Teraz jest środa, 17 października 2018, 00:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Wyświetlacz lcd w Sony 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Wyświetlacz lcd w Sony
W piątek oglądałem w MM kilka kamer Sony i zauważyłem, że we wszystkich wystawionych modelach ekran lcd "latał" całkiem luźno. Dodatkowo na jednym widać było jakby zagniecenie. I tu pojawia się moje pytanie: otóż wiem, że są to kamery wystawowe i że codziennie obraca je w łapach po kilkadziesiąt osób i właśnie dlatego są tak sfatygowane ale jak sprawuje się dotykowy lcd w kamerach Sony DCR HC-23 i DCR HC-24 podczas normalnego użytkowania? Czy też po jakimś czasie będzie latał na boki przy każdym poruszeniu kamerą? Czy powierzchnia ekranu nie zniszczy się np od naciśnięcia paznokciem?

poniedziałek, 22 maja 2006, 08:16
Nowy
Nowy

Słuszna uwaga. Z tego co ja zauważyłem to generalnie w większości kamer monitory LCD wydają się być słabo zamocowane(moze to tylko złudzenie), w JVC jakby najsolidniej. Też bawiłem się dzisiaj tym dotykowym LCD w sony, rzeczywiscie trzeba użyć troche siły by ekran zareagował co powoduje lekkie odchylenie wyświetlacza. Rozwiązaniem jest przytrzymanie ekranika z tyłu palcem wskazującym wtedy się nie odchyla i pewnie nie rozklekocze się tak szybko. Ale to tylko tak teoretycznie mówię bo dopiero zamówiłem sobie tą kamerę, jutro ją dostanę to coś napisze.
http://cyfrowe.pl/kamera_opis.php?id=181

wtorek, 23 maja 2006, 13:57
Nowy
Nowy

Kamera Sony DCR-HC23E jest bardzo dobrym produktem. Po rozpakowaniu kamery i uruchomieniu wystarczy bardzo lekko naciskać wyświetlacz LCD. W Media Markt wszyscy wyżywają się na tych kamerach stąd tak trzeba mocno przyciskać wyświetlacz LCD w Sony DCR-HC23E. Polecam w/w produkt wszystkim. Co Sony to Sony - nikt mi nie powie. Obiektyw Carl Zeiss wymiata w stosunku do innych kamer. Polecam!

środa, 24 maja 2006, 10:40
Nowy
Nowy

Po rozpakowaniu kamery i uruchomieniu wystarczy bardzo lekko naciskać wyświetlacz LCD

Dokładnie. w nowej kamerze wystarczy dotknąć by ekran zareagował. a ekranik przymocowany jest stabilnie.

środa, 24 maja 2006, 11:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziękuję za te uwagi. Właśnie zamówiłem sobie HC 23 i już nie mogę doczekać się dostawy :D

czwartek, 25 maja 2006, 07:04
Nowy
Nowy

Powiedzcie cos o tej kamerze sony HC 23 ?
Wady i zalety podjacie ?
I jak macie jakis film z tej kamery na necie to podajcie linka bo chce zobaczyc jakosc filmu??
Dzieki za odp

sobota, 27 maja 2006, 10:47
Nowy
Nowy

3 dni temu stałem się (nie wiem jeszcze czy szczęśliwym) posiadaczem DCR-HC23E
Jesli chodzi o wyśwetlacz LCD to jest w miare stabilny (gość z SONY powiedział że jest to najmniej awaryjny element w całej kamerze:)) jesli chodzi o wyciskanie palcyma po wyświetlaczu to w instrukcji obsługi jest chyba jakas wzmianka o tym jak to prawidłowo robić (tak w skrócie palce wskazujący i środkowy oprzeć po drugiej stronie wyświetlazca a przyskać kciukiem)
Mam pytanko czy ktoś ma i używa pilota do tej kamerki? Czy był w zestawie z kamera czy trzeba było dokupić, niestety w moim przypadku nie było takiego pilota a nie ukrywam że chciałbym sobie sprawić. Niestety w na stronach sony były jakies magiczne urządzenia które oni nazywali pilotem z 1,5 metrowym kablem a mi chodzi o normalny (bezprzewodowy) pilocik. W jakimś e-sklepie widziałem coś takiego dodawanego do kamerki i miał symbol RMT-830 ale boje sie tak na pałe kupować.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź
Pozdrawiam
Mario

wtorek, 27 czerwca 2006, 13:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli chcesz się posługiwać pilotem to najpierw sprawdź, czy kamera jest wyposażona w odbiornik podczerwieni.
Bez tego pilot nie będzie widziany przez kamerę.
Wiem, że Sony często swoje najtańsze modele kamer nie wyposażała w system sterowania bezprzewodowego.

wtorek, 27 czerwca 2006, 20:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]