Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 12:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Propozycje za canona xm2 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Propozycje za canona xm2
mam prosbe.
podajcie mi jakie kamerki moge kupic zamiast canona xm2 ale o podobnych wlasciwosciach co canon xm2??
pozdr. :D

poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panasonic AG-DVC30, lub 60. A jeśli masz odłożone pieniądze na canona za "oficjalną" (czyli wysoką) cenę, to możesz za to dostać sony vx2100.

poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 23:31
Bywalec
Bywalec

Post Propozycje za canona xm2
no dzieki dzieki jak sa jakies nowe propozycje prosze pisac... cena na razie nie gra roli potrzebuje na razie tylko informacje...
pozdr...

piątek, 5 maja 2006, 22:35
Bywalec
Bywalec

A ja bym tutaj skupił się na dwóch modelach

Canon xl2 - wypaśnie dokończony, jak umiesz obsługiwać kamerkę to napewno zrobisz super ujęcia , jak jesteś słaby w manualu to nie bierz bo wszystko spie...

Sony pd170
tutaj pełne pole do popisu, z ta kamerką poradzisz sobie w każdych ekstremalnych warunkach....

A tego canona XM2 to opychaj jak szybko się da...
Kamera ma bardzo cienkie mechanizmy rodem wyjęte z amatorskich kamer...
niezbyt udany ten modelik , nawet jak chodzi bez zastrzeżeń to tylko do czasu...

piątek, 5 maja 2006, 23:02
Bywalec
Bywalec

Skoro pytasz jeszcze informacyjnie to poczekaj jeszcze, technologia HDV wchodzi juz coraz bardziej i raczej tu bym się skupił bo to na pewno w naszej profesji będzie "modne" i klienci już zaczynają pytac o HD a kamery do końca roku potanieją, myśle ze wejdą nowsze modele i wtedy coś dla siebie wybierz. Ja tak właśnie mam zamiar zrobic, jeszcze tylko ten sezon i na mDV i kupię jakąś kamerkę HDV i nowego kompa pod HDV.

sobota, 6 maja 2006, 12:16
Stały bywalec
Stały bywalec

KG, temat upowszechnienia HDV był juz wielokrotnie przerabiany jak i koszty jego wprowadzenia, Nie wiem gdzie mieszkasz ale tu gdzie ja (25 tys. miasto w zachodniopomorskim) mysle że upłynie jeszcze wiele lat zanim klienci zaczną wymagac format HD. Jestem przekonany przez najbliższe 4-5 lat zdecydowana większość z nas bedzie pracować na miniDV dlatego na pocz. roku kupiłem sonego 2100 a nie fx-a, którego z czystym sumieniem moge polecic. Z canonem mam miłe doświadczenia ale w kwesti fotografii (20d), pozdr ..............

poniedziałek, 8 maja 2006, 09:52
Bywalec
Bywalec

Witam może i upłynie jeszcze parę lat ale ja już postanowiłem że ten sezon jest ostatni na mDV ponieważ mamy tu u nas takiego kamerzystę co sobie już kupił HDV i jak go znam to będzie swoim klientom i nie tylko ale wszystkim chętnym na filmowanie ślubu itp. że mDV to już przeżytek że tylko HDV się liczy i dlatego też kupię kamerę i kompa, podobnie było z pierwszymi kamerami cyfrowymi, klienci się pytali czy "kręcę cyfrowo" bo tylko tak chcą miec wesele nagrane ale oczywiście na kopiach VHS i żadne tłumaczenia nic nie dały i wydaję mi się
że teraz będzie podobnie. Pewien kolega po fachu powiedział: "że nie musi by dobre, ważne że jest modne..."

poniedziałek, 8 maja 2006, 15:05
Bywalec
Bywalec

a ja myślę że HDV wcale tak szybko nie wkroczy na rynek , mało kogo stać na telewizor hd zresztą wystarczy pokazac jakośc w jakiej ich wesele bedzie... na zwykłym minidv

U mnie w miescie pare osób świadczy juz usługi hdv - jedna z nich to osoba która jest zwykłym oszustem bo nagrywa tylko kamerą FX1 - a jakośc prezentuje na zwykłym 10 - letnim telewizorze.. hehe czyli nagrywa minidv a wciska że jakośc hdv..... i się go nie przekona że jest w błędzie....

no nie drąże tematu bo już był poruszany....

pozdrawiam

poniedziałek, 8 maja 2006, 17:34
Stały bywalec
Stały bywalec

hehe, no niestety... przykro to mówić ale żyjemy w państwie snobów. Pamiętam jak kilkanaście lat temu wielu amatorów filmów z wypożyczalni szczyciło sie tym, że posiadają 4-głowicowy magnetowid i twierdziło, że na pewno jakość odtwarzanego filmu bedzie lepsza niz na 2-głowicowym. Niestety nie dali sobie wytłumaczyć ze jest inaczej i przepłacali. Podobnie jest dzisiaj. KLienci nie rozumieją, że aby w pełni sie cieszyć jakością HDV potrzebne jest posiadanie kompletnego i w pełni kompatybilnego systemu (począwszy od TV przez playera kończywszy na kablach) i mam wrazenie że wystarczy dodać kaszetę aby wmówić klientom pełen HD :-). Jest jeszcze inna kwestia która nigdy tu nie była poruszana. Mianowicie prawidłowe komponowanie obrazu w oparciu o kadr panoramiczny wiąze sie z nieco innymi zasadami i zdecydowanie łatwiej tu popełnić błąd (tym samym bedzie on bardziej widoczny) niz przy 4:3. Tak zwane mocne punkty przy uwzględnieniu złotej zasady trój podziału przemieszczają sie bardziej do centrum i wielu radzi stosować tu tzw podział skośny choć to tez nie jest reguła. Pytanie, ilu naszych kochanych konkurentów wideofilmowców zadało sobie trud aby podszkolić sie z tego zakresu ??? Jak dobrze że istnieje konkurencja ...... :-)

poniedziałek, 8 maja 2006, 18:10
Bywalec
Bywalec

oczywiscie bardzo mi one pomagaja.
jednoczesnie jesli ktos ma jakies inne swoje sugestie to oczywiscie chetnie skorzystam i poznam opinie.
pozdr.

środa, 17 maja 2006, 23:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Co do HDV to nie jest to odlegla przyszlosc - ITI czyli TVN i cala reszta szykuje sie w przyszlym roku do wprowadzenia nowej platformy satelitarnej opartej na HD - wiec skoro beda programy w HD bedzie po co kupowac sprzet HD a na duzym sprzecie HD filmy z tych biednych kamerek MiniDV beda wygladac przecietnie.
TVN w calosci pracuje na sprzecie i sofcie Apple ktory w najprostszej wersji jest HD - wiec dla niech jest to tylko maly krok bardziej dystrybucji sygnalu

czwartek, 18 maja 2006, 13:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]