Do moderatorow: Wnioskuje o usuwanie takich postow. Ten temat jest na nowo poruszany niemal co tydzien, takie posty zasmiecaja tylko forum.

środa, 12 kwietnia 2006, 06:38
Bywalec
Bywalec

Zgadzam się w pewnym sensie z Tobą, przeczytałem większość postów na ten temat na tym forum. Odpowiedzi są bardzo skrajne, część osób tkierdzi,że PD150/170 owszem jest to dobry sprzęt z kolei osoby użytkujące FX1/Z1E uważają, że obraz z tych kamer jest rewelacyjny nie tylko w HD ale po prostu bardzo dobry, kamery typu PD150/170 nie dorównują jakością do FX1/Z1E. Jaka jest prawda?.
Dziękuje za odpowiedź,moje pytanie jednak wynikło z braku profesjonalnej opini na ten temat. Wiem natomiast, że ten temat nurtuje wiele osób.
Pozdrawiam.

środa, 12 kwietnia 2006, 08:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

maciejooo a co w FX-1 jest mało ergonomiczne, przyciski ? może LCD? mi sie wydaje ze wszystko jest ok i wszystkie przyciski w zasiegu ręki? jestem posiadaczem tej kamery i wydaje mi się że wszystko jest ok. Jedyną przewagą jest to że kamera PD-170 jest niezniszczalna- podobno tak wszyscy twierdzą i napewno maja rację, FX jest jeszcze za krótko na rynku żeby to ocenić ale nie słyszłem jeszcze o awariach tej kamery. A jeszcze jedno podobno Pd 170 jest niewiele jasniejsza ale tego dokladnie nie wiem.

środa, 12 kwietnia 2006, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do awaryjności, to można ją w pewnym stopniu przewidzieć. Jak? Każda firma gdy promuje nowy standard wypuszcza model "flagowy" - solidny, taki, który byłby wizytówką ich nowego standardu. Tak (jak sądzę) jest z FX1. Dla porównania: miałem pierwszy model sony digital8 - nie do zdarcia (jak na sprzęt amatorski), mam jeden z pierwszych palmcorderów miniDV JVC - nie do zdarcia. A popatrzcie na dzisiejsze D8 i plastikowe najmnioejsze kamerki : tandeta.
PS. na podpbnej zasadzie nie miał bym zaufania do kolejnych, mniejszych i tańszych modeli HDV. Pozdrawiam

czwartek, 13 kwietnia 2006, 08:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Każda firma gdy promuje nowy standard wypuszcza model "flagowy" - solidny, taki, który byłby wizytówką ich nowego standardu. Tak (jak sądzę) jest z FX1.

Flagowym modelem Sony HDV dla rynku konsumenckiego jest Z1 a nie Fx.

czwartek, 13 kwietnia 2006, 20:32
Bywalec
Bywalec

Zgadzam się, ale różnica w cenie to 8-9 tyś zł to dużo jak za parę dodatków typu DVCAM, XLR itp. Funkcje generalnie te same oraz jakość obrazu prawie taka sama. W dobrym filmie z pomysłem z dźwiękiem montowanym osobno wychodzi ,że to jest ta sama kamera.

[ Dodano: Nie Kwi 16, 2006 10:57 pm ]
FX1 CZY WARTO?

czwartek, 13 kwietnia 2006, 21:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]