Teraz jest wtorek, 20 listopada 2018, 13:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 KAMERA Z USA 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post KAMERA Z USA
Witam. Mam zamiar kupic kamere z USA. Nie mam doswiadczenia jesli chodzi o sprzet z Ameryki. Wiem ze maja inny system niz nasz NTSC bodajze. Mam pytanie: czy kamera ktora nagrywa w tym systemie nada sie do pracy u nas? Czy montujac filmy w adobie premiere mozna zmienic ten system? wiem ze pytania moze sa i smieszne ale roznica cenowa na niektorych modelach to nawet 4 tys zl a to juz spory wydatek. Dziekuje ze pomoc.
Marcin MCX

wtorek, 9 maja 2006, 09:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam serdecznie! Co prawda temat byl poruszany juz wiele razy, ale pokusze sie zeby Ci pomoc. Rowniez jestem uzytkownikiem kamery zakupionej w USA (Canon Optura 20/ MVX150i). Nalezy wziac pod uwage zastosowania takiej kamery. Jesli chcesz jej uzywac do rejestracji domowych imprez itp. wowczas problemy praktycznie nieistnieja. Natomiast jesli nagranie z kamery NTSC ma byc pozniej laczone z nagraniem w systemie PAL, czyli naszym, nagranie ma byc odsprzedawana stacjom telewizyjnym czy nagrywane na kasete VHS to zdecydowanie nie warto. Problemy te to potrzeba konwertowania nagrania z kamery NTSC (i odwrotnie) w celu polaczenie nagran w jedna calosc, nasze stacje telwizyjne dysponuja co prawda sprzetem profesjonalnym, ale do zastosowan newsowych chyba nie bedzie czasu na konwersje nagrania i wkoncu nasze magnetowidy choc odtwarzaja dzis NTSC bez problemu to zazwyczaj nie pozwalaja na zapis tego sygnalu na tasmach VHS. Jesli chodzi o media cyfrowe plyty VCD, DVD, nagrania kodowane do Divx otp. nie ma z tym problemu, Aplikacje edycyjne radza sobie z wiekszoscia stosowanych na swiecie standardow telewizji kolorowej :) Moje zdanie jest takie, ze jesli nieprzeszkadza Ci problem z realizacja ewentualnej gwarancji i problem z niemoznoscia nagrania na VHS to warto wydac mniej... albo kupic za te sama cene dobry sprzet. Pozdro!

wtorek, 9 maja 2006, 13:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Podziekowania
Dziekuję bardzo za odpowiedz. Na pewno ten temat byl poruszany ale wiadomo jak to jest z szukaniem :) Ale fajnie ze sa jeszcze ludzie ktorzy ponad netykiete przedkladaja chec pomocy innym :) Dziekuje jeszcze raz

środa, 10 maja 2006, 08:33
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

W USA mozesz kupic równiez wersje PAL wielu kamer, po co rzuczac sie na NTSC?

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

środa, 10 maja 2006, 09:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A chocby po to, zeby kupic kamere taniej (bo nawet w USA wersje PAL sa drozsze od tych NTSC) lub tez dlatego, zeby za te samo cene kupic cos znacznie lespszego... :)

środa, 10 maja 2006, 13:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Człowieku, kupisz taniej, a potem bedziesz kombinowal, zeby klientowi dac w PALu. Łączenie na jednej plytce materialu PAL i NTSC, zawsze bedzie problemem, poniewaz jak tworzysz projekt, to zaznaczasz system, np. PAL, wiec domyslnie to w NTSC, bedzie przekonwertowane na PAL i ten wlasnie material bedzie do kitu. Przerabialem to i radze sie nad tym zastanowic. Po drugie, jezeli kupisz w stanach kamerke, to pamietaj, ze bedziesz mial problem z serwisem w naszyn kraju. Sa problemy z serwisowaniem, a poza tym, ten na rynek amerykanski, ma mniej wytrzymale czescii, szybciej ulegaja zuzyciu. Pisze to, na bazie doswiadczen kolegow, ktorzy popelnili ten blad i kupili w USA. Zaoszczedzona kwote, musieli wydac na naprawy. A zawsze jak nie ma "ubezpieczenia" to szybciej sie wszystko psuje;-)

Nawiążemy współprace z kamerzystami z regionu, kontakt itv24@itv24.com.pl

środa, 10 maja 2006, 19:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

gaga, dobrze mówi nie pakuj sie w NTSC. Pomijajac wszystkie problemy to znacznie gorszy system od PAL-u

środa, 10 maja 2006, 21:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W swoim pierewszym poscie wyjasnilem, ze jest probem z polaczeniem materialow bez wczesniejszej konwersji ktoregokolwiek z nich. Napisalem rowniez, ze jesli do zastosowan domowych nie ma problemu z wypaleniem plytek... odtwarzacze to przyjmuja... i raczej w domu nie uzywa sie kilku kamer, zeby zarejestrowac imieniny cioci, a jesli juz spodoba nam sie fragment nagrania z kamerki wujka to zawsze mozna ten fragment przekonwertowac. Sam uzywa, kamery z USA. Wyjasnilem tez problem z realizacja gwarancji... wiec niczego tu niezaklamalem. Osobiscie twierdze, ze warto wydac te kilkaset zlotych mniej... Wy profesjonalisci serwisujecie sprzet, bo jest on silnie eksploatowany, ale nieoszukujmy sie kto dzisiaj kupujac kamerke amatorska za 1500 zl wozi ja do serwsiu? Pozdrawiam! (nie jest to atak na zadne ze zdan Panow z branzy) :)

czwartek, 11 maja 2006, 08:42
Nowy
Nowy

witam. miałem przez kilka lat kamerę Sony w systemie NTSC ze Stanów i wszystko było ok, do momentu, gdy nie zacząłem rejestrować materiału dla teatru i później przenosić to na VHS.. pomysł z VHS szybko odpadł ( konwertery i utrata jakości :)- zacząłem omijać "problem" NTSC nagrywając tylko DVD.. do czasu, aż ktoś nie odtworzył tego na jakimś telewizorze, który tego formatu nie czytał ( z komputerem nie ma problemów systemu ).. problemy mam do dzisiaj ( mimo tego, że zamieniłem kamerę NTSC na PAL hehe ) , bo zostało mi trochę fajnych starych ujęć ( chmury, zdjęcia z pleneru - widoczki ), które ciężko jest teraz wykorzystać bez straty jakości ( płynności ) bo są w NTSC.. przymierzam się do kupna nowej kamery ( może w USA ) i na pewno będzie to PAL. pozdrawiam

czwartek, 18 maja 2006, 21:37
Nowy
Nowy

a moze zmiana firmware by cos dala? pytam bo tez zastanawiam sie nad kupnem kamery w USA a mianowicie DVC30... Robil ktos kiedys cos takiego (zmiana firmware na pal'owski)???

piątek, 19 maja 2006, 09:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]