Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 17:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Panasonic czy Sony!? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic czy Sony!?
witam mam pytanko! czytam forum juz od kilku tygodni i staram sie znaleźć kamere dla siebie i tak doszłem do kilku modeli tylko niewiem który był by odpowiedni dla mnie!interesują mnie Panasoniki z seri NV: Gs37,GS75 i GS180 oraz model Sony HC44E
powiem tak wzioł bym sonówke bo jest fajna i ma stacje dokującą ale zniechęca mnie to że tylko rok gwarancji dają! Panasoniki te z 3CCD były by idealne ale razi mnie to ze mają słaby zoom nie posiadałem nigdy kamery ale wolał bym żeby miała wiekszy zoom optyczny i tak powiem że troche jestem w rozterce bo kupił bym GS37 ale znów jakoś obrazu przy słabym świetle!choć według waszych opini i te lepsze w gorszym oświetleniu nie są lepsze!i tak sie zastanawiam!wiem że pewnie sie powtarzam ale poradzcie czy lepiej kupić lepszego panasonika?zaznaczam ze chce wydać do 2tyś. czy tez gorszego ale doinwestować w lampe statyw itp. czy może poszukać też coś z JVC bądz Canonów?lecz te firmy są mi obce!kamere mam zamiar wykorzystać do typowow amatorskich zastosowan i do nauki!

środa, 10 maja 2006, 00:20
Stały bywalec
Stały bywalec

http://dzentelman.com/archives/2006/05/ ... u-filmiki/

tu masz 2 filmiki z kamery panasonic gs 180 tylko nie zraz sie jakoscia bo to zakodowane;) normalnie bez takiej kompresji jakosc jest piekna... kolory cudne ;) po prostu 3ccd...
na stronce znajdziesz wiecej filmikow z tej kamery... ale bez kompresji zadnego bo za duzo to zajmuje zeby wstawiac na serwer...;)

http://www.dzentelman.com/teledyski
GG 4330030
dzentelman@NOSPAMwp.pl
http://dzentelman.wordpress.com/files/2 ... -ver-2.jpg
---------------------------

środa, 10 maja 2006, 00:52
Bywalec
Bywalec

Jeśli można to ja się dołączę do pytania Bareta i zapytam o Sony , ale model DCR-HC94E ( wiem , że ten model kosztuje ok. 2500 zł. ale może warto dołożyć..? ). Podobno ma ona filtr barw podstawowych i matrycę 3Mp co daje podobny efekt do 3CCD? Stacja dokująca , pełny tryb panoramiczny , monitor 16:9 hybrydowy... Jeśli ktoś ma ten model to prosze podzielić się swoją opinią.
Sorry Baret , że wtrąciłem wątek z w/w modelem do Twojego tematu , ale nie chciałem zakładać nowego , a też wcześniej brałem pod uwagę wymienione przez Ciebie modele , a teraz zacząłem zastanawiać się nad HC94 :) Mówią , że nieźle radzi sobie w słabszym oświetleniu i całkiem przyzwoicie jest w niej z szumami..? Fajnie jakby któryś użytkownik HC94 odniósł się do mojego pytania.
Pozdrawiam.

środa, 10 maja 2006, 12:01
Nowy
Nowy

prosze o opinie uzytkowników jak sądzicie co jest bardziej warto kupic panasonica 75 lub 180 czy tez sony opinie jakie tu czytam na forum są przerózne i sam jużniewiem co dokładnie myslec ostatnio zaczełem rozwarzac pomiedzy kamermi Sony HC35 badz HC44 i tu moje pytanie co poradzicie!lepsze sony czy panasonic?i jaka jest prawda z tym ze sony w ciemniejszym oświtleniu zmienia kolory a panasonic bardziej sieje!?i czy tak naprawde zwykły amator je da rade rozróznić? spytacie czemu sony hc35 bo ma wejscie i wyjscie DV oraz lepszy zoom!a prawda jest taka ze dokońca niewiem co wybrac bo wszystkie są z tego samego przedziału cenowego!i jak jest pozostałymi akcesoriami do kamer droższe są do soniaków czy Panasoników?Dzieki z góry tym co odpiszą!
Pozdrawiam

piątek, 19 maja 2006, 00:01
Bywalec
Bywalec

Miałem podobny dylemat.. Chociaż jeszcze się waham...
Ale wybrałem Sony, a dokładnie model HC42E. Jest u mnie na wiosce w cenie ok. 2200zł.

piątek, 19 maja 2006, 05:06
Nowy
Nowy

Ja też sie waham pomiedzy Panasoniciem GS180, a Canonem MV960.
W Panasonicu odstrasza mnie mały zoom i jest ubogi w wejścia. Za to ma bardzo dobre opinie.
O Canonie nie znalazlam jak na razie żadnych opini.

środa, 31 maja 2006, 14:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie rozumiem czemu ludzie mowia ze 10x zoom optyczny to mało :? Przeciez czym wiekszy zoom tym mniejsza roznica miedzy poszczegolnymi wartosciami i przykładowo zoom 20x a 30x to prawie niewidoczna roznica...

środa, 31 maja 2006, 15:26
Nowy
Nowy

Nie znam się na tym więc tylko tak na chłopski rozum. 25x (taki zoon ma Canon MV960), a 10x to chyba jest jakaś różnica. Nie wiem jak to się odnosi do nagrania filmu.
Mam aparat z zoomem 3x i to mało. Często robię zdjęcia na wystawach psów, a tam nie mozna zbyt blisko podejść i te 3x jest niewystarczające.

środa, 31 maja 2006, 17:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No powiedzmy ze 25x a 10x jest roznica ale nie duża .

środa, 31 maja 2006, 21:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przy zoomie większym od 10 praktycznie nie da się kręcić z ręki. W praktyce rzadko używam dużego zoomu, choć jak zaczynałem wydawało mi się że zaimponuję dużym i częstym zumowaniem.
Pozdrawiam

czwartek, 1 czerwca 2006, 02:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja tak ze swoich spostrzeżeń uważam że naprawdę lepszym wyborem będzie GS180 od HC40, nie mówiąc o Canonie. Faktem jest że kręcenie w zupełnej ciemności jest znacznie lepiej rozwiązane w Sonówkach, jednak ogólne wrażenia z oglądania materiału ze 180-tki w oświetleniu pomieszczeniowym są znacznie lepsze od HC40 (bo z tym modelem miałem okazję się zetknąć). Dość kiepski jak na Sony stabilizator obrazu też zwrócił moją uwagę i tylko wymiary i bardzo dobre wykonanie (wizualnie) były za Soniakiem. Co do materiału nagrywanego w dzień na dworze jest z obu kamerek bardzo ładny i nie ma się do czego przyczepiać.
Canona nie biorę w ogóle pod uwagę bo to dla mnie żadna firma jeżeli chodzi o amatorskie kamerki i nie ma startu parametrami do dwóch liderów.

czwartek, 1 czerwca 2006, 07:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panasonic - to odpowiedź na pytanie zasadnicze.
A co do zbyt małego ZOOM-u :lol: jest to generalnie najmniej znaczący parametr, x10 jest w zupełności wystarczający, chyba że chcesz filmować sąsiadkę z przeciwka :lol:

czwartek, 1 czerwca 2006, 10:15
Nowy
Nowy

Panasonic - to odpowiedź na pytanie zasadnicze.
A co do zbyt małego ZOOM-u :lol: jest to generalnie najmniej znaczący parametr, x10 jest w zupełności wystarczający, chyba że chcesz filmować sąsiadkę z przeciwka :lol:

Dzięki za odpowiedzi.

Ja wole oglądać sąsiada :lol:, ale mam lornetkę.

czwartek, 1 czerwca 2006, 11:13
Bywalec
Bywalec

Witajcie! Cieszę się, że jest ten temat, bo właśnie rozważam kupno Sony HC44 lub Panasonic GS180.

Po naprawdę uważnym przestudiowaniu tego i innych forów widzę, że generalnie większość opinii skłania się ku GS180 jednakże przed jego zakupem powstrzymuje mnie jedna rzecz: brak rzeczywistego trybu 16:9. Od paru lat mam telewizor panoramiczny i raczej w przyszłości nie planuję kupna TV 4:3 stąd wolałbym filmować w trybie 16:9.

Wiem, że ten Panasonic pozwala filmowac w trybie 16:9 poprzez "zoom i obcięcie" ale bardzo prosiłbym użytkowników GS180 o podzielenie się opinią jak to wygląda w praktyce tzn. czy obraz bardzo traci na jakości.

Acha, i podobno filmowanie w trybie 16:9 w GS180 powoduje, że nie działa stabilizator obrazu. Czy wobec tego ten model w ogóle nadaje się do kręcenia panoramicznego?

Dziękuję i pozdrawiam,
Marek

czwartek, 1 czerwca 2006, 11:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam GS75. Większość funkcji ta sama co w 180. Filmuję 16:9 i nie mam żadnych problemów z oglądaniem na ekranie 16:9. Nie widać pogorszenia jakości w stosunku do 4:3.

Pozdrawiam

czwartek, 1 czerwca 2006, 17:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona