Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 21:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Sony HC42 lub HC44 lub HC46 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Sony HC42 lub HC44 lub HC46
Witajcie.
Ostatnio pożyczyłem kamerę SONY TRV140E. Nagrałem nią małą imprezkę i stwierdziłem, że czas zakupić pierwszą kamerkę w życiu. 8) Zacząłem szukać na necie różnych info i trafiłem na Wasze forum. Zainteresowały mnie kamery SONY HC42, 44 i 46. O ile o HC42 można coś znaleść to o 44 lub 46 praktycznie nic nie ma. Skoczyłem do MM i sobie kilka Canonów, JVC, Sony i Panasoniców pooglądałem. Przemówiły do mnie tylko Sony i Panasonic. Niestety nie widziałem obrazu z HC46 ani też z HC42. Jedynie HC24 i chyba HC17 były uruchomione. I teraz moje pytania. Czy ktoś z Was bawił się HC46? Widząc dość sporawe szumy przy sztucznym świetle na TRV140E chciałbym coś lepszego. Czytając Wasze opinie natknąłem się na rodzaj przetwornika. Zchodzący model HC42 ma wielkość 1/5 a HC46 1/5,5. Zależy mi, żeby kamerka jako tako dawała sobie radę w pomieszczeniach ze sztucznym światłem. A może można dokręcić dodatkową lampę do kamerki??? :) Patrzyłem teraz na allegro i zachęcająca jest cena za modele HC 42 i 44/46. :) Myślę, że za cenę 1050zł nic lepszego nie kupie (Panasonic).

PS. Czy HC 44 i HC 46 to ta sama kamera? Jednyna różnica jaką się dopatrzyłem to wejście DV. :wink: [/scroll]

piątek, 5 maja 2006, 05:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy HC42, czy HC44, a nawet HC46 w złych warunkach oświetleniowych, wszystkie trzy będą szumiały, a do tego kolory są ... mało kolorowe :lol:

Pozdrawiam

piątek, 5 maja 2006, 18:41
Nowy
Nowy

A kupię coś lepszego do 1200zł??? Może być używka. Jeśli chodzi o szumienie to wiadoma sprawa. Ale nie aż takie duże, że nic nie będzie widać. ;)

PS. A Canon MV900 lub Panasonic GS27???

piątek, 5 maja 2006, 20:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Za 1200 PLN poszaleć się nie da!
Co do Canonów serii MV (bodajże 830) nie mam dobrego zdania. Widziałem film zrobiony przy sztucznym oświetleniu (mieszkanie, ok 200W) i była to tragedia.
Sony również szumi, ale trochę mniej i na dość akceptowalnym poziomie, kolor czerwony występuje jako brąz, a do tego robi "mydełko" (HC42).
Panasonic z niskich serii też do brylantów nie należy.

Kamera używana to dość duże ryzyko, chyba, że z pewnego źródła.

Pozdrawiam

piątek, 5 maja 2006, 22:57
Nowy
Nowy

Pobawiłem się dzisiaj HC46 i powiem, że stabilizacja obrazu działa bardzo dobrze. Porównywałem z innymi kamerkami i pod tym względem mnie pozytywnie zaskoczyła. Ale dalej nie wie jak radzi sobie w mniej nasłonecznionych miejscach. Jakiś właściciel może coś napisać? Może jakaś próbka zgranego obrazu? Jeśli chodzi o miejsce zakupu to myślałem nad allegro. Tam mają kamerki w niezłych cenach.

PS. Co powoduje efekt "mydełka"?

sobota, 6 maja 2006, 19:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]