Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 12:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Problem z FX1 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Problem z FX1
Krecilem kupe wesel na canonach i postanowilem sie przesiasc na FX1. Wczoraj krecilem pierwsze wesele ta kamera i co. Ustawilem sobie kamerke na przyslone 1.8 wzmocnienie na 3 dB i migawka na 50. Dodatkowo w picture-profile zwiekszylem ostrosc na 12.
Dzisiaj zrzucilem kawalek materialu na komputer, potem na DVD. (nagrywalem w DV).
I co, obraz jest lekko rozmyty, nie ma pozadnej ostrosci. A ludzie z ktorymi rozmawialem, tylko przez telefon, mowili ze ponoc lepszy obraz od VX2100 itd.
Moze jest tak, moze gdzies popelnilem blad. Prosze o porade.

POZDRAWIAM

poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 15:44
Bywalec
Bywalec

Post FX1?
Pytanie jak z nasyceniem kolorów, obraz ma tonacje lekko wchodzącą w róż ? i jest bardziej szarawy niż w VX2100 oraz jest ciemniejszy?
Pytanie drugie. Czy obraz ma większe szumy po nagraniu na DVD niż Canon czy VX2100?

Mam zamiar kupić tą kamerę ale mam pewne obawy czy warto, może leij jednaj PD170 ?
Pozdrawiam.

poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 18:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego ja też kręciłem na Canonie i po przesiadce na FX 1
wszystko OK nie rozumiem gdzie poelniłeś bład???

poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 19:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pracuje na Adobe, nic na wyjsciach nie zmienialem. Krecisz moze na ustawieniach standardowych czy grzebales cos w ustawienicach ??? Prosze o pomoc ! ! !

poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 20:07
Bywalec
Bywalec

Po pierwsze sprawdz dokładnie ustawienia Picture Profile tzn. czy przypadkiem nie masz aktywnego cinematone i cinemaframe obie opcje powoduja ze obraz staje sie nieostry. Faktem jest ze w FX w trybie DV obraz jest nieostry w porownaniu do Canonow jednak poprzez PP mozna te "niedogodność" wyelimninowac. A tak na marginesie ostatnio montowalem impreze "grana" na dwie kamery tj. FX i 2100 (FX skonfigurowany na PP i pełnym manualu) i bez cienia watpliowsci obraz z FX bił na głowę pod kazdym wzgledem 2100. Tak juz jest z FX ze wymaga opanowania to nie jest kamera ktora mozna pracowac na automacie i stad zapewne tak duzo "złych" a zarazem nieobiektywnych opinni. Inne mozliwosci Twojego problemu to zła kompresja do mpega. pozdrawiam

poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 21:26
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Witam. Jeżeli chodzi o canona xl1s to fx-1 bije go na głowę. Wiem co pisze bo filmowałem tymi kamerami i róznice są ogromne. Proponuje wrócić do ustawień fabrycznych i sprawdzić jeszcze raz.

poniedziałek, 17 kwietnia 2006, 21:38
Bywalec
Bywalec

Mam pytanko. Czy sa jakies stronki www z testami ustawien roznych parametrow kamerki (chodzi mi o fx1) w roznych warunkach "pogodowych" i "pomieszczeniowych". Malo kogo interesuje - w tym mnie - uzywanie kamery na ustawieniach automatycznych a przeprowadzone przez fachowcow testy, moga znacznie ulatwic zycie nowym posiadaczom wspomnianej kamery - w tym mnie ;)

Z gory dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam

wtorek, 18 kwietnia 2006, 01:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Automatyka nie byla wlaczona. I migawka i przyslona, wzmocnienie oraz balans byly ustawione przezemnie. Jezeli o picture profile :
COLOR LEVEL : 0
COLOR PHASE : 0
SHARPNESS : 12
SKINETONE : OFF
AE SHIFT : 0
AGC LIMIT : OFF
AT IRIS : F11
WB SHIFT 0
AWB : HIGH
CINEMATONE : OFF
CINEFRAME : OFF

I tak to mialem ustawione. Jesli chodzi o adobe to nic nie zmienialem i material byl zgrywany z kamery do komputera a z Adoba kodowanie do DV AVI w czystej formie.

Zauwazylem ze mozna pobawic sie w adobe i uzyc efektu ostrosci tyle ze kodowanie 30 s trwalo 2 min. (komp dwu rdzeniowy procesor).

Prosze o podzielenie sie swoimi uwagami. Bede bardzo wdzieczny.

POZDRAWIAM

wtorek, 18 kwietnia 2006, 11:25
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

ja troche nie rozumie - nie masz ostrości wydaje mi się to troche dziwne moze coś z kamerą nie tak, prześlij jeden kadr z filmu i ocenimy go. Używasz AF czy MF- focus

wtorek, 18 kwietnia 2006, 20:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Prosze o to klatka z wesela. Obrazek Mialem wlaczony focus na auto

[ Dodano: Pią Kwi 21, 2006 12:09 am ]
No i pocwiczylem, posprawdzalem i naprawde jestem zadowolony. Rzeczywiscie trzeba troche posiedziec i poeksperymentowac.

wtorek, 18 kwietnia 2006, 22:07
Bywalec
Bywalec

Post dv fx1
Czy ktoś może odpowiedzieć odnośnie jakości zapisu w DV przez SONY FX1, czy jest różnica w nagraniu DV między SONY PD170?

Czy PD170 nagrywa lepiej w DV?
- i po ngraniu na DVD obraz z PD170 jest lepszy od FX1/Z1E?

Pozdrawiam z z góry dziękuje.

niedziela, 23 kwietnia 2006, 12:55
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Z1 nic poza
Pracuje na Z-1, ustawienia tylko i wylacznie MANUAL, nie mam zadnych problemow i zastrzezeni do tej kamerki. Nalezy pracowac i pracowac, az do bolu. Opanowac reczna prace. Porownywalem obraz, krecac studniowke moja kamera i VX 2000...Nie ma co sie wypowiadac, 2000, 2100 i inne tym podobne, sa daleko w tyle z jakoscia obrazu. Byc moze, masz malo kontaktu z kamera. Ja od roku pracuje codzienie z moja Z1. Opanowalem ja dos dobrze, w PP poustawialem tak parametry, zeby byly przyjazne dla kazdego oka i jest miodzio. Zreszta nie moglem sobie wyobrazic pracujac na VX 2000, pracy na automacie. Zawsze, moze czasami w wyjatkowych sytuacjach uzywalem automat ostrosc i tyle, reszta recznie.

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

niedziela, 23 kwietnia 2006, 13:19
Bywalec
Bywalec

Pytanie do GAGA, obraz nagrany kamerą Z1E/FX1 a następnie zapisany na DVD słyszałem, że jest gorszej jako

[ Dodano: Nie Kwi 23, 2006 2:44 pm ]
że jest gorszej jakosci niż nagrywany kamerą PD170, mówimy o formacie DV.

DV z kamery pd170 jest lepszej jakosci w DVD od Z1E/FX1 ?

niedziela, 23 kwietnia 2006, 13:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy ktos kto ma dostep do takich informacji i czy moze sie wypowiedziec na ten temat. Chodzi mi dokladnie o wypowiedz nick charnuch, podaje adres

http://www.foton.kalisz.pl/_forum/viewtopic.php?t=1473&sid=8dac110ae0e117811e2e46525d0d5126

Pozdrawiam

czwartek, 27 kwietnia 2006, 00:13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Trudno mie się odnieśc, do wypowiedzi na forum Fotonu. Moja opinia jest taka. Obraz porownując go z VX 2000 i VX 2100, jest o niebo lepszy. Jak pisalem wyzej, nalezy popracowac nad ustawiniami i obsluga manual. Mnie ten obraz nie zadawala w 100%, poniewaz telewizyjne nowe HD rysuja o niebo lepiej;-). A powaznie, jestem zadowolony i nie zaluje zadnej zlotowki wydanej na nia. Robiac w DV czy DVCam, roznica jest znaczaca. Z1 sprawdza sie w wielu sytuacjach.

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

czwartek, 27 kwietnia 2006, 01:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona